İhtiyaç Kredisi Almanın Püf Noktaları Nelerdir?


70
644 Paylaşım, 70 points

Özellikle kredi notu düşük olanların, ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken dikkat etmesi gereken hususları titizlikle değerlendirerek başvuru yapmaları durumunda, kredi alma imkanları biraz daha artmaktadır. Bu yazımızda kredi notu düşük olan kişiler için ihtiyaç kredisi almanın püf noktaları hakkında bilgiler sunacağız.

Vereceğimiz ipuçlarına titizlikle özen gösterilmesi halinde, ihtiyaç kredinizin olumlu sonuçlanma ihtimali daha fazla olmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Almanın Püf NoktalarıKolay kredi veren bankaları seçin.

Bankalarda büyük bir rekabetin söz konusu olması nedeniyle, henüz reklamını yeteri kadar yapamamış olan bankalardan kredi talebinde bulunmak, ihtiyaç kredisi almanın püf noktaları arasında yer almaktadır. Zira bu bankalar yeni müşteriler edinebilmek için, daha kolay şartlarda kredi imkanı sunmaktadır. Bu nedenle köklü bankaların kredi notu nedeni ile kredi vermediği kişilere, ülkemizde bulunan büyük bankalar kadar bilinmeyen yeni bankalar, kredi verebilmektedir. Bu bankalar üzerinden kredi başvurusu yaparak, kredi alma şansınızı artırabilirsiniz.

Ödeme durumunuzu belirleyin.

Mantık olarak hiç kimse ya da hiçbir banka, gelir oranına göre ödemekte zorluk çekeceğiniz bir krediyi size vermeyecektir. Bu yüzden öncelikle kendiniz ödeme durumunuzu, iyi bir şekilde belirleyerek buna göre uygun bir tutarda kredi talebinde bulunmalısınız. Unutmayın ki kredi başvurusu yapmak, kredi notunuzu düşürecek bir etkendir. Birbirine yakın günlerde kredi başvurusu yapmak, diğer bankalar tarafından da dikkate alınacak, olumsuz durumlardan birisidir.

Önce kredi notunuzu arttırmaya çalışın.

Şayet çok acil ihtiyacınız yok ve önünüzde biraz zaman varsa, büyük miktarda kredi talep etmek yerine, çok küçük tutarlarda kredi talebinde bulunup bu kredinin onaylanması halinde ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaparak, bankaların gözünde güven kazanabilir ve kredi notunuzu artırabilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulayabileceğiniz bir diğer yöntemde, yine imkanınız çerçevesinde düşük miktarla da olsa, vadeli bir mevduat hesabı açmak ve bir süre bu hesabı aktif tutmaktır. Bu da kredi notunuzu artıracak yöntemlerden birisidir. Bankaların gözünde gerekli güveni sağlayıp, risk grubundan çıkmaya başladığınız da, kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi notunu artırmanın yolları da, ihtiyaç kredisi almanın püf noktaları arasındadır.

İhtiyaç Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

İhtiyaç kredisi almanın püf noktaları hakkında, yukarıda verdiğimiz bilgiler kredi almanızı kolaylaştırırken, ihtiyaç kredisi alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında vereceğimiz bilgiler ise, geri ödeme maliyetlerini önemli ölçüde düşürecektir.

Aşağıda ihtiyaç kredisi alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında, detaylar yer almaktadır.

İhtiyaç durumunuza göre kredi alın.

Çok acil ihtiyaç durumunda kredi almanız, öncelikle tavsiye edeceğimiz şeylerden birisidir. Zira ihtiyacınızdan çok fazla kredi alıp daha rahat bir süreç getirme düşüncesi, aslında ilerisi için sizin açınızdan sıkıntıların baş göstereceği bir süreç olabilir. Bu nedenle ihtiyacınızın üzerinde kredi başvurusu yapmak, önermediğimiz şeylerden birisidir.

Aylık ödeme tutarını iyi belirleyin.

Kredi çekmeye karar verdikten sonra, tüm masraflarınızı iyi bir şekilde hesaplayarak kredinin aylık ödemesini yapabileceğiniz tutarı, iyi bir şekilde belirleyin. Sonrasında ise bu tutara göre, vade seçenekleri belirleyin. Bu sayede fazla sıkıntıya düşmeden, kredi borcunuzu daha rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Faizleri dikkate alın!

Ayrıca bankanın size sunmuş olduğu faiz oranları ve kredi masrafı gidip farklı kalemleri dikkate almanız da, oldukça önemlidir. Burada dikkate almanız gereken bir diğer hususta, kredide hayat sigortası ücretlidir. Kimi bankalar kredi faiz oranlarını düşük tutarken, kredi hayat sigortasını yüksek tutarak özellikle düşük tutarlı kredilerin maliyetini çok daha fazla yükseltebilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
644 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Vermiş olduğunuz bilgiler çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. 🙂