Instagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?


65
634 Paylaşım, 65 points

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, her geçen gün kullanıcı sayısını biraz daha artırmaktadır. Bunun yanı sıra hesabını kapatmak isteyen de birçok kişi olacaktır. Instagram, kullanıcılarına hesap kapatmak yerine hesap dondurma seçeneğini sunmaktadır. Bu yazımızda Instagram hesap dondurma işlemi hakkında bilgi vereceğiz.

Instagram, son dönemin en çok kullanılan uygulamalarından birisi haline geldi. Özellikle Facebook’un eski popülerliğini yitirmeye başlaması, Twitter’ ın ise kullanıcılara çok karmaşık gelmesi nedeniyle Instagram kullanmaya daha fazla yönelme başladı.Instagram kullanıcıları farklı nedenlerden dolayı bazen hesaplarını kapatmak isteyebilirler. Böyle durumlarda Instagram, hesap kapatma işlemi yerine hesap dondurma işlemini tavsiye etmektedir. Hesap dondurma işlemi sonrasında kullanıcı istediği zaman tekrar hesabını kullanabilecektir.

Instagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları hesap dondurma işlemi ile sahip oldukları hesabı bir süreliğine kullanıma kapatabilmektedir. Bu işlem sayesinde kullanıcılar istedikleri zaman hesaplarını tekrar kullanma şansına sahip olacaktır. Böylelikle geri dönülmesi imkânsız bir karar vermemiş ve pişmanlık yaşamamış olurlar. Instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı maddeler halinde şu şekildedir;

  • Birinci Adım

Instagram hesabına giriş yapılır. Profil kısmından ‘Düzenle’ seçeneğine tıklanır

  • İkinci Adım

Düzenle kısmından ‘Hesabımı geçici olarak kapat’ yazan sekmeye tıklanır. Bu sayfada hesabın neden kapatıldığı seçilir ve Instagram şifresi girilir.

  • Üçüncü Adım

Gerekli alanların doldurulmasının ardından en altta bulunan ‘hesabımı geçici olarak kapat’ butonuna basılır. Böylece Instagram hesap dondurma işlemi tamamlanmış olur.

Hesabımı Dondurduktan Sonra Geri Dönüş Yapabilir miyim?

Hesabını donduran bir kişinin istediği zaman geri açma hakkı bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde ani verilmiş olan kararlardan dolayı pişmanlık yaşanmayacaktır. Kullanıcı, istediği zaman dondurulan Instagram hesabını açma işlemini gerçekleştirebilecektir.

Instagram Geri Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dondurulan Instagram hesabını geri açmak için öncelikle kişinin bir süre beklemesi gerekmektedir. Dondurulan Instagram hesapları geri açma süresi 24 saat olarak belirlenmiştir. Hesabını donduran bir kullanıcı, 24 saat bekledikten sonra hesabını tekrar açma hakkına sahip olacaktır.

Instagram geri açma işlemi şu şekilde gerçekleştirilir;

  • Instagram geri açma işlem süresi bazı durumlarda 3 – 4 gün kadar sürmektedir. Bu nedenle sabırla beklemek gerekecektir. Bu sürenin belirlenmesinde hesabın kullanıldığı ülke büyük rol oynamaktadır.
  • Instagram hesabı açmak için kullanıcı adı ve şifre ile tekrar giriş yapmak yeterlidir. Ancak hesabın tam olarak aktif hale gelmesi biraz zaman alacaktır.
  • Hesap ilk açıldığı zaman içerik boş olarak gözükebilir. Bu durum normaldir telaş yapılmasına gerek yoktur.
  • Kullanıcı dondurduğu hesabını geri açtığında öncelikle takipçilerini ve takip ettiği kişileri göremez. Sadece gönderi sayısı hakkında bilgi görülecektir.
  • Hesap birkaç saat sonra eski haliyle görülür hale gelecektir.
  • Instagram hesabı üzerinden bazı fotoğrafların görünmemesi de normal bir durumdur. Bazı kullanıcılar hesap dondurma işlemi nedeniyle fotoğraflarının silindiğini düşünerek üzülebilirler. Ancak bu tamamen verilerin geri yüklenmesi ile ilgili bir durumdur. Yani kısa süre sonra tüm içerik geri yüklenecektir. Burada yapılması gereken tek şey, dondurduğu hesabını geri açmak isteyen kişinin biraz sabretmesi ve beklemesidir.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
634 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir