Instagram Hikaye Reklam Ücretleri Ne Kadar?


58
564 Paylaşım, 58 points

Instagram kullanıcıları hikaye üzerinden reklam vererek kendilerini, firmalarını ya da markalarını kolaylıkla tanıtabilirler. Instagram üzerinden reklam yapmak isteyenlerin belirli bir ücret ödemesi gerekmektedir. Bu yazımızda Instagram Hikaye Reklam Ücretleri Ne Kadar? Sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram üzerinden reklam yapan kullanıcılarının en merak ettiği konulardan birisi de bu reklam için ödemeleri gereken ücretin ne kadar olduğu konusudur. Özellikle IG reklamlarıyla ilgilenenler için ödenmesi gereken ücret oldukça önemlidir.İNSTAGRAM HİKAYE ÜZERİNDEN REKLAM VERİLİR Mİ?

Instagram hesabına sahip olan işletmeciler ya da dijital pazarlamacılar çok fazla kullanıcı sayısına sahip olan bu platform üzerinden sıklıkla reklam yaparak ürünlerini tanıtırlar. Facebook çatısı altında faaliyet gösteren Instagram üzerinden yapılan reklamlar sayesinde oldukça yüksek müşteriye sahip olmak mümkündür.

Instagram hikaye üzerinden reklam verilir mi sorusuna elbette ki evet şeklinde cevap vermek mümkündür. Instagram üzerinden reklam vermek isteyen hesap sahiplerinin belirli tutarlarda bir ücret ödemesi gerekir.

INSTAGRAM HİKAYE REKLAM ÜCRETLERİ NE KADAR?

1 milyar aktif kullanıcısı bulunan Instagram üzerinden verilen reklam için mutlaka belirli ücret ödenmesi gerekir. Güçlü bir reklam verme platformu olarak da gösterilebilen Instagram’ ın en çok kullanılan bölümlerinden birisi olan hikayeler üzerinden de reklam vermek mümkündür.

Instagram üzerinden reklam vermeden önce reklam ücretleri hakkında bilgi almak akıllıca olacaktır. Reklam vermeden önce bu reklamın ne kadar maliyetli olacağını öğrenmek, uygun bir bütçe ayırmak için oldukça önemlidir.

Instagram Hikaye Reklam Ücretleri Ne Kadar? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram üzerinden verilen reklamlar için belirlenmiş net bir ücret bulunmaz. Instagram kullanıcılarına platform üzerinden reklam yapmaları durumunda aylık 100 TL ya da 1000 TL ödeme yapmaları gerektiği yönünde bir zorlamaya girmemektedir.

INSTAGRAM HİKAYE REKLAM ÜCRETLERİ NASIL BELİRLENİR?

Instagram hikaye reklam ücretlerini belirlemek için net bir rakam vermek mümkün değildir. Reklamın maliyeti birçok farklı faktöre dayanarak belirlenmektedir. Instagram hikaye üzerinden reklam vermek isteyen hesaplar, reklamın bütçesini günlük ya da toplam bütçe olarak ayarlama şansına sahiptir.

Bir Instagram kullanıcısı, platform üzerinden vereceği reklam için isterse günlük 10 TL isterse 100 TL ayırabilir. Aynı şekilde aylık ödeme yöntemini tercih eden kullanıcılar aylık 1000 TL ya da 5000 TL gibi bir bütçe ayırabilir. Bu durum tamamen kullanıcının talebine göre belirlenmektedir.

INSTAGRAM REKLAMLARI AÇIK ARTIRMA MODELİ NEDİR?

Instagram reklamları açık artırma modeli, platform tarafından reklam veren hesaplar için hazırlanmış bir başka reklam önerisidir. Instagram, bir kullanıcısına reklam gösterimi yapılacak olan zamanı ve hangi reklamın gösterilmesi gerektiğini açık artırma yöntemi ile belirler.

Instagram reklam açık artırma özelliği maddi bir temele dayalı değildir. Kullanıcılar reklamlar için belirli bir kalite puanı belirlemiştir. Bu kaliteyi belirleyen kullanıcılar, hangi reklamın daha sık yayınlanması gerektiğine de kolaylıkla karar verebilir. Kaliteli reklamlar daha değerli olduğu için sıklıkla Instagram hikayeler üzerinden görüntülenebilir.

Reklam veren kişiler, Instagram üzerinden reklam oluştururlarken hangi hedef kitleye hitap edeceklerini belirtirler. Bu aşamada birden fazla hedef kitle belirlenebilir. Hedef kitlenin durumuna göre Instagram o kitleyi hedef alacak şekilde reklamların yayınlanmasını sağlar.

INSTAGRAM REKLAM FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

Instagram reklam fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler göz önünde bulundurularak kolaylıkla fiyat belirlemesi yapmak mümkündür. Instagram reklam fiyatlarını etkileyen faktörler şu şekilde sıralanır;

 • Teklif
 • Bütçe
 • Reklam kalitesi
 • Tahmini eylem oranları
 • Tatiller
 • Etkinlikler
 • Cinsiyet
 • Aş grubu
 • Reklam alanları
 • Haftanın günleri
 • Günün saatleri
 • Yılın dönemleri
 • Özel günler

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
564 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir