Instagram Gizli Profil Nasıl Görülür?


44
569 Paylaşım, 44 points

Son yılların en popüler sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram, takipçi sayısını her geçen dün artırmaya devam ediyor. Instagram üyesi olan kişilerin bazıları açık hesap kullanırken, bazı kullanıcılar gizli profil kullanmayı tercih ediyor. Gizli profiller ise birçok kişinin dikkatini çekerek merak uyandırmayı başarıyor. Bu yazımızda Instagram Gizli Profil Nasıl Görülür sorusuna cevap vereceğiz.

INSTAGRAM NEDİR?

Instagram, insanların kendilerine bir hesap açarak bu hesap üzerinden fotoğraf ve video paylaşabildikleri, başka insanları takip ederek onların paylaşımlarını görebildikleri bir sosyal medya platformudur. Kısa sürede adını duyurmayı başaran Instagram, şu anda en popüler platformların arasında yer almaktadır. Instagram’ ın en dikkat çekici yönü ile kullanıcıların ticaret yapmasına ve bu platform üzerinden para kazanmasına izin verilmesidir.INSTAGRAM GİZLİ PROFİL NEDİR?

Instagram kullanıcıları gizlilik ilkesi kapsamında kullandıkları hesabı gizli profil olarak ayarlayabilirler. Instagram gizli profile sahip olan kişilerin hesapları, kendisini takip etmeyen kişiler tarafından asla görüntülenemez. Gizli profillerin paylaşımları ve hikayeleri sadece takipçileri tarafından görüntülenebilir.

Bir Instagram kullanıcısının profilini gizli yapması ya da herkese açık olarak kullanması tamamen kendi tercihidir. Hesabını açık kullanan kişilerin profillerini hemen her isteyen rahatlıkla görüntüleyebilir. Gizli profillerde ise bunu yapmak mümkün olmayacaktır. Gizlilik ilkelerini önemseyen Instagram kullanıcıları, genel olarak gizli profil kullanmayı tercih etmektedir.

INSTAGRAM GİZLİ PROFİLİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Instagram gizli profilin avantajları şu şekilde sıralanabilir;

 • Paylaşımlarını görmek istemediği kişiler tarafından görüntüleme sağlanamaz.
 • Kişiler takip istekleri kabul edilene kadar profil içini göremez.
 • Sosyal medya üzerinden fotoğrafların alınıp kullanılması durumu engellenmiş olur.
 • Gizli profil sahiplerinin adına sahte hesap açılamaz.
 • Kişinin izin vermediği sürece hiç kimse bilgilerine ve fotoğraflarına ulaşamaz.

INSTAGRAM GİZLİ PROFİLLER NEDEN MERAK EDİLİYOR?

Instagram’da en fazla merak uyandıran konuların başında gizli profiller gelmektedir. Gizli profilin merak edilmesi durumu, genel olarak ayrılan çiftlerde geçerlidir. Birçok insan, açıktan takip ederek kişinin yaptıklarını ya da paylaşımlarını görmek yerine gizliden takip ederek kontrol altında tutmak ister. Ancak bu durumun gizli profillerde mümkün olmaması, bu hesapların daha merak uyandırıcı hale gelmesini sağlamaktadır.

 INSTAGRAM GİZLİ HESAP İÇERİĞİNİ GÖRMEK MÜMKÜN MÜDÜR?

Instagram gizli hesap içeriğini görmek, son dönemde Instagram kullanıcılarının en merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Instagram’ da gizli profil içeriğini görmek mümkün değil olarak bilinirdi. Ardından bazı kullanıcıları Instagram’ ın bir açığını bularak gizli profillerin görüntülenebileceğini fark etti. Bu yöntemde bilgisayar üzerinden Instagram hesabı açan kişiler, profiline bakmak istedikleri kişinin sayfasını açtıktan sonra altta yer alan “Daha fazlasını gör” yazılı butona bastıklarında kişinin tüm paylaşımlarına erişebiliyordu. Ancak Instagram’ ın bu durumu fark etmesi ve açığı kapatması ile birlikte Instagram gizli profil görüntüleme tamamen imkansız bir hale geldi.

INSTAGRAM GİZLİ PROFİL NASIL GÖRÜLÜR?  

Instagram gizli profil görüntüleme işlemi için kullanılabilecek iki farklı yöntem bulunuyor. Instagram gizli profil nasıl görürüm sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir;

 • Fake hesap açarak gizli profil görüntüleme
 • Mesaj atarak gizli profil görüntüleme

FAKE HESAP AÇARAK GİZLİ PROFİL NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

Fake hesap açarak gizli profil görüntüleme işleminde, Instagram kullanıcıları sahte bir hesap açarak profilini görmek istedikleri kişiye takip isteği göndermelidir. Bu takibin kabul edilmesiyle birlikte gizli profil ile ilgili tüm paylaşımlar kolaylıkla görüntülenecektir. Fake hesap açarken cinsiyet olarak aynı cinsi seçmek, takibin kabul edilmesi konusunda daha etkili olacaktır. Kişinin ilgi alanlarına uygun ya da dikkatini çekecek bir hesap adı seçmek de takibin kabul edilmesini kolaylaştırır.

MESAJ ATARAK GİZLİ PROFİL NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

Fake hesap ile gizli profili takip etmek ve görüntülemek mümkün olmazsa yapılabilecek son şey, kişiye özel mesaj ile takip isteğini belirtmektir. Bunun için gizli profil sahibini takip etme isteğini belirten etkili cümleler kurmak gerekir. Mesajı okuyan hesap sahibinin etkilenmesi durumunda takip isteği kabul edilecektir.

INSTAGRAM GİZLİ PROFİLLER HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Instagram gizli profiller hakkında bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanır;

 • Instagram gizli hesaplar, yaşanabilecek olumsuz bir durumla karşılaşmamak ve özel hayatın herkes tarafından görüntülenmemesi adına açılan hesaplardır.
 • Kişinin Instagram hesabını gizlemesinin tek nedeni güvenliğini sağlamaktır.
 • Gizli profil sahipleri, hesaplarından rahatlıkla fotoğraf ve video paylaşımında bulunabilirler.
 • Gizli profilleri yabancıların görüntüleme şansı olmadığı için fotoğraf çalma ya da ada sahte hesap açma gibi sıkıntılar yaşanmaz.
 • Gizli profilleri hile ile görüntülemek mümkün değildir. bu konuda harcanan tün çabalar boşa gidecektir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

44
569 Paylaşım, 44 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
78
Şaşkın
Başarısız Başarısız
43
Başarısız
Komik Komik
28
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
75
Helal Olsun!
lol lol
122
lol
Aşk Aşk
106
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
74
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
38
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir