Instagram Hesabının Kime Ait Olduğu Nasıl Bulunur?


71
667 Paylaşım, 71 points

Instagram kullanıcılarının birçoğu platform üzerinden bazı hesapların kime ait olduğunu öğrenmek isterler. Özellikle hesabın gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlamak için hesabın kime ait olduğunu öğrenmek daha önemlidir. Bu yazımızda Instagram Hesabının Kime Ait Olduğu Nasıl Bulunur? Sorusuna cevap vereceğiz.

Günümüzde Instagram üzerinden gerçek hesapların yanı sıra fake hesaplar da sıklıkla kullanılmaktadır. Farklı amaçlarla açılmış olan bu fake hesapların kime ait olduğunu öğrenmek için kullanılabilecek bazı yöntemler bulunmaktadır.INSTAGRAM HESABININ KİME AİT OLDUĞU NASIL BULUNUR?

Instagram hesabının kime ait olduğunu bulmak için öncelikle kolay ve belirli yöntemleri kullanmak mümkün olmaktadır. Instagram ortamında sıklıkla ortaya çıkmış olan sahte hesaplarla mücadele etmek ve bu hesapların kime ait olduğunu bulmak, yapılacak basit bir işlemle kolayca tespit edilebilmektedir.

Instagram Hesabının Kime Ait Olduğu Nasıl Bulunur? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Öncelikle Instagram açıldıktan sonra giriş kısmında yer alan “Şifremi Unuttum” yazılı sekmeye basılır.

  • İkinci Adım

Çıkan ekranda kullanıcı adı yazılı olan kısma kime ait olduğu öğrenilmek istenen hesaba ait kullanıcı adı girilmelidir.

  • Üçüncü Adım

Ekrana gelecek olan şifre yenileme alanında kullanıcı adına ait olan şifrenin kime gönderildiğini gösteren bir mesaj gelmektedir.

  • Dördüncü Adım

Gelen mesajda mail adresinin tamamı ne yazık ki görüntülenemez ancak bilinen bir kişiye ait bir mail hesabı kullanılmış ise az da olsa hesabın kime ait olduğunu bulmak mümkün olmaktadır.

  • Beşinci Adım

Sahte hesap açmak için kullanılmış olan mail adresinin de sahte olma ihtimali oldukça fazladır. Böyle bir durumda hesabın kime ait olduğunu bulmak ise sanıldığından çok daha zor olacaktır.

INSTAGRAM HESABININ KİME AİT OLDUĞU BULUNAMAZSA NE YAPILIR?

Instagram Hesabının Kime Ait Olduğu bulunamayabilir. Özellikle hesap adı ile birlikte mail adresinin de sahte olarak kullanıldığı durumlarda hesabın kime ait olduğunu bulmak oldukça zor olacaktır. Instagram Hesabının Kime Ait Olduğu bulunamazsa ne olur? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Mail adresi üzerinden bir hesabın kime ait olduğunu belirlemek oldukça zordur. Özellikle de kullanılan mail hesabının sahte olması durumunda. Ancak sahte de olsa mail adresinin kime ait olduğunu tahmin eden bir kişi, hesabın da kime ait olduğunu kolaylıkla bulabilecektir.

Genel olarak kullanıcılar açtıkları Instagram hesabını kendi kullandıkları mail adresi üzerinden açmaktadır. Sahte hesap açanlar bunun için sahte bir mail adresi kullanabilmektedir. Böyle durumlarda hesabın hangi kullanıcıya ait olduğunu belirlemek sanıldığından çok daha zor olacaktır.

INSTAGRAM HESABININ KİME AİT OLDUĞU TELEFONDAN BULUNABİLİR Mİ?

Instagram Hesabının Kime Ait Olduğu telefondan bulunabilir mi? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram hesabını telefon üzerinden tespit etmek ne yazık ki mümkün değildir. Sahte Instagram hesabı açan kişiler genel olarak bu hesap için cep telefonu numarası kullanmazlar. Bunun temel nedeni cep telefonu numarası üzerinden açılan hesapların kime ait olduğunun çok kolay belirlenmesidir.

Instagram hesabının kime ait olduğunu bulmak zor olmakla birlikte bu hesaplardan kurtulmak ise oldukça kolaydır. Instagram kullanıcıları, söz konusu hesaptan rahatsızlık duyuyorlarsa bu hesabı Instagram yetkililerine şikayet kurtulabilirler. Yetkililer bu şikayeti değerlendirmeye aldıktan sonra gerekli işlemlerin uygulanmasını sağlayacaklardır. Şikayet edilen Instagram hesabı anında takibe alınarak gerçek bir kişiye mi yoksa sahte bir kullanıcıya mı ait olduğunu belirlemektedir. Hesabın kime ait olduğunu belirlenmesinin ardından sahte hesapların kapatılması aşamasında gerekli olan tüm adımlar atılacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
667 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
37
Şaşkın
Başarısız Başarısız
121
Başarısız
Komik Komik
109
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir