İnsan Dostu Köpeklerin Anlatıldığı En İyi Filmler


70
684 Paylaşım, 70 points

Köpekler, insanların en sadık dostları olarak bilinir. Dostça ve sevecen tavırları ile herkesin sevdiği köpekler, birçok filme de konu olmayı başarmıştır. Sinema severlerin izleyebileceği ve konusu ile ilgi çeken çok sayıda köpek filmi bulunmaktadır. Bu yazımızda İnsan Dostu Köpeklerin Anlatıldığı En İyi Filmler hakkında bilgi vereceğiz.

Köpeklerin başrolünde olduğu filmler, ailece izlenebilecek eğlenceli ve keyifli filmlerden birisidir. Köpeklerin o sadık, duygulu ve sevecen hallerinin anlatıldığı filmler, köpeklerin dostluğunu bir kez daha gözler önüne sermektedir.İNSAN DOSTU KÖPEKLERİN ANLATILDIĞI EN İYİ FİLMLER HANGİLERİDİR?

İnsan Dostu Köpeklerin Anlatıldığı En İyi Filmler şu şekilde sıralanır;

 • Vahşetin Çağrısı (2020) – IMDB: 6,8
 • Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı (2019) – IMDB: 7,6
 • Dostumun Yolculuğu (2019) – IMDB: 7,5
 • Corgi (2019) – IMDB: 4,8
 • Togo (2019) – IMDB: 8,0
 • Lady And The Tramp (2019) – IMDB: 6,3
 • Sadık Dostum (2019) – IMDB: 6,7
 • Afacan Köpek Beethoven (1992) – IMDB: 5,6
 • 101 Dalmaşyalı (1996) – IMDB: 5,7
 • Lassie (1994) – IMDB: 5,9
 • K – 9 (1989) – IMDB: 6,0
 • Dog Days (2018) – IMDB: 6,2
 • Dikkat Köpek Var – Turner & Hooch (1989) – IMDB: 6,2
 • Benji (2018) – IMDB: 6,3
 • Sebastian Sevgili Dostum (2015) – IMDB: 6,6
 • Max (2015) – IMDB: 6,7
 • Beyaz Tanrı (2014) – IMDB: 6,9
 • Marley Ve Ben (2008) – IMDB: 7,1
 • Can Dostum (2017) – IMDB: 7,2
 • Kutup Macerası – Eight Below (2006) – IMDB: 7,3
 • Köpek Adası (2018) – IMDB: 7,9
 • Hachiko: A Dog Story (2009) – IMDB: 8,1

VAHŞETİN ÇAĞRISI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Vahşetin çağrısı filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, bir kızak köpeğinin Alaska’ nın vahşi yaşantısında vermiş olduğu zorlu mücadele konu edilmektedir. Kaliforniya’ da huzurlu ve mutlu bir yaşam süren Buck isimli köpek, götürüldüğü Alaska’da oldukça zorlu zamanlar geçirecektir.

ENZO: YAĞMURDA YARIŞ SANATI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, Formula 1 yarışçısı olan Denny isimli bir adam Enzo adındaki golden cinsi bir köpeğe sahiptir. Beyninde tümör bulunan bir eşi ve kızı olan Denny’ nin köpeğinin pozitif enerjisi ile aile yaşamını ve pistlerdeki başarısını daha da artırmaktadır.

DOSTUMUN YOLCULUĞU FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dostumun Yolculuğu filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, çok tatlı bir köpek olan Bailey’ in hayatında önemli bir karar alarak uzun bir yolculuğa çıkması ve bu yolculukta Ethan isimli bir adam ile tanışmasının ardından onun torunu ile kurduğu muhteşem bağ konu edilmektedir.

CORGİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Corgi filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, İngiltere’ nin en tatlı ve sevilen köğepi olan Corgi Rex’ in hikayesi konu edilmektedir. Kraliyet ailesinin üyesi olan Corgi, Londra Köpek Evi’ nde konforlu bir hayat sürerken bir anda tüm işler tersine dönecek ve bu zorlu şartlara uyum sağlamak zorunda kalacaktır.

TOGO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Togo filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, salgın bir hastalık ile mücadele eden bir kasabada yaşayan Togo isimli köpeğin hastalığın tek tedavi yöntemi için kasabadan 600 mil ötedeki başka bir kasabaya cesur sahibi Seppala ile yaptığı zorlu yolculuk konu edilmektedir.

LADY AND THE TRAMP FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Lady and the Tramp filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, son derece güzel bakılmış şımarık bir köpek olan Lady’ nin tüm hayatı sokaklarda geçen Trump isimli köpek ile tanışması ve sonrasında hayat ile ilgili ondan ders alması konu edilmektedir.

SADIK DOSTUM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sadık dostum filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, kendisini terk edilmiş bir binada bularak sahiplenen ancak komşuların rahatsızlığı nedeniyle onu başkasına vermek zorunda kalan Lucas isimli sahibini bulmak için 400 mil yol giden sadık köpek Bella’ nın yaşadığı zorlu yolculuk konu edilmektedir.

AFACAN KÖPEK BEETHOVEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Afacan Köpek Beethoven filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, Newton ailesinin küçük üyesi olan ancak kısa sürede kocaman bir köpeğe dönüşen Beethoven’ ın hayvanlar üzerinde deney yapan bir veteriner tarafından kaçırılması ve sonrasında ailesine ulaşmak için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

101 DALMAŞYALI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

101 Dalmaçyalı filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, kötü kalpli bir kadın tarafından tüm dalmaçyalı köpeklerin kaçırılması olayı sırasında küçük yavru bir dalmaçyalıya sahip olan Pongo ve Perdy isimli gençlerin köpeklerini korumak için verdikleri mücadele konu edilmektedir.

LASSİE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Lassie filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, hayatlarını kırsal bölgede yaşama kararı almış turner ailesinin bu yeni yaşantılarına alışma sürecinde yalnız kalan 13 yaşındaki oğullarının eve gelen çoban köpeği Lessie ile kurduğu sevgi dolu arkadaşlık bağı konu edilmektedir.

K – 9 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

K – 9 filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, süper ajan Maverick’ in zorlu bir suçlu ile mücadele etmek ve onu yakalamak için K – 9 köpeği ile girdiği zorlu ve macera dolu olaylar konu edilmektedir.

DOG DAYS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dog Days filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, köpekleri sayesinde bir araya gelen ve sonrasında aralarında büyük bir aşk hikayesi başlayan bir çiftin yaşadıkları duygu dolu romantik olaylar konu edilmektedir.

DİKKAT KÖPEK VAR TURNER & HOOCH FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dikkat Köpek Var Turner & Hooch filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, polis memuru Turner ve onun sadık ve yaramaz polis köpeği Hooch arasında yaşanan komik ve macera dolu olaylar konu edilmektedir.

BENJİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Benji filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, sokakta buldukları küçük ve sevimli Benji isimli köpeği sahiplenen iki küçük kardeşin hırsızlar tarafından kaçırılması sonrasında köpekleri tarafından kurtarılmalarının hikayesi konu edilmektedir.

SEBASTİAN SEVGİLİ DOSTUM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sebastian Sevgili dostum filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, 2. Dünya Savaşı sonrasında Angelina’ yı bulmak için zorlu bir maceraya atılan Belle ve Sebastian’ ın yaşadıkları aksiyon dolu olaylar konu edilmektedir.

MAX FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Max filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, Amerikan Deniz piyadeleri ordusuna ait olan eğitimli Max isimli köpeğin ordu ile birlikte Afganistan savaşında görev alması ve bu dönemde yaşanan olaylar konu edilmektedir.

BEYAZ TANRI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Beyaz Tanrı filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, köpeği Hagen ile birlikte kısa süreliğine babasının yanına  Macaristan’ a gelen Lili isimli küçük kızın köpeklere uygulanan vergi nedeniyle köpeğinin sokağa bırakılmasına mecbur kalması ve sonrasında çetelerin eline geçerek vahşi bir hayvana dönüşen Hagen’ in yaşadığı olaylar konu edilmektedir.

MARLEY VE BEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Marley ve Ben filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde,  yeni evlenen John ve Jenny çiftinin çocuk yapmak yerine bir köpek sahiplenme kararı ile aldıkları Marley isimli haylaz ve çok yaramaz bir köpekle birlikte yaşadıkları komik olayları konu edinmektedir.

CAN DOSTUM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Can Dostum filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, köpeklerin nasıl yaşadığı, insanlar ile nasıl dostluk ilişkisi kurduğunu anlatmak üzere çıkılan bir yolculuk konu edilmektedir.

KUTUP MACERASI – EİGHT BELOW FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kutup Macerası – Eight Below filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, kızak köpeklerinin eğitmenliğini yapan Jerry isimli adamın yaşanan zorlu kar fırtınası nedeniyle bölgeyi terk etmek zorunda kalması ve geride bıraktığı kızak köpeklerini korumak için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

KÖPEK ADASI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Köpek Adası filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, Magasaki City’ de bulunan bütük köpeklerin toplanarak bir çöp döküm alanına bırakılması ve köpeği Atari’ yi kurtarmak için 12 yaşındaki küçük bir çocuğun verdiği macera dolu mücadele konu edilmektedir.

HACHİKO: A DOG STORY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hachiko: A Dog Story filmi, insan dostu köpeklerin anlatıldığı en iyi filmlerden birisidir. Filmde, profesör Parker Wilson’ u her gün işe gimek için bindiği trene kadar götüren ve çıkış saatine kadar onu bekleyerek evine kadar eşlik eden sadın dostu Hachiko’ nun duygu dolu hikayesi konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
684 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir