Instagram Kapanan Hesap Tekrar Açılır Mı?


59
574 Paylaşım, 59 points

Instagram hesabı olan birçok kullanıcı, hesabının tekrar kapatılması ile yüz yüze kalabilir. Instagram hesabı kapanan kullanıcıların en merak ettiği konu, hesabını tekrar açıp açamayacağıdır. Bu yazımızda Instagram Kapanan Hesap Tekrar Açılır Mı? Sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram kullanıcıları var olan hesaplarını yanlış kullandıkları zaman platform tarafından hesapları geçici ya da kalıcı olarak kapatılabilir. Böyle bir durumla karşılaşan kullanıcılar, hesaplarını tekrar açmanın yollarını aramaya başlarlar.INSTAGRAM HESABI NEDEN KAPANIR?

Instagram hesabı neden kapanır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; bir Instagram hesabının kapanması için birden fazla neden bulunur. Bu nedenlerden birisi, kullanıcının hesabının kapanmasına neden olabilir. Instagram hesabı kapanma nedenleri şu şekilde sıralanır;

  • 18 yaş üstü paylaşım yapmak
  • Sürekli olarak farklı DNS adresleri üzerinden giriş yapmak
  • Şiddet, ırkçılık gibi konuları içeren paylaşımlar yapmak
  • Telif hakkını ihlal etmek

Bu nedenlere bağlı olarak Instagram hesabının kapatılması söz konusu olabilir. Bir Instagram kullanıcısının hesabı bu nedenlere bağlı olarak kapatılmışsa mutlaka Instagram Yardım Merkezi üzerinden bilgi alması gerekmektedir.

INSTAGRAM HESABI KAPATILDI MI NASIL ANLAŞILIR?

Bir Instagram hesabının kapatılıp kapatılmadığını anlamak için öncelikle kapandığına dair bir uyarı almış olmak gerekir. Instagram, kullanıcıların kuralları ihlal etmesi durumunda hesabı kapattığı zaman kullanıcıya mutlaka bir şekilde bilgi vermektedir.

Instagram hesabı kapatıldığı zaman kullanıcılara mail üzerinden hesaplarının kullanıma kapatıldığına dair bir bilgilendirme mesajı gönderilir. Instagram, hesap kapatma konusunda kullanıcılarına bir itiraz hakkı tanımaktadır. Kullanıcılar Instagram hesabını açma formunu doldurarak hesabının tekrar açılmasını talep edebilecektir.

INSTAGRAM KAPANAN HESAP TEKRAR AÇILIR MI?

Instagram Kapanan Hesap Tekrar Açılır Mı? Sorusuna elbette ki evet şeklinde cevap verilebilir. Kapatılmış bir Instagram hesabını açtırmak için öncelikle platform üzerinden bazı işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Instagram hesabı kapatılmış olan kişi, hesabını tekrar açtırmak için bir form doldurmak ve göndermek zorundadır.

Gönderilen formun incelenmesinin ardından platform tarafından kullanıcıya bir kod gönderilir. Kullanıcıdan bu kodu bir kağıda el yazısı ile yazması ve elinde tutarken fotoğrafını çekerek kendilerine göndermesi talep edilir.

INSTAGRAM KAPANAN HESAP TEKRAR NASIL AÇILIR?

Instagram Kapanan Hesap Tekrar nasıl açılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram hesabı kapanan kullanıcı kendisine gönderilen kodu, kullanıcı adı ve tam adını boş bir kağıda yazdıktan sonra göndermelidir. Gönderilen kod fotoğrafında kullanıcının iki eli ve yüzünün tamamı görünmelidir. Gönderilen fotoğrafın aydınlık olması önemlidir. Çok küçük, karanlık ya da bulanık fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

Gönderilecek olan fotoğrafın JPEG olarak e – postaya eklenmesi gerekmektedir. Bu koşulları karşılayarak fotoğrafı gönderen kullanıcıların hesapları kontrol edilerek herhangi bir sıkıntı tespit edilmezse geri açılması söz konusu olacaktır. Instagram Topluluk Kuralları ya da Instagram Kullanım Koşullarına uymayan hesaplar, herhangi bir uyar yapılmadan da kapatılabilecektir. Bu tür hesaplara yapılan itirazların da olumlu sonuç alması mümkün olmaz.

Kullanılan Instagram hesabının herhangi bir nedene bağlı olarak kapatılması durumunda mutlaka gerekli işlemlerin yapılması gerekir. Instagram hesabı üzerinden çok büyük bir hata yapılmadığı sürece hesabın geri açılması mümkün olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir