İlk Defa Cinsel Deneyim Yaşayacaklara Altın Değerinde Öneriler


81
794 Paylaşım, 81 points

Cinsellik belirli bir yaştan sonra herkesin yaşadığı bir durumdur. Hayatın parçalarından birisi olan bu deneyimin nasıl yaşanması gerektiğini bilmek, olumsuz sonuçlardan korunmak için oldukça önemlidir. Bu yazımızda İlk Defa Cinsel Deneyim Yaşayacaklara Altın Değerinde Önerilerde bulunacağız.

Cinsel hayat, insanların yaşamında vazgeçilmezler arasındadır. İnsanoğlunun yaradılışında var olan bu dürtü, belirli bir yaştan sonra hayatın içerisine dahil edilebilir. Cinsel deneyimi ilk defa yaşayacak olan bireyler, bu konuda bazı gerginlikler ya da çekingenlikler yaşayabilir. İlk deneyimin sorunsuz olması için mutlaka bazı konularda bilgi sahibi olmak gerekir.İLK DEFA CİNSEL DENEYİM YAŞAYACAKLARA ALTIN DEĞERİNDE ÖNERİLER NELERDİR?

Cinsel konularda bilgi sahibi olmak, ilk deneyim için oldukça önemlidir. Cinsellik konusunda bilgi sahibi olan kişiler, yaşayacakları ilk denetimde kendilerini çok daha rahat hissederler. İlk Defa Cinsel Deneyim Yaşayacaklara Altın Değerinde Öneriler şu şekilde verilebilir;

  • Karşı tarafa istekleri net bir şekilde belirtmek
  • Orgazm olma taklidi yapmamak
  • Partnere merak edilen soruları sormak
  • Kızlık zarı konusunda bilgi sahibi olmak
  • Ön sevişmeyi göz ardı etmemek

İLK DEFA CİNSEL DENEYİM YAŞARKEN KARŞI TARAFA İSTEKLERİ NET BİR ŞEKİLDE BELİRTMEK

İlk defa cinsel deneyim yaşarken karşı tarafa istekleri net bir şekilde belirtmek gerekir. Kişinin ilk cinsel deneyiminde sorun ve korku yaşamaması için partneri ile net bir şekilde konuşması ve isteklerini net bir şekilde belirtmesi gerekir. Tek eşli olmayı tercih eden kişilerin korunma yöntemleri hakkında isteklerini belirtmeleri çok daha rahat bir deneyim için oldukça önemlidir.

İLK DEFA CİNSEL DENEYİM YAŞARKEN ORGAZM OLMA TAKLİDİ YAPMAMAK

İlk defa cinsel deneyim yaşarken orgazm olma taklidi yapmamak gerekir. İlk deneyimde özellikle kadınlar eşlerini mutlu etmek adına sıklıkla bu yalana başvurur. Tek eşli çiftlerde bir tarafın orgazm olamaması ancak bunu gizleyerek taklit yapması durumunda ilerleyen dönemlerde bazı cinsel sıkıntılar yaşanması söz konusudur. Bu nedenle taklit yapmak yerine yaşadığı olumsuz durumu eşine ileterek kısa sürede bu soruna çözüm bulmak daha doğru olur.

İLK DEFA CİNSEL DENEYİM YAŞARKEN PARTNERE MERAK EDİLEN SORULARI SORMAK

İlk defa cinsel deneyim yaşarken partnere merak edilen soruları sormak gerekir. Cinsel hayatın en büyük sorunlarından birisi, çiftlerin karşılıklı olarak ne istediklerini bilmemeleridir. Çiftler, cinsel deneyim konusunda kafalarına takılan soruları mutlaka karşılıklı olarak sormalı ve cevaplarını almalıdır. Partnerinin cinsel deneyimde hassas noktalarını bilmek, çok daha sorunsuz bir deneyim için oldukça önemlidir.

İLK DEFA CİNSEL DENEYİM YAŞARKEN KIZLIK ZARI KONUSUNDA BİLGİ SAHİBİ OLMAK

İlk defa cinsel deneyim yaşarken kızlık zarı konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Kızlık zarı, henüz cinsel deneyim yaşamamış olan tüm kızlarda bulunan bir zardır. Cinsel deneyimle birlikte bu zar yırtılarak kanama meydana gelir. Ancak bazı kadınlarda kızlık zarı daha esnek ve kalın olmaktadır. Bu durumda kanama meydana gelmeyebilir. Kızlık zarı konusunda bilgi sahibi olunması, yaşanabilecek olumsuz bir duruma sert tepki vermemeyi sağlayacaktır.

İLK DEFA CİNSEL DENEYİM YAŞARKEN ÖN SEVİŞMEYİ GÖZ ARDI ETMEMEK

İlk defa cinsel deneyim yaşarken ön sevişmeyi göz ardı etmemek gerekir. Ön sevişme, cinsel hayatın temel taşıdır. Mutlu bir birliktelik için ön sevişmeyi asla göz ardı etmemek gerekir. Özellikle ilk cinsel deneyimini yaşayan kişilerin kendini daha iyi hissetmesi ve cinsel birlikteliğe hazırlanması için ön sevişme bölümü mutlaka gerçekleştirilmelidir. Böylece, ilk deneyimde yaşanabilecek olumsuz durumlar da engellenmiş olur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
794 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir