Instagram Hesap Silme Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?


70
684 Paylaşım, 70 points

Instagram hesap kullanıcıları bazı dönemlerde farklı amaçlar ile hesaplarını kapatmak isteyebilirler. Bu durumda Instagram, kullanıcılarına hesap kapatma yerine hesap dondurma işlemini tavsiye edecektir. Ancak birçok kullanıcı var olan hesaplarını tamamen kapatmak ve hesaplarını silmek ister. Bu yazımızda Instagram kullanıcılarının hesaplarını nasıl silecekleri ve Instagram hesap kapatma işlemi hakkında bilgi vereceğiz.

Instagram Hesabı Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları, sahip oldukları hesabı tamamen kapatma hakkına sahiptir. Instagram hesap silme işlemi için bilgisayar ve telefon üzerinden ayrı yollar izlenmesi gerekmektedir. Gerçekleştirilecek olan işlemler sonucunda Instagram hesabı kesin olarak silinecektir.Bilgisayardan Instagram Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Bilgisayardan Instagram hesabını silmek için izlenmesi gereken yollar, maddeler halinde şu şekilde sıralanabilir;

Birinci Adım

Instagram hesabı açılır. Hesabın açılması için gerekliyse kullanıcı adı ve şifresi yazılarak giriş yapılmalıdır.

İkinci Adım

Ayarlar kısmından ‘hesap Silme’ bölümüne girilir. Burada kullanıcılara ‘Hesabını neden siliyorsun?’ şeklinde bir soru yöneltilecektir. Bu alanda sunulan seçeneklerden birisi işaretlenir.

Üçüncü Adım

Hesap silme gerekçesini yazdıktan sonra devam etmek için Instagram şifresi girilir.

Dördüncü Adım

Şifre girdikten sonra son işlem olarak ‘Hesabımı kalıcı olarak sil’ yazan butona basılır ve çıkacak ekrandan ‘Tamam’ denir. Bu işlemin ardından Instagram hesabı tamamen silinmiş olacaktır.

Telefondan Instagram Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Telefondan Instagram hesabı silmek için kullanılabilecek yöntem şu şekildedir;

Birinci Adım

Cep telefonundan Instagram uygulamasına girilir. Uygulama açık değil ise kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır.

İkinci Adım

Hesabım kısmından ‘Hesabını Sil’ butonuna tıklanır. Açılan sayfada kullanıcının neden hesabını silmek istediği sorulacaktır.

Üçüncü Adım

Hesabı neden sildiği sorusuna seçeneklerden uygun olanla cevap verilir ve ardından işlemi tamamlanmak için kullanıcının Instagram şifresini girmesi gerekecektir.

Dördüncü Adım

Instagram şifresini yazdıktan sonra kullanıcı sayfanın en altında yer alan ‘Hesabımı kalıcı olarak sil’ butonuna tıkladığı anda hesabı tamamen silinmiş olacaktır.

Instagram Silinen Hesap Yeniden Açılabilir mi?

Instagram hesap kapatma işleminin ardından kullanıcıya ait olan paylaşımlar, beğeniler ve yorumlar silinecektir. Instagram hesap silme işleminin geri dönüşü olmayacaktır. Kullanıcı pişmanlık yaşasa bile bir daha eski bilgilere ve hesaba ulaşım sağlayamaz.  Böyle bir durumda kullanıcının mağduriyet yaşamaması ve silme işleminden pişmanlık duymaması için hesabın tamamen silinmek yerine hesap dondurma işleminin gerçekleştirilmesi daha doğru olacaktır. Bir kullanıcı, hesabını dondurduktan sonra eğer hala kararlı ise tamamen kapatma yoluna gidebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
684 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir