Instagram Canlı Yayın Nasıl Açılır?


55
534 Paylaşım, 55 points

Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği ve ilgi gösterdiği özelliklerin başınca canlı yayın özelliği gelmektedir. Milyonlarca Instagram kullanıcısı hemen her gün canlı yayın açarak takipçilerinin karşısına geçmektedir. Bu yazımızda Instagram Canlı Yayın Nasıl Açılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Canlı yayınların popülerliği son dönemde giderek artmaya devam ediyor. Bu akıma en çok uyan kullanıcılar ise elbette Instagram kullanıcıları. Instagram canlı yayın özelliği, her gün milyonlarca kullanıcının mutlaka kullandığı özelliklerden birisi.INSTAGRAM CANLI YAYIN NEDİR?

Instagram canlı yayın, kullanıcılardan gelen yoğun talebin ardından platformun bir süre önce kullanıma soktuğu özelliklerden birisidir. hikayeler bölümünün içerisinde yer alan bu özellik ile kullanıcılar tüm takipçilerine canlı olarak ulaşma şansına sahip olurlar.

Instagram canlı yayın özelliği kullanılarak 1 saat boyunca canlı yayın yapılabilmektedir. Takipçiler, bir kullanıcının canlı yayın yaptığını kendilerine gelen bildirim ile görebilecekleri gibi ana sayfanın üst kısmında yer alan hikayeler bölümünden de takip edebilirler.

INSTAGRAM CANLI YAYIN ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Instagram canlı yayın özelliğinin kullanımı oldukça kolaydır. Canlı yayın açan bir Instagram kullanıcısı yayın sırasında takipçilerinden beğeni ve yorum alabilir. Yorumlar, canlı yayın esnasında sayfa üzerinden görüntülenecektir. Bu özelliği isteyen kullanıcılar kapatabilir ve yoruma izin vermeyebilirler.

Instagram canlı yayını sırasında beğenilen mesajların ekrana sabitlenmesi de mümkündür. Sabitlenen yorumların dışında yapılan tüm yorumlar akış halinde ekrandan geçmeye devam edecektir. Bunun yanı sıra canlı yayın sırasında yorum yapılan kısmın sağ tarafından duran kalp resmi üzerinden de canlı yayına beğeni göndermek mümkün olacaktır.

INSTAGRAM CANLI YAYIN NASIL AÇILIR?

Instagram Canlı Yayın büyük ilgi görmesinin yanı sıra birçok Instagram kullanıcısı bu özelliği nasıl kullanması gerektiğini tam olarak bilmiyor. Instagram üzerinden canlı yayın açarak takipçilere ulaşmak için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunuyor.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Açılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Öncelikle Instagram uygulamasının en güncel versiyonunu kullanıp kullanılmadığı kontrol edilmelidir. Versiyon güncel değilse öncelikle güncellemenin yapılması gerekir.

  • İkinci Adım

Güncelleme aşamasının ardından Instagram hesabına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Instagram açıldıktan sonra ana sayfanın sol üst köşesinde bulunan kamera resmine tıklanmalıdır.

  • Üçüncü Adım

Kamera resmine tıklandığı zaman hikaye ekranına geçilmiş olacaktır. Bu ekranda altta farklı seçenekler yer alır. Bu seçenekler arasından “Canlı” yazan seçeneğe tıklanmalıdır.

  • Dördüncü Adım

Canlı yayın ekranına geçiş sağlandıktan sonra altta yer alan “Canlı Yayını Başlat” düğmesine basılmalıdır. Canlı yayın başlatılmadan önce ekranın üstünde yer alan zil ikonunun aktif durumda olup olmadığından emin olmak gerekir. Bu ikon aktifse, kullanıcı canlı yayına başladığı anda tüm takipçilerine bildirim gidecektir. Böylece daha fazla takipçinin canlı yayına katılması sağlanabilir.

  • Beşinci Adım

Bildirim ayarlarının tamamlanmasının ardından Canlı Video Başlat butonuna basarak canlı yayına geçmek mümkün olacaktır. Canlı yayını o an takipçilere canlı olarak ulaştırmanın yanı sıra yapılan canlı yayını kaydederek 24 saat boyunca hikayeler bölümünden görüntülenmesini sağlamak da mümkündür.

  • Altıncı Adım

Canlı yayını kaydetmek isteyen kullanıcılar, canlı yayını bitirdikten sonra ekrana gelecek olan canlı yayını kayıt etmek isteyip istemediği şeklindeki soruya olumlu cevap vermelidir. İsteyen kullanıcılar bu aşamada kayıt yapmak istemeyerek canlı yayını tamamen sonlandırabilir. Canlı yayını kaydetmeyi onaylayan kullanıcıların yaptıkları yayın hikayeler kısmında 24 saat boyunca takipçilerin izlemesine açık şekilde tutulacaktır.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
534 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir