Instagram İngilizce Oldu! Nasıl Düzeltilir?


60
584 Paylaşım, 60 points

Instagram kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından birisi, uygulamanın dilinin değişmesidir. İngilizce olan yabancı dil, bu dile hakim olmayan kullanıcılar için oldukça zorlu bir durumdur. Instagram İngilizce olduğu zaman düzeltmek için bazı adımları takip etmek gerekir. Bu yazımızda Instagram İngilizce Oldu! Nasıl Düzeltilir sorusuna cevap vereceğiz.

Sosyal medya dendiği zaman ilk akla gelen platformlardan Instagram, kullanıcılarını özellikle son dönemlerde isyan ettirmeye başladı. Birçok kullanıcı, Instagram platformunun dilinin İngilizce’ ye döndüğü yönünde şikayette bulundu.INSTAGRAM İNGİLİZCE OLDU!

Instagram kullanıcılarından son dönemde gelen uygulamanın dil değişimi sorunu ile mücadele ediyor. Birçok Instagram kullanıcısı, kullandıkları uygulamanın dilinin İngilizceye döndüğünü fark etti. Bu durum özellikle Türk kullanıcılar arasında sıkıntıya neden oldu. İngilizceye hakim olmayan birçok kullanıcı, bu durum karşısında ne yapacağını şaşırdı.

Instagram dilinin İngilizce olmasının nedeni olarak son getirilen güncelleme gösterildi. Yeni güncellemeyi yapan kullanıcıların Instagram dili bir anda İngilizce olarak otomatik değişti. Ancak bu durum İngilizce bilmeyen kullanıcılar için oldukça sıkıntılı bir durum oldu.

INSTAGRAM İNGİLİZCE DİLİ NASIL DÜZELTİLİR?

Instagram dili İngilizce olanlar, bu durumu nasıl düzelteceklerini merak etmeye başladı. Birçok kullanıcının büyük bir panik yaşadığı bu durum aslında sanıldığından çok daha kolay düzeltilebiliyor. Instagram İngilizce dili nasıl düzeltilir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Instagram uygulaması açılır

  • İkinci Adım

Profil hesabına girilir

  • Üçüncü Adım

Sağ üst köşede bulunan üç çizgili alana tıklanır ve ayarlar açılır

  • Dördüncü Adım

Ayarlar kısmında yer alan Language (Dil ayarları) yazan kısma tıklanır

  • Beşinci Adım

Dil seçenekleri arasından Türkçe bulunur ve seçilerek Instagram dili düzeltilir.

TÜM TELEFONLARDAN INSTAGRAM DİLİ DÜZELTİLEBİLİR Mİ?

Son güncellemesinin ardından Instagram dilinin İngilizce olmasıyla birlikte kullanıcılar dili değiştirmek için gerekli adımları uygulamaya başladı. Android işletim sistemli cep telefonuna sahip olan Instagram kullanıcıları yukarıda anlattığımız yolları kullanarak kolaylıkla uygulamanın dilini tekrar Türkçe yapabiliyorlar.

Tüm telefonlardan Instagram dili düzeltilebilir mi sorusuna ne yazık ki evet şeklinde cevap vermek mümkün değil. Apple model telefonlara sahip olan kullanıcıların son güncellemenin ardından dil değiştirmesi yapamadığı öğrenildi. Apple telefonlardan Instagram’ a girişlerde sadece İngilizce dili kullanılabiliyor. Bu cihazlardan dilin ne zaman çevrileceği ile ilgili ise herhangi bir açıklama gelmiş değil.

INSTAGRAM DİL DEĞİŞTİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Instagram kullanıcıları istedikleri zaman uygulama dilini değiştirme şansına sahiptir. Uygulamanın ayarlarını kullanarak kısa sürede dil seçeneği istenilen şekilde değiştirilebilir. Instagram dil değiştirme işlemi şu şekilde yapılır;

  • Birinci Adım

Instagram açılır ve profile girilir

  • İkinci Adım

Sağ üstte bulunan üç noktalı simgeye tıklanarak ayarlar menüsüne girilir

  • Üçüncü Adım

Ayarlar menüsünden dil yazan seçeneğe tıklanır. Bu listede Instagram’ ın çevrilebileceği tüm diller bulunmaktadır.

  • Dördüncü Adım

Kullanıcı istediği dili seçerek Instagram uygulamasını bu dil üzerinden kullanılma başlayabilir.

  • Beşinci Adım

Instagram kullanıcıları bu adımları takip ederek istedikleri zaman uygulama dilini değiştirme hakkına sahiptir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
584 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir