Instagram ’da Bu Hileyi Yapanlar Yandı!


57
547 Paylaşım, 57 points

Instagram kullanıcılarının en sık başvurduğu hilelerin başında sahte takipçi ve beğeni hilesi gelmektedir. Birçok Instagram kullanıcısı, takipçi ve beğeni sayısını artırabilmek için üçüncü parti uygulamaları kullanmaktadır. Instagram cephesinden son gelen haberlere göre bu hileyi yapan kullanıcıları zor günler bekliyor. Bu yazımızda Instagram ’da Bu Hileyi Yapanlar Yandı başlığının detaylarını anlatacağız.

Instagram sahte takipçi ve beğeni için üçüncü parti uygulamalarını kullanan kişilere karşı savaş başlattı. Instagram hesabında daha çok takipçisinin olmasını ve beğeni sayısının fazla olmasını isteyen birçok kullanıcı hile yöntemine başvurmaktadır.INSTAGRAM ’DA BU HİLEYİ YAPANLAR YANDI!

Birçok Instagram kullanıcısı sahte takipçi ve beğeni toplayabilmek için üçüncü parti uygulamalarını tercih etmektedir. Bu durumdan rahatsızlık duyan Instagram, üçüncü parti uygulamalara karşı mücadele başlattığını açıkladı.

Instagram geliştiricileri tarafından alınan karar kapsamında bundan sonra takipçi ve beğeni sayısını hile ile artırmak isteyen kullanıcılarına bir uyarı mesajı gönderecek. Uyarı mesajında kullanıcıların bu tür uygulamaları kullanmaması gerektiği belirtilecek.

INSTAGRAM HİLE UYGULAMALARINA SAVAŞ AÇTI

Instagram, kullanıcılarının üçüncü parti uygulamalar nedeniyle sıkıntı yaşamaması adına bu uygulamalara karşı savaş açtığını açıkladı. Birçok Instagram kullanıcısı beğeni ve takipçi sayısını artırmak için üçüncü parti uygulamalarını sıklıkla kullanıyor. Bu tür uygulamalara karşı mücadele başlatan Instagram, artık kullanıcılarının bu uygulamalardan zarar görmemesi adına sert tedbirler alma kararı verdi.

Kullanıcılara üçüncü parti uygulamalarına karşı uyarılarda bulunacak olan Instagram, bu uyarılara uymayan kullanıcıları için sert önlemler alacak. Instagram, bundan sonra kullanıcılarında beklenmedik hareketler algıladığı zaman tekrar giriş parolası talep edecek.

HESAPLARDAKİ SAHTE BİLGİLERİN HEPSİ SİLİNECEK

Instagram’ ın bu yeni düzenlemesi kapsamında artık kullanıcıların hesaplarında bulunan sahte beğeni, yorum ve takipçilere izin verilmeyecek. Bir kullanıcının üçüncü parti uygulama kullandığının tespit edilmesi durumunda hesapta yer alan tüm bilgiler silinecek.

Instagram cephesinden alınan bu yeni karar sayesinde artık sahte kullanıcının platform üzerinde yer almasına izin verilmeyecek. Bu karar sayesinde Instagram üzerinden sahte hesap kullanımı da önemli ölçüde azaltılmış olacak.

INSTAGRAM KULLANICILARI GELEN UYARI MESAJINA DİKKAT ETMELİ

Instagram’ ın aldığı bu yeni kararın ardından artık yeni güncelleme ile uyarı almaya başlayan Instagram kullanıcılarının çok dikkatli olması gerekiyor. Bir Instagram kullanıcısı üçüncü parti uygulama ile ilgili bir uyarı mesajı alırsa ilk iş olarak Instagram şifresini ve kullandığı üçüncü parti uygulamasını silmek zorunda.

Instagram kullanıcıları bu uyarıları almak için Instagram’ ın yeni güncellemesini indirmek zorunda. Güncellemenin indirilmesinin ardından üçüncü parti uygulaması kullanan Instagram kullanıcılarının en kısa zamanda kullandıkları bu uygulamayı silmesi ve sahte bilgileri hesabından kaldırması gerekiyor. Instagram geliştiricilerinden alınan son kararlara göre artık platform üzerinden sahte beğeni, takipçi ve yorum kullanan kişiler ile ilgili sert önlemler alınacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
547 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
123
Şaşkın
Başarısız Başarısız
85
Başarısız
Komik Komik
73
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
37
lol
Aşk Aşk
25
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
121
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir