İhtiyaç Sahibi 1 Milyon 515 Bin Aileye Devlet Yardımı


70
695 Paylaşım, 70 points

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik devlet yardımları devam ediyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan devlet yardımları kapsamında 1 milyon 515 bin aileye devlet yardımı ödemesi yapılıyor. Bu yazımızda İhtiyaç Sahibi 1 Milyon 515 Bin Aileye Devlet Yardımı başlığının detaylarını anlatacağız.

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak devlet yardımları sürekli olarak devam ediyor. Özellikle Corona virüs salgını sonrasında devlet tarafından verilen yardımlara yenileri eklendi. Devlet yardımları ile ilgili olarak açıklamada bulunan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son dönemde ihtiyaç sahiplerine yönelik sunulan elektrik tüketim desteği ile ilgili bilgi verdi.İHTİYAÇ SAHİBİ 1 MİLYON 515 BİN AİLEYE DEVLET YARDIMI

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen devlet yardımlarının başında elektrik tüketim desteği geliyor. İhtiyaç sahibi ailelerin elektrik faturasını ödemekte zorlanmaması adına alınan karar kapsamında ailenin durumuna göre elektrik faturasının tamamı ya da belirli bir kısmı devlet tarafından ödeniyor.

Geçtiğimiz yıl başlayan bu devlet yardımı sayesinde 1 yıllık sürede 1 milyon 515 bin aileye elektrik faturası ödemesi konusunda destek sağlandı. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi olan ailelerin başvuruları sonucunda ailenin durumuna göre kısmi ya da tamamen elektrik faturasının ödemesi gerçekleştiriliyor.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ NEDİR?

Elektrik tüketim desteği, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik sunulan bir devlet yardımıdır. Bu yardımdan faydalanmak isteyen ailelere aylık elektrik faturası üzerinden destek verilmektedir.

Elektrik tüketim desteği sayesinde maddi durumu olmayan ailelerin elektrik faturasını ödemek konusunda sıkıntı yaşamaması adına faturanın devlet tarafından ödenmesi sağlanmaktadır. Elektrik tüketim desteği yardımı sayesinde ailelerin aylık 53 – 106 TL arasındaki elektrik faturalarına ek ödeme sunulmaktadır.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİNDEN NASIL YARARLANILIR?

Elektrik tüketim desteğinden yararlanmak için ihtiyaç sahibi ailelerin öncelikle başvuruda bulunması gerekir. Ailenin bağlı olduğu kaymakamlıkta yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden başvuru işlemleri kolaylıkla yapılabilir.

Elektrik tüketim desteği başvurusunda bulunan ailelere vakıf yetkililerince yapılan inceleme sonucunda bu yardımdan faydalanma hakkı kazanmışlarsa elektrik faturalarının %80’ lik kısmının ödenmesi söz konusu olacaktır.

Elektrik tüketim desteğinden faydalanma hakkı kazanmış olan vatandaşların aylık elektrik faturalarının %80’ lik kısmı devlet tarafından ödenmektedir. Örneğin; aylık 100 TL elektrik faturası gelmiş olan bir ihtiyaç sahibinin faturasının 80 TL’ lik kısmını devlet öderken 20 TL’ lik kısmını aile karşılayacaktır.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİNDEN FAYDALANANLAR FATURASINI NASIL ÖDER?

Elektrik tüketim desteği yardımından faydalananlar faturasını nasıl öder sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; elektrik tüketim desteğinden faydalanan ihtiyaç sahibi aileler, elektrik faturaları ile birlikte en yakın PTT şubesine giderek müracaat etmelidir. PTT şubesine giden ihtiyaç sahibi aileler faturalarının %20 lik kısmını ödeyerek devletin sunduğu bu destekten yararlanabilirler. Faturanın tutarı göz önünde bulundurulduğu zaman %80’ lik kısmı devlet tarafından ödenecektir. Kalan %20’ lik kısmı ise PTT şubesi üzerinden ödemek mümkün olacaktır. Devlet tarafından verilen elektrik tüketim desteği, sadece ihtiyaç sahibi ailelere yönelik hazırlanmış bir yardım türüdür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
695 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
75
Şaşkın
Başarısız Başarısız
41
Başarısız
Komik Komik
25
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
80
Helal Olsun!
lol lol
109
lol
Aşk Aşk
98
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
74
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
37
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir