Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?


71
695 Paylaşım, 71 points

Instagram kullanıcıları istedikleri zaman kullanıcı adlarını değiştirebilir. Instagram uygulaması, birçok değişikliğe izin vermektedir. Bunlar arasında en çok kullanılan ise isim değişikliğidir. Bu yazımızda Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram kullanıcıları, uygulama üzerinden birçok farklı işlemi gerçekleştirebilir. Kullanıcılarının taleplerini her zaman ön planda tutan Instagram, değişiklik isteklerine de olumlu yanıt vermektedir. Instagram üzerinden en fazla talep edilen değişiklik, kullanıcı adı ile ilgili değişikliktir.INSTAGRAM KULLANICI ADI DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ?

Instagram kullanıcı adı istendiği zaman değiştirilebilir. Instagram kullanıcıları, kullanıcı adlarını ister bilgisayardan, ister mobil uygulama üzerinden kolayca değiştirebilir. Instagram kullanıcı adı, diğer kullanıcıların kişiyi bulması ve direkt mesaj atması için kullanılır. Instagram kullanıcı adını değiştiren kişiler, çok daha zor bulunacaktır. Bu nedenle Instagram kullanıcılarının kullanıcı adını değiştirirken daha dikkatli olması gerekir.

Instagram kullanıcı adı değişme yöntemi bilgisayardan da mobil uygulamalardan da aynı şekilde gerçekleştirilir. Instagram kullanıcıları, gerekli adımları takip ederek kısa sürede kullanıcı adlarını değiştireceklerdir.

INSTAGRAM KULLANICI ADI DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR?

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır sorusuna verilecek cevap şu şekilde verilebilir;

 • Birinci Adım

Instagram uygulaması açılır ve kullanıcı adı ile giriş yapılır.

 • İkinci Adım

Instagram profil sekmesine gelinir.

 • Üçüncü Adım

Profile geldikten sonra “Profili düzenle” yazan butona basılır.

 • Dördüncü Adım

Kullanıcı adı yazan yere kullanılacak yeni isim yazılır.

 • Beşinci Adım

Sağ köşede bulunan tik işaretine tıklanır. (iPhone telefonlarda Bitti yazan yere tıklanır) bu işlemle birlikte Instagram kullanıcı adı değiştirilmiş olacaktır.

INSTAGRAM KULLANICI ADI KAÇ KERE DEĞİŞTİRİLİR?

Yukarıdaki adımları takip eden bir Instagram kullanıcısı, kısa sürede yeni kullanıcı adına kavuşmuş olur. Kullanıcı adının değişmesi, profilde herhangi bir değişikliğe neden olmaz. Kişinin paylaşımları, beğenileri, fotoğrafları aynı şekilde kalacaktır. Tek değişiklik kullanıcı adında olur.

Instagram kullanıcı adı kaç kere değiştirilir sorusuna şöyle cevap verilebilir. Instagram uygulaması, kullanıcılarına yaptıkları değişiklikler ile ilgili herhangi bir kısıtlamada bulunmaz. Yani Instagram kullanıcısı istediği kadar kullanıcı adını değiştirme hakkına sahiptir.

INSTAGRAM KULLANICI ADI DEĞİŞİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Instagram kullanıcı adı değiştirirken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

 • Instagram kullanıcıları istedikleri zaman isimlerini değiştirebilirler.
 • Kullanıcı adını değiştirmek için profilden ayarlama yapmak gerekir.
 • Instagram kullanıcı adının değiştirilmesi, eski kullanıcı adı ile kişinin bir daha bulunamaması anlamına gelmektedir. Bu nedenle kullanıcı adını değiştirirken bu ayrıntı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Instagram kullanıcıları istedikleri kadar kullanıcı adı değiştirme hakkına sahiptir.
 • Instagram kullanıcı adı değiştiğinde hesap ile ilgili herhangi bir değişiklik olmaz.
 • Instagram kullanıcı adı değiştiren kişilerin eski kullanıcı adı 14 gün boyunca kilitli tutulur. Böylece kullanıcıların kararından vazgeçip eski kullanıcı adına dönme hakkı oluşacaktır.

 • Bir Instagram kullanıcısı kullanıcı adını değişmek istiyorsa mutlaka kullanılmayan bir ad bulmalıdır.
 • 14 gün içinde kullanılmayan eski kullanıcı adı, Instagram tarafından herkesin kullanımına açık hale getirilir.
 • Instagram kullanıcıları hem bilgisayar üzerinden hem de mobil uygulama üzerinden kullanıcı adlarını kolaylıkla değiştirebilir.
 • Kullanıcı adı değiştikten sonra takipçilerin tanımamasından kaynaklı takipten çıkma durumu sıklıkla görülmektedir. Kullanıcı adını değiştiren kişilerin bu durumu göz önünde bulundurması akıllıca olacaktır.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
695 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
25
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
61
Helal Olsun!
lol lol
97
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir