Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatası Nedir, Nasıl Çözülür?


91
895 Paylaşım, 91 points

Instagram kullanıcıları güvenlik açısından sürekli olarak yeni önlemler alarak kullanıcılarının platformu daha rahat kullanmasını sağlamaktadır. Bu amaçla her geçen gün yeni bir güvenlik önlemi alınmaktadır. Bu yazımızda Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatası Nedir, Nasıl Çözülür sorularına cevap vereceğiz.

Instagram kullanıcılarının sıkça rastladığı hatalardan birisi de “Bu mesaja artık ulaşılamıyor” hatasıdır. Özellikle son yıllarda Instagram kullanıcıları bu tür mesajlarla sıklıkla karşılaşmaktadır. Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatasının elbette ki bir çözüm yolu bulunmaktadır.INSTAGRAM BU MESAJA ARTIK ULAŞILAMIYOR HATASI NEDİR?

Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatası, son yıllarda kullanıcıların sıkça karşılaştığı sorunlardan birisidir. Instagram, kullanıcılarına istediklerini yapabilmelerini sağlamak için oldukça özgür bir alan sunmaktadır. Instagram kullanıcıları bu rahatlığı göz önünde bulundurarak platform içerisinde istedikleri gibi hareket edebilirler. Bu durum göz önünde bulundurulduğu zaman kullanıcıların zaman zaman gönderilen mesajların artık yerinde olmadığını görmesi mümkündür.

Instagram’ ın kullanıcılarına sunduğu özelliklerden birisi de gönderilen bir mesajın karşı taraf görmeden önce kolaylıkla silinmesidir. Telefon bildirimine düşen bu mesajı görmek ise asla mümkün olmaz. Mesajın gönderildiği kişi, bildirimlerden kendisine bir mesaj geldiğini görür. Ancak mesajı açıp baktığı zaman boş bir ekran ile karşılaşır. Bu işlem, Instagram’ ın mesaj silme özelliği olarak bilinir.

INSTAGRAM BU MESAJA ARTIK ULAŞILAMIYOR HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR?

Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatası, Instagram kullanıcıları tarafından kolaylıkla çözülebilecek bir durumdur. Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatası çözüm yolu şu şekilde anlatılabilir;

  • Birinci Adım

Instagram kullanıcısı platform üzerinden bir mesaj geldiği bildirimi alır.

  • İkinci Adım

Bildirim açıldığı zaman ekranda sadece beyaz bir boşluk görülürse karşı taraf gönderdiği mesajı silmiş demektir.

  • Üçüncü Adım

Mesaj silinmesi durumu otomatik olarak gerçekleştirilemez. Tamamen mesajı gönderen kişinin inisiyatifinde olan bir durumdur.

  • Dördüncü Adım

Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatası aldıktan sonra mesajın tekrar görünebilmesi için herhangi bir işlem yapmak mümkün değildir. Mesajı alan kişi, silinen mesajı hiçbir işlemle görme şansına sahip olmaz.

  • Beşinci Adım

Mesajı gönderen kişi, bu mesajı karşı taraf görmeden silme hakkına sahiptir. Mesajın silinmesinden sonra her iki tarafında ekranında sadece beyaz boşluk oluşur.

  • Altıncı Adım

Mesajın silinmesi durumunda gönderen tarafta herhangi bir şekilde mesajı görme hakkına sahip olmaz. Silinmiş olan mesaj Instagram tarafından tamamen ortadan kaldırılacaktır.

Kısaca söylemek gerekirse; Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatası durumu yaşayan Instagram kullanıcılarının silinen bu mesajı görmesi asla mümkün değildir. Bununla birlikte silen kişi de bu mesajı bir daha görüntüleyemez. Mesajın silinmesi işleminden sonra mesajı atan kişiden mesajı tekrar atması talep edilebilir. Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatasının çözümü ancak bu şekilde gerçekleştirilir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

91
895 Paylaşım, 91 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
42
Şaşkın
Başarısız Başarısız
139
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
38
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
62
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
40
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
121
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir