Instagram Artık Mobil İnterneti Tüketmeyecek!


63
605 Paylaşım, 63 points

Sosyal paylaşım platformları  arasında son dönemde en popüler olan Instagram, kullanıcılarına her türlü kolaylığı saplamaya devam ediyor. Instagram kullanıcılarına yine müjdeli bir özellik haberi geldi. Bu habere göre Instagram’ ı mobil internet üzerinden kullanan kişilerin artık interneti gitmeyecek. Bu yazımızda Instagram Artık Mobil İnterneti Tüketmeyecek başlığının detaylarını paylaşacağız.

Instagram, sosyal medya platformları arasında en çok kullanılanlardan birisi oldu. Her geçen gün yeni bir özelliğini kullanıcılarına sunan Instagram, bu sayede popülerliğini daha da artırmaya devam ediyor.INSTAGRAM ARTIK MOBİL İNTERNETİ TÜKETMEYECEK!

Instagram geliştiricileri yeni bir özelliği kullanıma soktuklarını açıkladı. Bu kapsamda Instagram artık mobil internetten tüketmeyecek. Instagram’ ın yeni hazırlanan özelliği kapsamında platform kullanılırken çok daha az hücresel veri kullanılacak.

Instagram’ ın söz konusu özelliği Android cihazlara yönelik olarak geliştirildi. Bu özelliği kullanıcıların isteğine bağlı aktifleştirecek olan Instagram, özelliği seçen kullanıcılarının daha az veri tüketmesini sağlayacak.

INSTAGRAM MOBİL İNTERNETİ NASIL TÜKETMEYECEK?

Instagram’ ın mobil interneti artık nasıl tüketmeyeceği hem ilgi çekerken hem de merak konusu oldu. Instagram kullanıcıları Instagram mobil interneti nasıl tüketmeyecek sorusunu sormaya başladı. Yanıtı ise oldukça basit.

Instagram kullanıcılarının özelliği aktif hale getirmesinin ardından platform üzerinden içerik yüklemeleri çok daha kısıtlı şekilde yapılacak.  Yükleme süreleri ile birlikte görüntüleme sürelerinde de azalma gerçekleşecek.

INSTAGRAM ÖZELLİĞİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Instagram’ ın bu yeni özelliği kullanıcılara farklı seçenekler sunma içeriğine dayanıyor. Instagram özelliği nasıl çalışıyor sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram kullanıcıları yeni özellik sayesinde içeriklerin çözünürlükleri ve videoların görüntülenmesi konusunda üç farklı seçenekle karşılaşacak.

Instagram ayarlar bölümüne giren Instagram kullanıcıları buradan hesap sekmesi altında yer alan “Hücresel Veri kullanımı” başlığında yer alan görsel ve videoların önden yüklenmesini engelleyebilecekler. Engelleme aşamasında yüksek çözünürlüklü içeriklerin görüntülenmesi için kullanıcılara üç seçenek sunulacak. Bu seçenekler;

  • Hiçbir zaman
  • Yalnızca Wifi
  • Hücresel veri + wifi

Şeklinde olacak. Kullanıcı hangi seçeneği belirlerse Instagram da ki kullanımı bu şekilde belirlenecek.  Böylece Instagram kullanıcıları mobil kullanımlarda gereksiz internet harcamamış olacaklar. Yalnızca Wifi seçeneğini belirleyen kullanıcıların mobil internetten bağlanmaları durumunda içeriklerin ayrıntılı görünmesi mümkün olmayacak.

INSTAGRAM’ IN YENİ ÖZELLİĞİNİ KİMLER KULLANABİLECEK?

Instagram’ ın bu yeni özelliğini öncelikle Android işletim sistemine sahip cihazlar kullanabilecek. Farklı internet hızına ve tüketimine sahip kullanıcılar arasında yapılacak olan denemelerin ardından Instagram’ ın internet tüketimini azaltmaya yönelik olarak hazırlanmış olan bu yeni özelliği tüm Instagram kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

Instagram kullanıcıları şimdiden bu yeni özelliği ilgi ile karşılamaya başladı. Platformun kullanımı sırasında çok fazla internet tüketmek istemeyen kullanıcılar için hazırlanmış bu yeni özellik kısa süre sonra tüm Instagram kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
605 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
97
Şaşkın
Başarısız Başarısız
63
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir