Instagram Hikayelerinde Arka Plan Renkleri Nasıl Değiştirilir?


79
774 Paylaşım, 79 points

Instagram kullanıcıları için birbirinden ilgi çekici özellikleri sunmaya devam ediyor. Sosyal paylaşım platformunun kullanıcılarına sunduğu özelliklerden birisi de hikayelerini renkli arka plan ile süslemek isteyenlere yönelik geldi. Bu yazımızda Instagram Hikayelerinde Arka Plan Renkleri Nasıl Değiştirilir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi. Kullanıcılarının taleplerini ön planda tutan Instagram, en çok talep gören özellikler üzerinde çalışarak kullanıcılarına en kısa sürede sunmaya çalışıyor.INSTAGRAM HİKAYELERİNDE ARKA PLAN RENKLERİ DEĞİŞTİRME ÖZELLİĞİ GELDİ!

Instagram Hikayelerinde Arka Plan Renkleri değiştirme özelliği bir süre önce geldi. Kullanıcılarının en çok kullandığı bölüm olan hikayeler kısmında birbirinden renkli arka planları kullanmak isteyen kullanıcıların taleplerini göz önünde bulunduran Instagram, Instagram hikayeleri için yepyeni arka planları hazırlayarak kullanıma sundu.

Instagram Hikayelerinde Arka Plan Renkleri değiştirme özelliği sayesinde Instagram kullanıcıları hikaye üzerinden paylaşım yaptıkları zaman artık istedikleri renkte arka plan uygulayabilecekler. Düz renk arka planlardan sıkılan Instagram kullanıcıları için heyecan verici olan bu özellik sayesinde farklı renklerde paylaşım yapmak mümkün olacak.

INSTAGRAM HİKAYELERİNDE ARKA PLAN RENKLERİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Instagram Hikayelerinde Arka Plan Renkleri Nasıl Değiştirilir? Sorusuna şu adımlarla cevap vermek mümkündür;

 • Birinci Adım

Instagram uygulaması açılır ve kullanıcı adı ile giriş yapılır.

 • İkinci Adım

Instagram uygulamasına giriş sonrasında yeni hikaye oluşturmak için “Profil resim+” simgesine tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Simgeye tıklandıktan sonra açılan sayfanın altında yer alan “oluştur1 butonuna basılır.

 • Dördüncü Adım

Kullanılabilir olan arka simge renklerini görmek ve seçim yapmak için sağ alt kısımda bulunan küçük daire simgesine basılır.

 • Beşinci Adım

Fotoğraf çekini ve renkli arka planda %50 şeffaflık efekti oluşturmak için kamera simgesine tıklanır.

 • Altıncı Adım

Hikayeye mesaj eklemek için “yazman için dokun” öğesine tıklanır.

 • Yedinci Adım

Buradaki renk seçenekleri metin için kullanılan yazı tipi stilleri ile sınırlı olacaktır. Yazma seçeneği etkin hale getirildiği zaman farklı yazı tipi stilleri arasında geçiş yapmak için üst orta düğmeye basılır. Buradan ara plan seçenekleri değiştirilebilir.

 • Sekizinci Adım

Görüntü, metin ve arka plan rengi belirlendikten sonra klavye simgesi küçültülmek için kullanılmayan bir alana tıklanır.

 • Dokuzuncu Adım

Bu aşamada hikayeye ek metin ya da gif eklemek mümkün olmaktadır. Hikayenin hazır olması halinde sayfada yer alan “gönder” butonuna basarak arka rengi değiştirilmiş hikaye paylaşımı gerçekleştirilebilir.

INSTAGRAM HİKAYELERİNE ARKA PLAN RENKLERİ NASIL EKLENİR?

Instagram kullanıcıları hikayelerinde arka plan renklerini değiştirebilecekleri gibi istedikleri zaman bu alana arka plan rengi de ekleyebilmektedir. Instagram hikayelerine arka plan renkleri nasıl eklenir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Birinci Adım

Instagram uygulaması açılır ve yeni posta simgesine tıklanır.

 • İkinci Adım

Alt menüden “hikaye” yazan buton seçilir.

 • Üçüncü Adım

Ekran yukarı kaydırılır ve Instagram uygulaması üzerinden fotoğraf galerisi açılır.

 • Dördüncü Adım

Instagram hikayelerde arka plan olarak kullanılmak istenen resim seçilir ve üzerine basılır. Arka planı yeniden boyutlandırmak için iki parmakla yeniden ölçülendirmek mümkündür.

 • Beşinci Adım

Arka plan yüklendikten sonra hikaye için bir metin, gif, çıkartma ya da müzik eklenir.

 • Altıncı Adım

Seçimler tamamlandıktan sonra hikaye yayınlanabilir. Böylece Instagram uygulamasında bulunan arka plan renklerinden farklı olarak kullanıcılar kendi galerilerinde yer alan fotoğrafları ekleyerek yepyeni arka plan görüntüleri de elde etme şansına sahip olabilirler.

Instagram hikayeler üzerinden her iki yöntemi de kullanarak rengarenk paylaşımlar yapmak mümkündür. Instagram kullanıcıları, arka plan değişikliği ile çeşit çeşit ve eğlenceli storylerini arkadaşları ile paylaşma şansına sahip olacaklardır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

79
774 Paylaşım, 79 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir