Instagram Canlı Yayın Yaparak Para Kazanma Devri Başlıyor


75
734 Paylaşım, 75 points

Instagram kullanıcılarına platform üzerinden para kazanabilecekleri yeni bir seçenek sunuldu. Instagram hesabı bulunan kişiler artık platform üzerinden canlı yayın yaparak da para kazanabilecek. Bu yazımızda Instagram Canlı Yayın Yaparak Para Kazanma Devri Başlıyor başlığının detaylarını anlatacağız.

Dünya genelinde uzun bir süredir etkili olan Corona virüs salgını nedeniyle artık insanlar zamanlarının çoğunu evlerinde geçiriyorlar. Evde zaman geçirme sürecinde için sosyal medyada daha fazla vakit harcayan kullanıcılar, bu vakti nakde çevirmenin yollarını aramaya başladı.INSTAGRAM CANLI YAYIN YAPARAK PARA KAZANMA DEVRİ BAŞLIYOR

Instagram kullanıcıları, birçok farklı yol üzerinden platformu kullanarak kazanç elde ediyor. Bu kazanç yöntemlerine bir yenisi daha eklendi. Corona virüs salgını sonrasında toplantı, buluşma, konser ve sohbet gibi birçok işlemin Instagram üzerinden yapılmaya başlamasıyla birlikte sosyal medya platformundan yeni bir karar açıklaması geldi.

Instagram kullanıcılarının canlı yayın özelliğini son dönemde fazlasıyla kullanmaya başlamasıyla birlikte Instagram yetkililerince yeni bir karar alındı. Karar kapsamında Instagram üzerinden canlı yayın yapanlar artık kazanç elde edebilecekler.

INSTAGRAM CANLI YAYIN YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Instagram hesabı bulunan tüm kullanıcılar yeni düzenlemenin ardından artık Instagram canlı yayın ve IGTV üzerinden içerik paylaşarak kazanç elde edebilecek. Kullanıcılarının platformu en doğru şekilde kullanmasını amaçlayan Instagram ekibi, bu alanda yeni bir karara imza attı.

Instagram canlı yayın yaparak nasıl para kazanılır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;  Instagram kullanıcıları yaptıkları canlı yayınlar üzerinden kazanacakları rozetlerin ardında para kazanmaya başlayacaklar.

INSTAGRAM ROZETLERİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Instagram’ ın yakın bir zamanda kullanıma sunacağı Instagram rozetleri, canlı yayına özel hazırlanmış yeni bir özellik. Instagram kullanıcıları, izledikleri bir canlı yayın sırasında rozet satın alma şansına sahip olacaklar.

Rozet sahibi olan tüm Instagram kullanıcılarının canlı yayına katılmaları durumunda yorumları ön plana çıkacak ve çok daha kolay bir şekilde fark edilmeleri mümkün olacak. Bu özellik özellikle canlı yayında soru yönelten ve yazdıklarının mutlaka okunmasını isteyen Instagram kullanıcıları için büyük bir avantaj sağlamış olacak.

Instagram rozetlerinden satın alan kullanıcılar, canlı yayınlarda ön plana çıkmanın yanı sıra canlı yayınına katıldıkları Instagram hesabı sahiplerine de büyük bir katkı sağlamış olacaklar. Böylece hem canlı yayın yapan içerik üreticileri hem de canlı yayına katılan Instagram kullanıcıları kazançlı olmuş olacak.

INSTAGRAM ROZETİ ALAN KULLANICILAR NASIL FARK EDİLECEK?

Instagram’ ın bu yeni rozet uygulaması sayesinde rozet sahibi olan kullanıcılar, özellikle canlı yayınlarda farkını ortaya koymayı başarmış olacak. Instagram rozetini alan kullanıcılar nasıl fark edilecek sorusunun cevabı ise şu şekilde;

Instagram rozeti almış olan kullanıcıların canlı yayın sırasında kullanıcı isimlerinin yanında bir rozet simgesi yer alacak. Bu rozet sayesinde canlı yayın yapan içerik üreticisi rozet sahibi kullanıcıları çok daha rahat şekilde görebilecek ve diğer kullanıcılardan ayırt edebilecek.

INSTAGRAM CANLI YAYIN ROZETİNİ KİMLER ALABİLİR?

Instagram canlı yayın rozetini kimler alabilir sorusuna şöyle cevap vermek mümkün; Instagram’ ın canlı yayın üzerinden para kazanmayı sağlayacak olan bu yeni uygulaması henüz herkesin kullanımına sunulmuş değil.

Önümüzdeki aylarda öncelikle ABD’ de bulunan belirli gruplara sunulacak olan Instagram rozet özelliği bu kullanıcılar tarafından test edilecek. Kullanıcıların yapacakları olumlu ve olumsuz yorumlar değerlendirildikten sonra beğeni oranı yüksek olursa tüm Instagram kullanıcılarına rozet özelliği kullanıma sunulacak.

Instagram canlı yayın rozetleri sayesinde hem rozet alan kullanıcılar ön plana çıkarak daha avantajlı duruma gelmiş olacak, hem de canlı yayın açan içerik üreticileri bu satın alma işlemi üzerinden kazanç elde etme şansına sahip olacak.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
734 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir