Instagram Beğeni Gizleme Nedir, Nasıl Yapılır?


64
624 Paylaşım, 64 points

Instagram kullanıcıları uygulamanın aldığı son karar kapsamında artık beğenilerini gizleyebilecekler. Özellikle Instagram fenomenlerinin sıklıkla kullandığı beğeni sayısı artık yeni özellik sayesinde kolaylıkla gizlenebilecek. Bu yazımızda Instagram Beğeni Gizleme Nedir, Nasıl Yapılır sorularına cevap vereceğiz.

Instagram dönem dönem aldığı kararlar ile kullanıcılarını şaşırtmayı başarıyor. Instagram kullanıcıları için oldukça önemli özelliklerden birisi olan beğeni sayısı ile ilgili kısa bir süre önce yeni bir karar alınmış, bu karar kapsamında kullanıcıların beğeni sayısının gizlenmesi sağlanmıştır. Artık Instagram kullanıcıları kendi istekleri ile de beğeni gizleme özelliğini kullanabilecekler.INSTAGRAM BEĞENİ GİZLEME ÖZELLİĞİ GELDİ

Instagram bir süredir kullanıcıların sıklıkla ön plana çıkardığı beğeni sayısı üzerinden önemli bir karar aldı. Instagram kullanıcılarının sadece beğeni sayısını artırmak amacıyla farklı yollara başvurmasının önüne geçmek isteyen Instagram, bu konuda attığı adımla beğeni gizleme özelliğini devreye soktu.

İlk olarak 6 pilot ülkenin seçildiği bu karar kapsamında İtalya, Avusturalya, Kanada, Brezilya, Japonya, Yeni Zelanda, İrlanda’ da deneme amaçlı başlatılan beğeni gizleme özelliği, alınan olumsuz tepkilerin ardından bu uygulama isteğe bağlı bir özellik haline getirilerek kullanıcıların talebine sunuldu. Bu özelliği artık isteyen kullanıcılar kullanabilecek, isteyen kullanıcılar kullanmak zorunda olmayacak.

INSTAGRAM BEĞENİ GİZLEME NEDİR?

Instagram kullanıcılarının en büyük şansı, hesaplarını istedikleri gibi ayarlama hakkına sahip olmaları. Instagram kullanıcıları hesaplarının istedikleri bölümünü herkese açıp istedikleri bölümlerini gizleme hakkına sahip oluyor. Bu kapsamda kullanıcıların en çok tercih ettiği alan ise beğeni gizleme yöntemi oluyor.

Instagram kullanıcıları için en önemli ayrıntıların başında beğeni özelliği geliyor. Bir Instagram hesabının ne kadar çok beğenisi varsa o hesap için o popüler olup olmadığını söylemek o kadar kolaylaşıyor. Beğeninin bu kadar ön planda olması, paylaşımlarına çok fazla beğeni alamayan hesapların bu özelliği gizlemesine neden oluyor.

Instagram Beğeni Gizleme, Instagram kullanıcılarının paylaşımlarını kaç kişinin beğendiği bilgisinin görünürlüğünü kapatmak için kullanılan bir özelliktir. Instagram kullanıcıları istedikleri zaman ayarlar bölümünden bazı değişiklikler yaparak kendilerine gelen beğenilerin görünmesini engelleyebilirler.

INSTAGRAM BEĞENİ GİZLEME NASIL YAPILIR?

Instagram kullanıcıları, istedikleri zaman kendilerine gelen beğenileri gizleme özelliğini kullanabilirler. Bu özellik genel olarak paylaşımlarına çok fazla beğeni gelmeyen ya da beğeni sayısını başkalarının görmesini istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Instagram Beğeni Gizleme Nasıl Yapılır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

  • Birinci Adım

Instagram uygulamasına girilir

  • İkinci Adım

Kullanıcı adı ve şifre ile Instagram hesabı açılır

  • Üçüncü Adım

Instagram hesabının bulunduğu sayfaya gelinir ve sağ üstte yer alan ayarlar kısmına girilir

  • Dördüncü Adım

Ayarlar bölümünde yer alan “Gizli Hesap” sekmesi açık konuma getirilir. Hesap gizli hale getirildiği zaman otomatik olarak beğeniler de görünmez hale gelecektir.

  • Beşinci Adım

Instagram kullanıcısı hesabını gizli konuma getirdikten sonra beğeni ve yorumlarını sadece onaylı takipçilerin görmesine izin verebilir. Seçilen takipçiler dışında kalanların beğeni ve yorumları görmesi mümkün olmayacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
624 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
61
Şaşkın
Başarısız Başarısız
35
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
99
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
61
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir