İnsanları Etkilemek İçin Bilmeniz Gereken Altın Değerinde 15 Kural


86
844 Paylaşım, 86 points

İnsanlar her zaman karşılarındaki insanı etkilemek isterler. Ancak bu işlemde kimi zaman başarılı olurken kimi zaman başarısızlıkla karşılaşılabilir. Bir kişinin insanları etkileyip etkilemediğini anlaması için bazı kuralları bilmesi gerekir. Bu yazımızda İnsanları Etkilemek İçin Bilmeniz Gereken Altın Değerinde 15 Kural hakkında bilgi vereceğiz.

İnsanları etkilemek için kullanılabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Bir kişi, etrafındaki insanları etkilemek için ya da etkilediğini anlamak için bu yöntemleri bilmek zorundadır. İnsanları Etkilemek İçin bilinmesi Gereken Altın Değerinde 15 Kural bulunur.İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN BİLMENİZ GEREKEN ALTIN DEĞERİNDE 15 KURAL NELERDİR?

İnsanları Etkilemek İçin Bilmeniz Gereken Altın Değerinde 15 Kural şu şekilde sıralanır;

 • Bir kelime seçip tekrarlamak
 • Gözünün içine uzun süre bakmak
 • Soru sorup ilgili görünmek
 • Soru sorarken başı sallamak
 • Konuşarak yardım almak
 • Sıcak elle el sıkışmak
 • Yürürken direk karşıya bakmak
 • Görevleri yavaş yavaş vermek
 • İlk tanışmada isimle hitap etmek
 • Vücut dilini taklit etmek
 • Tartışmalarda hızlı konuşmak
 • Yardım isterken doğru zamanı beklemek
 • Karşılaştırma yapmak
 • Karşıdakini korkutarak istediğini yaptırmak
 • Sinir karşısında sakin davranmak

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN BİR KELİME SEÇİP TEKRARLAMAK

İnsanları etkilemek için bir kelime seçip tekrarlamak gerekir. Bir kişi, karşısındaki insanları etkileyip etkilemediğini anlamak için bir kelime seçerek karşısındaki kişi bu kelimeyi her kullandığında kafasını sallamalıdır. Eğer karşıdaki kişi bu kelimeyi daha sık kullanmaya başlarsa etkilendiği anlaşılabilir.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN GÖZÜNÜN İÇİNE UZUN SÜRE BAKMAK

İnsanları etkilemek için gözünün içine uzun süre bakmak gerekir. İnsanların gözüne daha uzun süre bakmanın en kolay yolu göz rengini anlamaya çalışmaktır. Bu arada karşı taraf gözlerinin içine uzun süre bakılmasından etkilenecektir.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN SORU SORUP İLGİLİ GÖRÜNMEK

İnsanları etkilemek için soru sorup ilgili görünmek gerekir. Bir kişi karşısındaki insanın anlattıklarını dinleyerek bir soru yöneltip bir süre sessizce gözlerinin içerisine bakmalıdır. Bu işlem karşıdakinin ilgili olunduğunu düşünmesi ve bu hareketten etkilenmesini sağlayacaktır.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN SORU SORARKEN BAŞI SALLAMAK

İnsanları etkilemek için soru sorarken başı sallamak gerekir. Kişi, karşısındakine bir soru yönelttiği zaman cevabını dinlerken evet anlamında başını sallayarak hem daha ilgili görünecek hem de karşıdaki kişinin de etkilenerek kendisini onaylamasını sağlayacaktır.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN KONUŞARAK YARDIM ALMAK

İnsanları etkilemek için konuşarak yardım almak gerekir. Kişi elindeki ağır eşyaları taşımakta zorluk çekiyor ve bu durumu karşısındaki kişiye söyleyerek yardım isteyemiyorsa, dikkat çekici bir konu açarak dikkat dağıtıp elindekileri karşısındaki kişiye direk verebilir. Bu durumda karşı taraf hiç sorgulamadan hemen yardıma başlayacaktır.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN SICAK ELLE EL SIKIŞMAK

İnsanları etkilemek için sıcak elle el sıkışmak gerekir. Tokalaşma sırasında kişinin elinin sıcacık olması, karşı taraf için samimiyet duygusu uyandıracaktır. Böylece karşı tarafa güven duygusu verilmiş ve etkilenmiş olacaktır.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN YÜRÜRKEN DİREK KARŞIYA BAKMAK

İnsanları etkilemek için yürürken direk karşıya bakmak gerekir. Özellikle kalabalık yerlerde insanların çarpmasını engellemek için bu yöntem mutlaka kullanılmalıdır. Karşıdan gelen ve çarpma ihtimali olan bir kişinin direk gözüne bakarak yoldan çekilmesi kolaylıkla sağlanabilir.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN GÖREVLERİ YAVAŞ YAVAŞ VERMEK

İnsanları etkilemek için görevleri yavaş yavaş vermek gerekir. İnsanlara görev verirken bunu mümkün olduğunca yavaş gerçekleştirmek gerekir. Öncelikle basit bir görev verdikten sonra sırasıyla görevleri ağırlaştırmak karşı tarafın sorgusuz görevleri yerine getirmesini sağlar.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN İLK TANIŞMADA İSİMLE HİTAP ETMEK

İnsanları etkilemek için ilk tanışmada isimle hitap etmek gerekir. Birçok insan resmiyetten uzak direk isimleri ile çağrılmaktan oldukça etkilenirler. Bu güvenmek ve arkadaşlık duygusunun pekişmesi için oldukça önemlidir. İlk etki için karşıdakine isimle hitap etmek doğru olacaktır.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN VÜCUT DİLİNİ TAKLİT ETMEK

İnsanları etkilemek için vücut dilini taklit etmek gerekir. İnsanlar, vücut dilinin taklit edilmesini çok severler. Özellikle iş başvurularında işverenin vücut dili kullanıldığınca daha olumlu bir etki sağlayacaktır. Bilim adamları bu yönteme bukalemun etkisi demektedir.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN TARTIŞMALARDA HIZLI KONUŞMAK

İnsanları etkilemek için tartışmalarda hızlı konuşmak gerekir. Tartışma sırasında hızlı konuşan kişiler karşılarındakine daha az düşünme fırsatı sunarlar. Böylece farklı fikirde dahi olunsa karşı tarafın elini zayıflatmak ve olayı kendi lehine çevirmek çok daha kolay olacaktır.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN YARDIM İSTERKEN DOĞRU ZAMANI BELİRLEMEK

İnsanları etkilemek için yardım isterken doğru zamanı belirlemek gerekir. Yardım talebi karşı tarafın yorgun olduğu zamanlarda yöneltildiği zaman çok daha olumlu sonuç alınacaktır. Yorgun bir insanın dikkati daha dağınık olacağı için kendisine gelen bir yardım talebini reddetme ihtimali oldukça düşecektir.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN KARŞILAŞTIRMA YAPMAK

İnsanları etkilemek için karşılaştırma yapmak gerekir. Bu işlem özellikle bir ürün pazarlarken oldukça etkilidir. Ürün pazarlayan kişi, aynı özellikte pahalı bir ürün ile karşılaştırma yaptığı zaman farkını ortaya koyarak ürününü daha kolay satma şansına sahip olacaktır.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN KARŞIDAKİNİ KORKUTARAK İSTEDİĞİNİ YAPTIRMAK

İnsanları etkilemek için karşıdakini korkutarak istediğini yaptırmak gerekir. Korkudan kasıt asla tehdit etmek değildir. Bir kişinin yapacağı iş ile ilgili fikrini değiştirmek için biraz o konuda gözünü korkutmak ve yönlendirilecek işin daha doğru ve güvenli olduğu izlenimi yaratmak oldukça etkili yöntem olacaktır.

İNSANLARI ETKİLEMEK İÇİN SİNİR KARŞISINDA SAKİN DAVRANMAK

İnsanları etkilemek için sinir karşısında sakin davranmak gerekir. Sinirli bir insanın karşısında sakinliğini korumak, sinirin kısa sürede geçmesini ve yerine suçluluk duygusunun gelmesini sağlayacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

86
844 Paylaşım, 86 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir