IMDB Puanı Yüksek En İyi Korku Dizileri


56
544 Paylaşım, 56 points

Korku dizileri birçok kişi için vazgeçilmezler arasındadır. Bu türden hoşlananlar, hemen her korku dizisini izlemek isterler. Korku dizisi izlemek isteyenler ise en iyi korku dizilerini araştırmaya başlarlar. Bu yazımızda IMDB Puanı Yüksek En İyi Korku Dizileri hakkında bilgi vereceğiz.

Korku dizileri, geçmişten günümüze kadar en ilgi gören dizi türlerinden birisidir. Özellikle tutkunları korku dizilerini izlemek için her fırsatı değerlendirirler. Korku dizisi seçerken IMDB puanı yüksek olanlar tercih edilmektedir.IMDB PUANI YÜKSEK EN İYİ KORKU DİZİLERİ HANGİLERİDİR?

IMDB Puanı Yüksek En İyi Korku Dizileri şu şekilde sıralanır;

 • Castle Rock
 • Chilling Adventures Of Sabrına
 • Evil
 • The Vampires Diaries
 • The Terror
 • American Horror Story
 • Penny Dreadful
 • The Walking Dead
 • Bates Motel
 • The Originals
 • Supernatural
 • Hannibal
 • Inside No:9
 • The Haunting Of Hill House
 • Stranger Things

CASTLE ROCK (2018 – IMDB 7.6)

Castle Rock, Stephen King’ in korku romanlarından birisinden uyarlanmış bir korku dizisidir. Dizide Maine kasabasında yaşanan korku dolu olaylar konu edilmektedir. Ünlü yönetmen Dustin Thomason’un üstlendiği dizinin başrolünde Lizzy Caplan, Paul Sparks ve Barkhad Abdi yer almaktadır.

CHİLLİNG ADVANTURES OF SABRİNA (2018 – IMDB 7.6)

Chilling adventures of Sabrina, fantastik bir hikayeye sahip korku dizilerinden birisidir. Yarı cadı yarı ölümlü Sabrina isimli karakterin karanlık güçlere karşı kendini korumaya çalışması ve bir yandan ailevi sorunları ile mücadelesini anlatmaktadır. Dizinin başrol oyuncuları Kiernan Shipka, Miranda Otto ve Ross Lynch olarak bilinir.

EVİL (2019 – IMDB 7.6)

Evil, 2019 yılına damga vuran korku filmlerinden birisidir. Dizide rahip olmak için eğitim alan ve bu aşamada zorlu süreçlerden geçen David DaCosta’nın hikayesi anlatılmaktadır. Kilisede görevine başlayan David, sebebini bir türlü bulamadığı gizemli ve korkutucu olaylar ile karşı karşıya gelecektir. bu olaylar karşısında adli psikolog Katja Herbers ile birlikte araştırmalar yaparlar.

THE VAMPİRES DİARİES (2009 – 2007 – IMDB 7.7)

The Vampires Diaries, vampir dizilerinden hoşlananlar için hazırlanmıştır. 8 sezon boyunca devam eden dizinin yönetmenliğini julia Plec yapmıştır. Dizide büyücüler, cadılar, vampirler ve ölüp dirilenlerin yaşadığı korkunç bir kasabada yaşananlar konu edilmektedir.

THE TERROR (2018 – IMDB 8.0)

The Terror, 2018 yılından bu yana yayınlanmaya devam ediyor. 1847 yılında yaşanan gerçek bir hikayeyi konu edinen dizide Northwest Passage’yi bulmak için yola çıkan Kraliyet Donanmasında yaşanan zorlu olaylar ve ümidini yitiren insanları konu edinmektedir. Dizide keşif yapmak için donanma gemisiyle yolculuk eden askerlerin hayatta kalma mücadelesi anlatılmaktadır.

AMERİCAN HORROR STORY (2011 – IMDB 8.1)

American Horror Story, her sezonunda farklı bir hikayenin anlatıldığı ilginç bir korku dizisidir. Muhteşem bir senaryoya sahip olan bu dizide usta oyuncular dikkat çekmektedir. Dizide lanetli evler, akıl hastaları ve paranormal olaylar konu edilmektedir. Korku dolu sahneleri ile dikkat çeken dizi, en iyi korku dizilerinin başında gelmektedir.

PENNY DREADFUL (2014 – 2016 – IMDB 8.2)

Penny Dreadful, efsanevi korku dizilerinden birisidir. Viktoryan döneminin anlatıldığı dizide Dr. Frankenstien, Dracula ve Dorian Gray gibi korku filmlerinin en önemli karakterlerine yer verilmektedir.

THE WALKİNG DEAD (2010 – IMDB 8.2)

The Walking Dead, 11 sezon boyunca ekranların en beğenilen korku dizisi olmayı başarmıştır. Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan dizi, insan etiyle beslenen zombilere karşı insanların verdiği hayatta kalma mücadelesini konu edinmektedir.

BATES MOTEL (2013 – 2017 – IMDB 8.2)

Bates Motel, izleyen herkesin hayran kaldığı ve merak duygusunun hiç eksilmediği korku dizisi olarak bilinir. Dizide sapık Norman Bates’in sapık karakterine bürünmeden önceki hayatı konu edilmektedir. Bates Motel dizisi, filminde  anlatılan hikayenin öncesinde yaşananları anlatmaktadır.

THE ORİGİNALS (2013 – 2018 IMDB 8.2)

The Originals, Netflix’in orijinal korku dizilerinden birisidir. 5 sezon boyunca yayınlanan dizi, Vampir Günlükleri dizisinin devamı niteliğindedir. Dizide, Mikaelson ailesinin yıllar sonra tekrar New Orleans’a taşınması ve şehri yönetmek için cadılarla işbirliği yapması konu edilmektedir.

SUPERNATURAL (2005 – IMDB 8.4)

Supernatural, 15 sezondur yayınlanan en iddialı korku dizilerinden birisidir. Dizide Dean ve Sam Winchester kardeşlerin doğaüstü güçlere sahip olması ve yaratıklara karşı verikleri mücadele konu edilmektedir.

HANNİBAL (2013 – 2015 – IMDB 8.5)

Hannibal, sinemanın en korkunç ve en dehşet verici karakterlerinden Hannibal Lecter’in yaptıklarının konu edildiği dizidir. Dizide kendisine Red Dragon adını vermiş olan bir seri katil ve bu katilin peşine düşen FBI ajanı Will Graham’ın yaşadıkları konu edilmektedir.

INSIDE NO: 9 (2014 – IMDB 8.5)

Inside, komedi ve korkuyu bir arada sunun farklı türde dizilerden birisidir. her bölümünde farklı bir karakterin yaşamı konu edilmektedir. dizi, apartmanın 9 numaralı dairesinde yaşayanların başına gelen olayları anlatmaktadır.

THE HAUNTİNG OF HİLL HOUSE (2018 – IMDB 8.7)

The Haunting of Hill House, Shirley Jackson’un aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Dizide bir arada büyüyen ve daha sonra yolları ayrılan 5 kardeşin doğdukları eve geri dönmesi ve burada yaşadıkları gizemli olayları konu edinmektedir.

STRANGER THİNGS (2016 – IMDB 8.8)

Stranger Things, son yılların en popüler korku dizilerinden birisidir. Dizide küçük bir çocuğun kaybolması ve annesinin her yerde küçük çocuğu araması anlatılmaktadır. Bu macera sırasında bilinmeyen olaylar ve gerilim dolu sahneler dikkat çekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

56
544 Paylaşım, 56 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir