Instagram Direct Mesaj Hatası Neden Olur Nasıl Çözülür?


77
738 Paylaşım, 77 points

Instagram kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından birisi Direct mesaj gönderme hatası ile karşılaşmaları. Birçok kullanıcının karşılaştığı bu sorun, Instagram kullanıcılarını rahatsız edici boyutlara ulaştı. Bu yazımızda Instagram Direct Mesaj Hatası Neden Olur Nasıl Çözülür sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram kullanıcıları zaman zaman sosyal medya platformu üzerinden DM (Direct Mesaj) göndermeyi başaramıyor. Özelden kimseye mesaj göndermeyi başaramayan kullanıcılar, bu durumun neden kaynaklandığını merak etmeye başladı. Birçok uzman, bu sorunun Instagram’da oluşan bir sorundan kaynaklı olduğunu söylese de platform yetkililerinden bu yönde herhangi bir açıklama henüz gelmedi.INSTAGRAM MESAJ ENGELİ NASIL KALKAR?

Instagram kullanıcıları sosyal medya hesapları üzerinden bir başkasına mesaj gönderme konusunda bazen sıkıntı yaşar. Bir kullanıcı mesaj gönderirken, mesaj gönderme başarısız şeklinde bir yazı ile karşılaşıyor ya da İngilizce uyarı alıyorsa iki nedenden dolayı böyle bir sorun yaşıyor olabilir. Instagram Direct mesaj hatası nedenler şu şekilde sıralanır;

 • Mesaj gönderilecek kişi tarafından engellenmiş olmak
 • Mesaj atılan kişinin Direct Mesaj yolu ile mesaj almayı engellemesi

Yani mesaj atılan kişinin sadece bir kullanıcıyı engellemesi durumunda da tüm mesajlaşmayı engellemesi durumunda da mesaj hata verecektir.

INSTAGRAM MESAJ ENGELİ NASIL ANLAŞILIR?

Instagram kullanıcıları mesaj göndermek istedikleri zaman “Yazışma oluşturulamadı” şeklinde bir hata ve mesajın yanında kırmızı ünlem işareti görebilir. Bu durum kişinin engellenmiş olabileceğini akla getirmelidir. Elbette kullanıcı engel yerine sadece özel mesaja hesabını kapatmış da olabilir. Yani bu durum kişisel değil genel bir durum da olabilir.

INSTAGRAM DİRECT MESAJ NEDEN GİTMİYOR?

Instagram kullanıcıları “Instagram mesaj gönderilemedi – gitmiyor” şeklinde bir mesaj ile karşılaşabilirler. Instagram üzerinden gönderilen Direct mesajlar gönderilemez, görüldü yazısı düşmez ya da kırmızı ünlem işareti çıkabilir. Tüm bu durumlar yaşanan bir sorunun habercisidir.

Instagram kullanıcılarının böyle bir durum yaşaması durumunda öncelikle internet bağlantılarını kontrol etmeleri doğru olacaktır. Eğer internet bağlantısında herhangi bir sorun yoksa bazı ayar ve kontroller ile sorun belirlenebilir.

INSTAGRAM MESAJ GÖNDERİLEMEDİ GİTMİYOR UYARISI NEDİR?

Instagram mesaj gönderilemedi gitmiyor şeklinde mesaj alındığı zaman internet veri tabanında sorun olduğunu söylemek mümkündür. Yani kullanıcının mobil veri ya da Wifi bağlantısı zayıf ise mesaj gönderilmesinde sorun yaşanacaktır. İnternet bağlantısında sorun olmaması durumunda Instagram uygulamasını silip tekrar yüklemek mantıklı olacaktır.

Uygulamayı silip yüklediği halde herhangi bir değişiklik yok ise mesaj gönderilen hesap üzerinden kontrol etmek gerekir. Instagram kullanıcısı, mesaj gönderdiği kişiye bir takip talebi göndererek sorunun nedenini belirleyebilir. Gönderilen takip isteği doğrudan geri gelirse, kullanıcı istediği kadar mesaj atsın değişen bir şey olmayacaktır.

INSTAGRAM DİRECT MESAJ NEDEN ATAMIYORUM?

Instagram kullanıcılarının en merak ettiği sorulardan birisi, Instagram Direct mesaj neden atamıyorum sorusudur. Bir kullanıcı Instagram üzerinden sürekli olarak günlük 20 – 30 kişiye mesaj atıyor ancak hiçbirisine geri dönüş alamıyor ise sosyal medya platformu tarafından bir süre sonra otomatik olarak engellenmektedir. Bu kullanıcıların bir daha Direct mesaj atmasına platform üzerinden izin verilmez. Bu durum elbette ki kalıcı değildir. Belirli bir süre geçtikten sonra kullanıcının engeli kaldırılacaktır.

Instagram kullanıcıları Direct mesaj atamadıkları zaman 24 – 48 saat beklemelidir. Bu sürenin dolmasının ardından mesaj atılan kişiden cevap beklenmelidir. Aksi durumda kişiden mesaj gelmeden bir mesajın daha gönderilmesi durumunda platform tarafından bir kez daha mesaj engeli konacaktır. Instagram mesaj atma sorunu için yapılabilecek başka bir işlem ne yazık ki bulunmamaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

77
738 Paylaşım, 77 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
143
Şaşkın
Başarısız Başarısız
192
Başarısız
Komik Komik
83
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
134
Helal Olsun!
lol lol
41
lol
Aşk Aşk
28
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
130
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
88
Kazandım!
Pinar

4 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Paketleme projeleri ile firmanıza destek olabilirim. Ben Mustafa Talha. Kayseriden yazıyorum. Tüm Firmalara duyurulur.

 2. Merhaba,
  Bende DM atmak istediğim zaman;
  “Bu işlem engellendi.Lütfen daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı içerikleri ve engelleri kısıtlıyoruz.Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildir.” 1 haftadır devam ediyor sorun mesaj atamıyorum. Ne yapmalıyım acil desteğinizi rica ederim…

 3. Merhaba,
  Bende DM atmak istediğim zaman;
  “Bu işlem engellendi.Lütfen daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı içerikleri ve engelleri kısıtlıyoruz.Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildir.” 1 haftadır devam ediyor sorun mesaj atamıyorum. Ne yapmalıyım acil desteğinizi rica ederim…

 4. Aşağıda yazılan yorumların hepsi bende de oluyor ne yapmalıyız kimseye mj atamıyorum bir çözümü olsa iyi olacak