Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?


61
594 Paylaşım, 61 points

Instagram üzerinden yapılabilecek işlemlere bir yenisi daha eklendi. Instagram, yaptığı son güncelleme ile kullanıcılarına görüntülü arama özelliğini de sundu. Bu yazımızda Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram, son yılların en popüler sosyal paylaşım platformlarından birisi. Sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlayan platform, kullanıcılarının taleplerine bu güncellemelerde yer veriyor. Kullanıcılardan son dönemde gelen görüntülü arama talebine de sessiz kalmayan Instagram, bu özelliği de artık bünyesine ekledi.INSTAGRAM’A GÖRÜNTÜLÜ ARAMA ÖZELLİĞİ GELDİ

Instagram yetkilileri yeni görüntülü arama özelliğini blog üzerinden yaptıkları gönderi ile duyurdu. Yapılan açıklamada; “Video sohbet size özel bir alanda gerçek zamanlı video deneyimi sunarak, o an birlikte olamadığınız arkadaşlarınızla yakın hissetmenizi sağlayacak.” Denildi.

Hem Android hem de İOS işletim sistemli cihazlarda kullanılabilecek görüntülü arama özelliği sayesinde Instagram kullanıcıları artık kendi aralarında sohbet edebilecekler. Bunun için kullanıcıların bir telefon numarası kullanmalarına fa gerek olmayacak.

INSTAGRAM GÖRÜNTÜLÜ ARAMA NASIL YAPILIR?

Instagram ’ın yeni özelliği olarak hazırlanmış olan görüntülü arama özelliğini kullanmak da oldukça kolay. Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

  • Birinci Adım

Instagram uygulaması açılır.

  • İkinci Adım

Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra sağ üst köşede yer alan direkt mesaj kutusuna tıklanır.

  • Üçüncü Adım

Bu bölümden istenilen kişi seçilerek mesaj penceresi açılır. Bu bölümden dört kişiye kadar mesaj penceresi açılabilir.

  • Dördüncü Adım

Kişi seçildikten sonra sağ üst kısımda bulunan kamera simgesine basılır.

  • Beşinci Adım

Instagram üzerinden görüntülü görüşme yaparken aynı zamanda ekranı küçülterek Instagram akışını takip etmek, fotoğraf paylaşmak, başkaları ile mesajlaşmak mümkündür.

INSTAGRAM BİRDEN FAZLA KİŞİYLE GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME NASIL YAPILIR?

Instagram kullanıcıları görüntülü görüşme yaparken ister bir kişi ile ister birden fazla kişi ile aynı anda görüşebilirler. Instagram görüntülü görüşme aynı anda 4 kişi ile yapılabilir. Instagram birden fazla kişiyle görüntülü görüşme nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Instagram kullanıcıları, yukarıda anlattığımız şekilde Instagram hesaplarından görüntülü görüşme bölümüne girdiklerinde aynı anda 4 arkadaşları ile görüntülü arama penceresi açabilirler. Birden fazla kullanıcıyla görüntülü görüşme yapılması sırasında ekranda her kullanıcının bir alanı olur. Bu alan sayesinde görüntülü konuşmaya dahil olan herkes rahatlıkla birbirini görebilirler.

Instagram birden fazla kişiyle görüntülü görüşme yapılması durumunda grup mesajlaşmasında sohbet başladığı anda kamera simgesi maviye döner. Simgenin maviye dönmesinin ardından sohbete katılmak isteyenler kamera simgesine dokunarak görüntülü aramaya dahil olma şansına sahip olurlar. Sohbetten ayrılmak için ise ekranın alt kısmında yer alan kırmızı telefon simgesine dokunmak yeterli olacaktır.

INSTAGRAM GÖRÜNTÜLÜ ARAMA ENGELLENEBİLİR Mİ?

Instagram kullanıcıları görüntülü görüşme yapmak istemedikleri kişilerden gelen bu isteği istedikleri zaman engelleyebilirler. Görüntülü sohbet isteği almak istemeyenleri engellemek için Push bildirimler altında yer alan video sohbet seçeneğinden engelleme işlemi gerçekleştirilebilir.

Görüntülü arama özelliğini kullanmak istemeyen Instagram kullanıcıları, engelleme seçeneğini kullanarak istedikleri kullanıcının görüntülü arama göndermesini engellemiş olurlar. Instagram kullanıcıları, keşfet sekmesi üzerinden Instagram uygulamasının tüm yeni özelliklerini görme şansına da sahip olur.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir