IMDB Puanı Yüksek En İyi Dünyanın Sonu Filmleri


66
644 Paylaşım, 66 points

Sinema severlerin en çok tercih ettiği film konularından birisi de dünyanın sonunun gelişini anlatan filmlerdir. Sinema dünyasına damga vuran bu filmler, büyük bir kitle tarafından hayranlıkla izlenmektedir. Bu yazımızda IMDB Puanı Yüksek En İyi Dünyanın Sonu Filmleri hakkında bilgi vereceğiz.

Aksiyon, gerilim ve macera türünde olan filmlerden birisi de Dünyanın sonu filmleridir. Dünyanın sonu filmleri hem konuları hem de unutulmaz sahneleri ile izleyicileri adeta ekrana kilitlemektedir. Birçok sinema tutkunu dünyanın sonu filmlerini mutlaka izlemektedir.IMDB PUANI YÜKSEK EN İYİ DÜNYANIN SONU FİLMLERİ HANGİLERİDİR?

IMDB Puanı Yüksek En İyi Dünyanın Sonu Filmleri şu şekilde sıralanır;

 • 2012 (2009) – IMDB: 5,8
 • Yarından Sonra (2014) – IMDB: 6,4
 • Labirent: Ölümcül Kaçış (2014) – IMDB:6,8
 • Pasifik Savaşı (2013) – IMDB: 6,9
 • Oblivion (2013) – IMDB: 7,0
 • Dünyanın Sonu (2013) – IMDB: 7,0
 • Dünya Savaşı Z (2013) – IMDB: 7,0
 • Öldüren SİS (2007) – IMDB: 7,1
 • Melankoli (2011) – IMDB: 7,2
 • The Fifth Element (1997) – IMDB: 7,7
 • Yarının Sınırında (2014) – IMDB: 7,9
 • Son Umut (2006) – IMDB: 7,9
 • 12 Maymun (1995) – IMDB: 8,0
 • Wall – e (2008) – IMDB: 8,4
 • Yıldızlararası (2014) – IMDB: 8,6

2012 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

2012 filmi, Maya takvimine göre 2012 yılında beklenen ve dünyanın sonunu getirecek olan felaketin senaryolaştırılmış halidir. Filmde sebebi belli olmayan patlamalar, depremler, tsunamiler tüm dünyayı yok etmektedir. Bu felaketlerin arasında bir grup insan bu durumdan kurtulmak için gemi inşa etmeye çalışır.

YARINDAN SONRA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yarından Sonra filmi, buzul çağının dünyanın sonunu getirecek etkisini konu edinmektedir. Oyuncu kadrosu ile dikkat çeken bu filmde iklim bilimci olan Jack Hall isimli karakterin felaketi önceden fark etmesi ve tüm insanları bu konuda uyarmaya çalışması, bu arada da New York’ da arkadaşları ile birlikte mahsur kalan oğlunu kurtarma çabası anlatılmaktadır.

LABİRENT: ÖLÜMCÜL KAÇIŞ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Labirent: Ölümcül Kaçış filmi, dünyanın sonunu getiren film senaryolarından birisine sahiptir. Filmde yönetenler ve yönetilenler arasındaki mücadele konu edilmektedir. Yeni dünya düzenini oluşturmuş olan yöneticiler ve bu düzende çocukları deney olarak kullanmalarına karşılık bu süzene karşı çıkan ve kurtulmaya çalışan çocukların yaşadıkları anlatılmaktadır.

PASİFİK SAVAŞI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Pasifik Savaşı filmi, bilimkurgu türünde hazırlanmış bir filmdir. Filmde denizin metrelerce altında canavarların insanlığın sonunu getirmeye çalışması ve bu canavarlara karşı insanların bir araya gelerek verdikleri mücadele konu edilmektedir.

OBLİVİON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Oblivion filmi, dünyanın yok oluşunu farklı bir konu ile ele alan filmlerden birisidir. Filmde dünyanın yok oluşu sonrasında insanların yaşamını sürdürmek için başka bir gezende verilen mücadele konu edilmektedir. Filmde insanlığın sonunu başka bir gezegenden gelen uzaylılar getirmeye çalışmaktadır.

DÜNYANIN SONU FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dünyanın Sonu filmi, sinemaya damga vuran filmlerden birisidir. Filmde iki yakın arkadaşın uzun bir yolculuğa çıkmayı düşünmesi ve yolculuk sırasında yaşadıkları birbirinden garip olaylar konu edilmektedir. Başrol karakterleri Derek ve Cliff, bu olayların arkasındaki sırrı araştırmaktadır.

 DÜNYA SAVAŞI Z FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dünya Savaşı Z filmi, bir virüsten kaynaklı olarak dünyanın sonunun gelmesini konu edinmektedir. Filmde hızlı şekilde yayılan ve insanları yok eden biri virüsten güvenli yerlere kaçmaya çalışan insanların verdikleri zorlu mücadele anlatılmaktadır.

ÖLDÜREN SİS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Öldüren Sis filmi, dünyayı etkisi altına almış büyük fırtınaların ve yağmurların ardından tüm dünyayı kaplayan bir sis tabakasını anlatmaktadır. Oluşan sisin içerisinden gelerek insanları yok etmeye çalışan yaratıklardan kaçmaya çalışan insanlar, sığındıkları süpermarkette amansız ve oldukça gerilimli olaylar yaşayacaklardır.

MELANKOLİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Melankoli filmi, adıyla aynı olan bir gezegenin dünyaya yaklaşmaya başlaması ve dünyayı yok etme olasılığı üzerine kurgulanmıştır. Filmde Melankolie adı verilen ve güneşin arkasından çıkarak dünyaya hızla yaklaşan bir gezegenin yeni evli bir çiftin hayatındaki etkileri anlatılmaktadır.

THE FİFTH ELEMENT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Fifth Element filmi, bilimkurgu tarzında hazırlanmış ve dünyanın sonunu getiren filmlerden birisidir. Filmde 2200’ lü yıllarda kötülerin dünyayı yok etme çabalarına karşılık 5 elementi arayan Leeloo isimli karakter ve ona yardım eden taksi şoförünün yaşadıkları maceralar anlatılmaktadır.

YARININ SINIRINDA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yarının Sınırında filmi, dünyayı ele geçirmek için vahşice katliamlar yapan Mimics isimli uzaylı birliğine karşılık hayatta kalmaya çalışan insanları konu edinmektedir. Filmde, uzaylı birliğine karşı iletişime geçerek bu katliamı durdurmak isteuen bir grup askerin verdiği zorlu mücadele anlatılmaktadır.

SON UMUT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Son umut filmi, dünyanın genç nüfusunun kalmaması ve kalan insanların soyunun tükenmeye başlamasıyla birlikte yaşanan anlamsız felaketleri anlatmaktadır. Filmde tüm dünyanın karışıklığına karşılık daha sakin bir durumda olan Britanya’ nın yaşadığı tuhaf olaylar karşısında Theo isimli bir bürokrattan yardım istemesi ve sonrasında yaşananları anlatmaktadır.

12 MAYMUN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

12 Maymun filmi, eski ve unutulmaz bilim kurgu türünde filmlerden birisidir. Filmde yaklaşım 5 milyon kişinin ölümü ile sonuçlanan bir virüs salgını ve geriye kalan insanların hayatta kalma mücadelelerini anlatılmaktadır. Hayatta kalma çabası veren insanlar bir zaman makinesi sayesinde eskiye dönmeye ve virüs salgınını engellemeye çalışırlar.

WALL – E FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Wall – e filmi, gelecek zamanda yaşanacak ve dünyayı terk eden insanların başka bir gezegende yaşam mücadelesi vermesini konu edinmektedir. Filmde dünyayı terk eden insanların bırakıp gittiği çöp yığını içerisindeki dünyayı temizlemeye çalışan Wall – e isimli bir robotun yalnızlığı ve verdiği zorlu mücadele anlatılmaktadır.

YILDIZLARARASI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yıldızlararası filmi, vizyona girdiği seneye damgasını vurmuş filmlerden birisidir. bilim kurgu tarzındaki bu filmde dünya dışında yaşayacak bir gezegen bulmak için araştırmalara başlayan Cooper isimli bir astronotun ekibi ile verdiği zorlu mücadeleyi anlatmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

66
644 Paylaşım, 66 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir