Instagram Hesabım Kendi Kendine Birilerini Takip Ediyor Çözümü


82
805 Paylaşım, 82 points

Instagram kullanıcıları zaman zaman takip etmedikleri sayfalardan mesajlar olduğunu fark eder. Sayfayı açıp takipte olduklarını görünce büyük bir şaşkınlık yaşarlar. Bu durum sıklıkla yaşanır ve Instagram kullanıcılarını oldukça rahatsız eden bir durumdur. Bu yazımızda Instagram hesabı kendi kendine birilerini takip eden kişilerin neler yapabileceği hakkında bilgi vereceğiz.

Instagram kullanıcılarının hemen hepsinin başına bu durum gelmiştir. Instagram hesabı olan bir kişi, paylaşımlara bakarken daha önce hiç görmediği sayfaları görebilir ve bu sayfayı takip ettiğini fark edebilir. Bu durum oldukça kafa karıştırıcı olmasıyla birlikte hiç de şaşırtıcı değildir. Instagram kullanıcılarının habersiz sayfaları takibe almasının başlıca nedeni, 3. Parti uygulamalarıdır.INSTAGRAM HESABIM KENDİ KENDİNE BİRİLERİNİ TAKİP EDİYOR

Instagram kullanıcılarının birçoğu için takipçi sayısının fazla olması çok önemlidir. Takipçi ve beğeni sayısını artırmak isteyen kullanıcılar, ya da takipten kimlerin çıktığını görmek isteyen kullanıcılar genel olarak bu işlem için 3. Parti uygulamaları tercih ederler. Instagram kullanıcısına takipçi sayısını artırma ya da takipten çıkanları tespit etme gibi vaatlerde bulunan 3. Parti yazılımlar, aslında kişilerin kullanıcı adı ve şifrelerini alttan alta ele geçirir.

Elde ettiği kullanıcı adı ve şifreleri kullanan bu uygulamalar, Instagram hesabı sahibinin ruhu bile duymadan birçok sayfaya takip isteği gönderir. Bu durumda hesabın sahibi, paylaşımlara bakarken daha önce hiç duymadığı sayfalarla karşılaşabilir.

3. PARTİ UYGULAMALAR NASIL SAYFALARI TAKİBE ALIR?

Takipçi sayısını artırmak isteyenlerin sıklıkla kullandığı 3. Parti uygulamalar indirildiğinde, uygulama içerisinde Instagram kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapmak gerekir. Bu giriş sırasında uygulama, kişilerin kullanıcı adı ve şifre bilgilerini kaydeder. Kişinin hesabına uygulama sayesinde çok sayıda takipçi gelir ancak kendi hesabı da aynı şekilde başka hesapları takibe başlar. Bu durumu anlamak mümkün değildir. Ta ki Instagram kullanıcısı hesabında bilmediği sayfaların takip edildiğini görene kadar.

INSTAGRAM HESABIM KENDİ KENDİNE BİRİLERİNİ TAKİP EDİYOR NE YAPMALIYIM?

Instagram kullanıcılarının hesapları kendi kendine birilerini takip etmeye başladı ise bazı tedbirler almak yerinde olacaktır. Hesap bilgilerinin başka uygulamaların elinde bulunması, kişinin adına beğeni, takip hatta yorum yapılması anlamına gelir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için öncelikle Instagram kullanıcılarının şifrelerini kesinlikle paylaşmaması gerekir.

INSTAGRAM HESABIM KENDİ KENDİNE BİRİLERİNİ TAKİP EDİYOR ÇÖZÜMÜ NEDİR?

Instagram hesabı kendi kendilerine birilerini takip eden hesapların çözümü şu şekildedir;

  • Birinci Adım

Bilgisayar üzerinden Instagram hesabına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır.

  • İkinci Adım

Girişin ardından hesap sahibinin profiline gidilir.

  • Üçüncü Adım

Profil içerisinde yer alan “profili düzenle” sekmesine basılır.

  • Dördüncü Adım

İzinli uygulamalar listesi üzerinde yer alan güvenli olmadığı düşünülen ve gereksiz görülen tüm 3. Parti uygulamalarının erişimi iptal edilir.

  • Beşinci Adım

Bu işlem ile birlikte güvenilmeyen tüm hesapları engellenmiş olacaktır.

  • Altıncı Adım

3. parti uygulamaların, kullanıcı adına ve şifresine sahip oldukları göz önünde bulundurularak yeni bir sıkıntı yaşamamak için Instagram şifresinin değiştirilmesi akıllıca olacaktır.

  • Yedinci Adım

Instagram kullanıcısının takip ettiği herhangi bir sorunlu adres yok ise ancak yine de hesap kendi kendine beğeni ve takip yapıyorsa, o zaman Instagram şifresini değiştirmek akıllıca olacaktır.

Instagram hesabını güvene almanın en kolay yolu kullanıcı adı ve şifrenin her uygulamaya yazılmaması ve kimseyle paylaşılmamasıdır. Şifrenin başkalarının eline geçmesi, ,istenmeyecek durumlara neden olabileceği gibi kişinin elindeki Instagram hesabını tamamen kaybetmesi şeklinde de sonuçlanabilir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
805 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
56
Şaşkın
Başarısız Başarısız
15
Başarısız
Komik Komik
123
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
75
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
53
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
14
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir