Instagram Filtrelerini Kullanma Rehberi


53
514 Paylaşım, 53 points

Instagram kullanıcıları, uygulama üzerinden kendilerine sunulan filtreleri kullanarak eğlenceli fotoğraf çekimleri yapabilirler. Bu filtreleri doğru şekilde kullanabilmek ve kusursuz fotoğraflar hazırlamak için öncelikle filtre kullanma rehberini bilmek gerekmektedir. Bu yazımızda Instagram Filtrelerini Kullanma Rehberi hakkında bilgi vereceğiz.

Instagram kullanıcıları filtreler özelliği sayesinde birbirinden ilgi çekici fotoğraflar çekmektedir. Yüksek çözünürlükte çekilen fotoğraflar birkaç filtre özelliği sayesinde profesyonel bir hal alabilmektedir. Bunun için Instagram tarafından sunulan birkaç filtre kullanmak yeterli olmaktadır.INSTAGRAM FİLTRELERİNİ KULLANMA REHBERİ

Instagram filtrelerini kullanmak için öncelikle filtrelerin nasıl kullanılacağını tam olarak bilmek gerekmektedir. Instagram filtrelerini kullanmak için öncelikle filtre kullanma rehberi hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

Instagram Filtrelerini Kullanma Rehberini bilen kullanıcılar, hangi filtrenin hangi işlem için kullanılması gerektiğini doğru şekilde bilmek zorundadır. Böylece en kaliteli fotoğraf çekim işlemlerini gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

EN İYİ INSTAGRAM FİLTRELERİ HANGİLERİDİR?

En iyi Instagram filtreleri şu şekilde sıralanır;

 • Amaro
 • Rise
 • Hudson
 • X – pro II
 • Sierra
 • Lo – fi
 • Early bird
 • Sutro
 • Toaster
 • Brannan
 • Inkwell
 • Hefe
 • Valencia
 • Nashville
 • 1977
 • Kelvin

INSTAGRAM AMARO FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Amaro filtresi, özellikle fotoğraflarında ışık efekti isteyenler için doğru seçenektir. Karanlık fotoğraflara filtre yardımı ile daha aydınlık bir görüntü kazandırmak mümkündür. Fotoğraflara hafifi eskitme görüntüsü vermek isteyenlerin bu filtreyi kullanması akıllıca olacaktır.

INSTAGRAM RİSE FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Rise filtresi, fotoğraf içerisindeki portre ya da bir nesneye daha fazla parlaklık vermek için kullanılmaktadır. Özellikle yakın portre çekimlerinde kullanılan bu filtre sayesinde çekilen fotoğrafın istenilen bölümünün ön plana alınması ve ışığının yumuşatılması mümkün olmaktadır.

INSTAGRAM HUDSON FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Hudson filtresi, fotoğraflarda buzlu bir efekt kullanmayı sevenler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Fotoğraf üzerindeki renkler ile oynanarak daha soğuk bir görüntü oluşturulması mümkündür. Özellikle bina dışlarının ya da tarihi eser çekimlerinin vazgeçilmez filtresidir.

INSTAGRAM X – PRO II FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram X – Pro II filtresi, yüklenilen fotoğrafın renklerinin çok daha canlı olması için kullanılmaktadır. Özellikle çekim sırasında ışığın iyi yakalanamadığı fotoğraflarda oldukça etkilidir. İç ve dış mekanlarda çekilen ve ışığın tam olarak yakalanamadığı fotoğraflarda bu filtreyi kullanarak çok daha net görünümlü fotoğraflar elde edilebilecektir.

INSTAGRAM SİERRA FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Sierra filtresi, fotoğrafa çok daha fazla yumuşak bir görünüm kazandırmak için kullanılmaktadır. Fotoğraflarda gölgeli görüntüyü seven kullanıcılar tarafından tercih edilen bu filtre özellikle dış çekim ve manzara fotoğraflarında oldukça başarılı sonuçlar sunmaktadır.

INSTAGRAM LO – Fİ FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Lo – Fi filtresi, fotoğraflarda daha zengin renkler ve daha güçlü gölgeler oluşturmak isteyenler için tercih edilen filtrelerin başında gelmektedir. Özellikle her gittiği yeri ve her yediği yemeği paylaşmayı bir tutku haline getirmiş olan kullanıcılar, bu filtre ile çok dikkat çekici fotoğraflar elde edebileceklerdir.

INSTAGRAM EARLY BİRD FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Early Bird filtresi, fotoğraftaki renkleri daha solgunlaştırmak ve bulanıklaştırmak için kullanılmaktadır. Özellikle fotoğrafı eskitilmiş olarak göstermek isteyen kullanıcıların sıklıkla tercih ettikleri filtrelerin başında gelmektedir.

INSTAGRAM SUTRO FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

 Instagram Sutro filtresi, fotoğraflarda kahverengi ve mor ağırlıklı renk tonlarının kullanılmasını sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde fotoğraflarda daha dumanlı bir hava yaratmak mümkün olmaktadır.

INSTAGRAM TOASTER FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Toaster filtresi, fotoğrafın ortasına doğru yanık bir renklendirme sağlamak için kullanılmaktadır. Özellikle yaz akşamları çekilen fotoğraflarda, gece çekimlerinde, parti ve piknik resimlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

INSTAGRAM BRANNAN FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Brannan filtresi, fotoğraflarda hafifi grimsi bir hava seven kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Karanlık ve daha metalik bir görüntü sağlamak için kullanılan bu filtre güçlü gölgeler oluşturulmasına da katkı sağlamaktadır.

INSTAGRAM INKWELL FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Inkwell filtresi, doğal bir siyah beyaz fotoğrafa sahip olmak isteyenler tarafından kullanılmaktadır. Her türlü fotoğrafta kullanılabilen bu filtre, daha nostaljik resimler oluşturmak için sıklıkla tercih edilmektedir.

INSTAGRAM HEFE FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Hefe filtresi, Lo – Fi filtresiyle benzer özelliklere sahip olmakla birlikte renklerin çok daha çarpıcı şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Bu filtre sayesinde fotoğraf üzerinde çok daha güçlü gölgelerin oluşturulmasını sağlamaktadır.

INSTAGRAM VALENCİA FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Valencia filtresi, fotoğraflara daha solgun bir hava katılmasını sağlamaktadır. 80’ lerde çekilmiş bir fotoğraf görüntüsü sunan bu filtre sayesinde çok daha antik bir görüntü kazandırılmış fotoğraflar oluşturmak mümkün olmaktadır.

INSTAGRAM NASHVİLLE FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Nashville filtresi, fotoğraflara hafif pembemsi bir görüntü kazandırmak için kullanılmaktadır. Daha sıcak renklere sahip ve güzel bir görüntü için sıklıkla tercih edilen bu filtre, fotoğrafların olduğundan daha nostaljik görünmesini sağlamaktadır.

INSTAGRAM 1977 FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram 1977 filtresi, adından da anlaşılacağı gibi 1977 yılında çekilmiş gibi bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Fotoğrafların solgun bir görünüm kazanmasını sağlayan bu filtre, görüntüsü ile dikkat çeken filtrelerden birisidir.

INSTAGRAM KELVİN FİLTRESİNİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Kelvin filtresi, fotoğrafların daha canlı ve güçlü renklere sahip olmasını sağlamaktadır. Özellikle akşam üstleri ve loş ışık altında çekilmiş olan fotoğrafların renklerinin daha da canlanmasını amaçlayan bu filtre, sıklıkla tercih edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

53
514 Paylaşım, 53 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir