Instagram Eski Kullanıcı Adı Nereden Nasıl Bulunur?


69
675 Paylaşım, 69 points

Instagram kullanıcıları istedikleri zaman kullanıcı hesap isimlerini değiştirme hakkına sahiptir. Instagram kullanıcı adının değiştirilmesi, eski kullanıcı adı ile artık bulunamamak anlamına gelmektedir. Birçok kişi Instagram üzerinden eski kullanıcı adlarını bulmak isterler ancak nasıl yapılacağını bilemezler. Bu yazımızda Instagram Eski Kullanıcı Adı Nereden Nasıl Bulunur? Sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram, özelliklerine her gün bir yenisini eklemeye devam ediyor. Kullanıcıların talepleri göz önünde bulundurularak hazırlanan özellikler kapsamında yeni bir özellik daha kullanıma sunuldu. Bu özellik sayesinde artık Instagram kullanıcıları eski kullanıcı adlarını görüntüleyebilecekler.INSTAGRAM ESKİ KULLANICI ADI NEREDEN NASIL BULUNUR?

Instagram kullanıcıları, istedikleri zaman eski kullanıcı adlarını bulabilirler. Instagram tarafından yeni sunulan özellik kapsamında artık isteyen kullanıcı bir başka kullanıcının eski kullanıcı adını kolaylıkla görüntüleyebilir.

Instagram Eski Kullanıcı Adı Nereden Nasıl Bulunur? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır.

  • İkinci Adım

İstenilen kullanıcının eski kullanıcı adını bulmak için öncelikle o kullanıcının profiline girilir.

  • Üçüncü Adım

Kullanıcının profiline giriş yapıldıktan sonra sağ üst kısımda yer alan yan yana üç noktalı simgeye tıklanır.

  • Dördüncü Adım

Açılacak olan olan pencerede yer alan “Bu hesap hakkında” seçeneğine tıklanır.

  • Beşinci Adım

Seçenekte yer alan “Önceki kullanıcı adları” seçeneğine tıklanır. Bu bölümde hesap sahibinin daha önce kullanmış olduğu tüm adlar görüntülenecektir.

Instagram üzerinden ne yazık ki tüm hesapların eski kullanıcı adlarına ulaşmak mümkün değildir. Eski isimlerine ulaşılan hesaplar genel olarak işletme hesapları ya da onaylı hesaplar olmaktadır. Bunun yanı sıra bilgilerine erişim izni vermiş olan hesaplara ait eski kullanıcı isimlerine de ulaşmak mümkün olacaktır.

INSTAGRAM ESKİ KULLANICI ADINA NEREDEN BAKILIR?

Instagram eski kullanıcı adına nereden bakılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram’ da bir hesap sahibinin eski kullanıcı adına bakmak isteyen kullanıcılar, bu işlem için mobil tarayıcı ta da Instagram internet sitesini kullanmalıdır.

Instagram mobil uygulama üzerinden eski kullanıcı adına ulaşmak ne yazık ki mümkün değildir. Mobil uygulama, kullanıcılara böyle bir bilgiye ulaşma hakkı vermemektedir. Ancak mobil tarayıcı ya da bilgisayar üzerinden web sitesi kullanılarak kolaylıkla istenilen bilgilere erişmek mümkün olacaktır.

INSTAGRAM KULLANICI ADI NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Instagram kullanıcıları, istedikleri zaman kullanıcı adlarını değiştirme hakkına sahiptirler. Instagram, bu konuda kullanıcılarına herhangi bir kısıtlama getirmemektedir. Instagram hesabı bulunan bir kişi, istediği zaman hesap kullanıcı adını değiştirebilir.

Instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir? sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır.

  • İkinci Adım

Uygulamaya girişin ardından ayarlar bölümünden profile girilir.

  • Üçüncü Adım

Profil bölümünde yer alan “Profili düzenle” kısmına girilerek burada “Kullanıcı adı” seçeneğine tıklanır.

  • Dördüncü Adım

Kullanıcı adı bölümündeki adımları takip ederek eski kullanıcı adı kısa sürede istenilen kullanıcı adı ile değiştirilebilir.

Bu yöntem ile yapılacak kullanıcı adı değişikliğinde seçilen adın iyi belirlenmesi gerekir. Seçilen kullanıcı adının daha önce bir başka hesap tarafından kullanılmış olma ihtimali unutulmamalıdır. Kullanıcı adını değiştiren bur Instagram kullanıcısı, 14 gün boyunca bu yeni adını kullanmak zorundadır. Uygulama, yeni ismi 14 gün boyunca kilitleyerek kullanıcının değiştirmesine ya da başka bir kullanıcının bu ismi almasına engel olacaktır.

Instagram kullanıcısı eski kullanıcı adına dönmek isterse de 14 günlük sürede mutlaka beklemek zorundadır. 14 günlük sürenin sonunda değiştirilmiş olan eski kullanıcı adı başka kullanıcıların kullanımına da açılacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
675 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir