Instagram Beni Takip Edenleri Nasıl Takipten Çıkarırım?


74
724 Paylaşım, 74 points

Instagram kullanıcıları birçok kişiyi takip ettikleri gibi birçok kişiyi tarafından da takip edilirler. Instagram kullanıcıları bazen bazı kişilerin kendilerini takip etmesini istemez. Böyle durumlarda takipte çıkarma işlemini gerçekleştirmek isterler. Bu yazımızda Instagram Beni Takip Edenleri Nasıl Takipten Çıkarırım sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram kullanıcıları hemen her gün yeni bir özellik ile karşılaşmaya devam ediyor. Kullanıcılardan gelen talepler arasında yer alan takipçileri takipten çıkarma üzerine çalışmalar yapan Instagram ekibi, yeni özellikle kullanıcılarının takipçilerini takipten çıkartabilmelerini sağlamaya başladı.INSTAGRAM BENİ TAKİP EDENLERİ NASIL TAKİPTEN ÇIKARIRIM?

Instagram da hesabı bulunan kişiler, takipçileri arasında rahatsızlık duydukları kişileri takipten çıkarma şansına sahiptir. İsteyen Instagram kullanıcıları takipçilerini takipten çıkarma işlemini gerçekleştirebilir. Instagram Beni Takip Edenleri Nasıl Takipten Çıkarırım sorusunun cevabı şu adımlarla verilebilir;

  • Birinci Adım

Instagram açılır.

  • İkinci Adım

Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır.

  • Üçüncü Adım

Kullanıcı profiline girilir.

  • Dördüncü Adım

En üst kısımda yer alan “Takipçiler” yazısına basılır.

  • Beşinci Adım

Bu ekranda takipçiler görüntülenecektir. Takipçi listesinden istenilen kişiler seçilir.

  • Altıncı Adım

Takipçinin yanında yer alan üç noktalı simgeye tıklanır.

  • Yedinci Adım

Açılacak olan sayfada “Çıkar” yazısına basılır. Böylece istenmeyen takipçiler takipten çıkartılmış olacaktır.

TAKİPÇİLERİ TAKİPTEN ÇIKARINCA BİLDİRİM GİDER Mİ?

Instagram kullanıcılarının takipçileri takipten çıkarma konusunda yaşadıkları en büyük tedirginlik, takipten çıkartılan kişiye bildirim gitme ihtimalidir. Kimse, takipten çıkarttığı kişinin bu durumu bilmesini istemez. Bu düşünce nedeniyle birçok kullanıcı takipçileri takipten çıkarmayı ertelemektedir.

Instagram takip edenleri takipten çıkartma işleminde karşı tarafa asla bildirimde bulunmaz. Yani bir Instagram kullanıcıları bir kişiyi takipten çıkarttıkları zaman karşı tarafa takipten çıkartıldığına dair bildirim gitmeyecektir. Bu bilgi sayesinde kullanıcılar gönül rahatlığı ile takip edenleri takipten çıkartma işlemini gerçekleştirebilir.

INSTAGRAM TAKİPTEN ÇIKARTILAN KİŞİLER ENGELLENEBİLİR Mİ?

Instagram kullanıcıları takip eden kişileri takipten çıkarma işlemiyle birlikte engelleme işlemi de yapabilirler. Instagram takipten çıkartılan kişileri engellemek için takipten çıkartma işleminin ardından kullanıcı profilinden üç noktalı ayarlar bölümüne girerek “Engelle” seçeneğine basmak yeterli olacaktır.

Instagram takipten çıkartılan kişileri engelleme işlemi sonrasında takipten çıkartmada olduğu gibi karşı tarafa herhangi bir bildirim gönderilmez. Bir kullanıcının takipten çıkarttığı kişiyi aynı anda engelleme hakkı da vardır. Engellenen kişi ise bu durumdan asla haberdar olmayacaktır.

Instagram takipçi engelleme işlemi, bir kişinin artık takip etmesini istenmediği durumlarda da kullanılabilir. Bir Instagram kullanıcısı, herhangi bir kişinin kendisini takip etmesini istemiyor ise direkt olarak o kişiyi engelleyebilir. Engel konması durumunda kişi, bir daha Instagram kullanıcısını takip etme şansına sahip olmayacaktır. Instagram kullanıcıları istedikleri kişileri takip etmekten çıkartarak arkadaş sayısını azaltma şansını istediği her zaman kullanma hakkına sahip olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir