IMDB Puanına Göre En İyi Dini Filmler


54
524 Paylaşım, 54 points

Dini filmler, senaryoları ve tarihi öğeleri ile dünya genelinde ses getirme özelliğine sahip olan türden filmlerdir. Dini filmler, hemen her tür izleyici için ilgi çekici olmaktadır. Bu yazımızda IMDB Puanına Göre En İyi Dini Filmler hakkında bilgi vereceğiz.

Dini filmler, film tutkunları için ayrı bir yere sahip türdedir. Senaryoları ile dikkat çeken bu tür filmler, oldukça geniş kitleye hitap etmektedir. Dini filmlerin IMDB puanları da genel olarak yüksek olmaktadır.IMDB PUANINA GÖRE EN İYİ DİNİ FİLMLER HANGİLERİDİR?

IMDB Puanına Göre En İyi Dini Filmler şu şekilde sıralanır;

 • Lion Of The Desert (1980) – IMDB: 8,4
 • Det Sjunde İnseglet (1957) – IMDB: 8,2
 • La Passion De Jeanne D’arc (1928) – IMDB: 8,2
 • Çağrı – The Message (1976) – IMDB: 8,2
 • K. (2014) – IMDB: 8,2
 • Brian’ In Hayatı (1979) – IMDB: 8,1
 • Inherit The Wind (1960) – IMDB: 8,1
 • The Stoning Of Soraya M. (2008) – IMDB: 8,0
 • On Emir (1956) – IMDB: 7,8
 • Muhammad: Legancy Of A Prophet (2002) – IMDB: 7,8
 • Islam: Empire Of Fatih (2000) – IMDB: 7,8
 • IL Vangelo Secondo Matteo (1964) – IMDB: 7,8
 • The Gospel Of John (2003) – IMDB: 7,7
 • Der Name Der Rose (1986) – IMDB: 7,7
 • Bab’ Aziz (2005) – IMDB: 7,6
 • Religulous (2008) – IMDB: 7,6
 • The Last Temptaion Christ (1998) – IMDB: 7,6
 • Muhammed (2015) – IMDB: 7,6
 • Muhammad: The Last Prophet (2002) – IMDB: 7,5
 • Jesus Camp (2006) – IMDB: 7,4
 • Takva (2006) – IMDB: 7,4
 • Arranged (2007) – IMDB: 7,3
 • Jesus (1979) – IMDB: 7,2

LİON OF THE DESERT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Lion Of The Desert filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, Mussolini’ de yaşayan Müslüman yerlileri yok etmek için uygulanan şiddet politikası anlatılmaktadır. Yaşanan bu olaylar karşısında Libya’ da Ömer Muhtar liderliğinde başlatılan direniş hareketi, mücadelesi ve yaşanan olaylar konu edilmektedir.

DET SJUNDE İNSEGLET FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Det Sjunde İnseglet filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, on yıl boyunca devam eden Haçlı Seferleri ve bu süreçte yaşanan veba hastalığı anlatılmaktadır. Haçlı seferleri döneminde yolu ölümle kesişen bir Haçlı şövalyesinin ölümü yenmek için oynadığı oyun konu edilmektedir.

LA PASSİON DE JEANNE D’ARC FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

La Passion De Jeanne D’Arc filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, 14. Yüzyılda başlayan Fransız ve İngiliz savaş döneminde yaşanmış olaylar anlatılmaktadır. Ülkesi Fransa’ ya yardım eden Katolik azizesi Jeanne Darc’ ın İngilizler tarafından yakalanması ve esir hayatı boyunca Tanrıyla konuştuğunu söylemesi üzerine kafirlik ile suçlanarak yakılması konu edilmektedir.

ÇAĞRI – THE MESSAGE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Çağrı – The Message filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, Mekke halkının kölelik, uyuşturucu ve alkol içerisinde yaşadığı kötü hayattan kurtulması ve Hz. Muhammed (SAV) in Cebrail tarafından ziyaret edilmesi ve insanlığı doğru yola döndürmeye çalışması anlatılmaktadır.

P.K. FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

P.K. filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, oldukça masum olan bir gencin sıra dışı sorularını farklı dini inanışlara sahip kişilere yöneltmesi ve gerçeği araması komik bir şekilde anlatılmaktadır.

BRİAN’ IN HAYATI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Brian’ ın Hayatı filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, Hz. İsa ile aynı günde doğan Brian’ ın büyüyüp genç bir delikanlı olmasının ardından yıllar geçtikçe bir dedikodunun içerisine dahil olması komik bir şekilde anlatılmaktadır.

INHERİT THE WİND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Inherit The Wind filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, Darwin Teorisi’ ni öğretmeye çalışan bir öğretmenin tutuklanması ve serbest kalması ile mücadele eden ünlü avukat Henry Drummond ile arasında yaşanan dil ve bilim çatışmaları konu edilmektedir.

THE STONİNG OF SORAYA M. FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Stoning Of Soraya M. Filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, ıssız bir kasabada arızalanan arabası nedeniyle mahsur kalan Sahebjam’ ın içerisinde kaldığı inanılmaz hayat hikayesi konu edilmektedir. Ona yardım etmek için gelen Zahra isimli kasabalı kadının sohbet sırasında yeğeni Soraya’ nın başından geçenleri anlatması konu edilmektedir.

ON EMİR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

On Emir filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, bebekken terk edilen Musa’ nın Firavun’ un kardeşi tarafından saraya getirilmesi ve burada büyüyen Musa’ nın kendisine gelen 10 emirin ardından peygamber olma hikayesi anlatılmaktadır.

MUHAMMAD: LEGANCY OF A PROPHET FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Muhammad: Legancy of a Prophet filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, İslam dininin son peygamberi olan Hz. Muhammed’ in hayatı detaylı şekilde anlatılırken Amerika’ da yaşayan Müslümanların hayat hikayelerine de yer verilmektedir.

ISLAM: EMPİRE OF FAİTH FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Islam: Empire of Faith filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, İslam dini peygamberlerinin doğumundan son peygamber Hz. Muhammed’e kadar olan dönem ayrıntılı şekilde anlatılmaktadır.

IL VANGELO SECONDO MATTEO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

IL Vangelo Secondo Matteo filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, doğumundan dirilişine kadar İsa Mesih’ in hayato Aziz Matthew İncil’ine göre ayrıntılı şekilde anlatılmaktadır. Bu dini film, en iyi İsa filmi seçilmiştir.

THE GOSPEL OF JOHN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Gospel of John filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, İncil’ in Yuhanna bölümü eksiksiz şekilde anlatılmaktadır. Film içerisinde İsa’ nın son üç yılı, tarihi değiştirecek gerçekler detaylı şekilde konu edilmektedir.

DER NAME DER ROSE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Der Name Der Rose filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, dini konuda oldukça zıt fikirlere sahip olan kişilerin inançlarını birbirlerine karşı göstermeleri ve yaşanan olaylar örüntüsü konu edilmektedir.

BAB’AZİZ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Bab’ Aziz filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, görme engelli ve yaşlı bir derviş olan Baba Aziz’ in yanına torunu Isthar’ ı da alarak çölde 30 yılda bir gerçekleştirilen Sufi toplantısına gidebilmek için yola çıkması ve bu yolculuk boyunca ikilinin arasında anlatılan sayısız hikaye konu edilmektedir.

RELİGUOUS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Religuous filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, dini inanışların hepsine meydan okuyan toplumların yaşam şekilleri en komik şekliyle anlatılmaktadır. Film içerisinde farklı şehirlerdeki dinsel gruplar ile yapılan röportajlar konu edilmektedir.

THE LAST TEMPTATİON CHRİST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Last Temptation filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, Hz. İsa’ nın kişisel özellikleri detaylı şekilde anlatılmaktadır. Filmin yönetmeni, bu film sayesinde en iyi yönetmek Oscar ödülüne aday gösterilmiştir.

MUHAMMED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Muhammed filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, Allah’ ın Elçisi olarak bilinen Hz. Muhammed’ in çocukluğundan gençliğine kadar yaşanan olaylar ayrıntılı şekilde anlatılmaktadır. 7. Yüzyıl Mekke’ sinin konu edildiği en iyi filmlerden birisidir.

MUHAMMAD: THE LAST PROPHET FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Muhammad: The Last Prophet filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, İslam dini ve Hz. Muhammed’ in ilk zamanları konu edilmektedir. Tarihi bir kurgu şeklinde hazırlanmış olan bu filmde İslam dini en iyi şekilde anlatılmaktadır.

JESUS CAMP FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Jesus Camp filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, Kids on Fire isimli bir çocuk kampında bulunan çocuklara verilmesi gereken kişisel gelişim oyunları ve aktiviteleri yerine Hristiyan Savaşçı olmak için eğitim verilmesi anlatılmaktadır.

TAKVA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Takva filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, oldukça mütevazı bir hayat süren ve dini yönü oldukça kuvvetli olan Muharrem isimli bir adamın bir tarikat lideri tarafından çağrılması ve tarikatın kira gelirlerini toplaması görevinin verilmesinin ardından zamanla hayatının bozulması ve kötülüklere alışması anlatılmaktadır.

ARRANGED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Arranged filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, Brooklyn’ de yaşayan Ortadoks Yahudi olan Rochel Meshenberg ile Müslüman bir kadının arkadaşlığı konu edilmektedir. Farklı dinlere mensup olan bu iki kadının her şeye rağmen bir çizgide buluşmayı başarması anlatılmaktadır.

JESUS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Jesus filmi, en çok beğenilen dini filmlerden birisidir. Filmde, Hz. İsa’ nın hayatı ve Mesih İsa’ nın yaşadıkları detaylı şekilde anlatılmaktadır. Film içerisinde İsa’ nın yaşamının en ince ayrıntılarına bile rastlamak mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

54
524 Paylaşım, 54 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir