İcralık Olana Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


62
626 Paylaşım, 62 points

Çekilen kredilerin ödemesinde güçlük çekildiği zaman bankalar kişileri icraya verme yoluna gidebiliyor. Bu gibi sıkışık olunan durumlarda ise yardıma yetişerek icralık olana kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu sayede borç sahibi olan kişiler borçlarını ödeyip bir nebze de olsa rahatlatabilirler. Özellikle bilinçsiz kredi kartı kullanımı nedeniyle her gün yüzlerce kişi bankalar tarafından icra takibine girildiği bilinmektedir. Bu gibi durumlarda icralık olana kredi veren bankalara ilişkin tüm detayları haberimizde öğrenebilirsiniz. İşte detaylar..

İcralık Olanlar Kredi Çekebilir mi?

İcra takibine düşmüş bireylerin en çok yanıt aradıkları sorulardan biri hiç kuşkusuz kredi çekebilir miyim sorusudur. İcra takibine düşen kişiler normal koşullarda kredi alamazlar; Ancak icra takibine düşülen döneme göre bir takım ekonomik farklılıklar meydana gelmişse borcun bulunduğu bankanın kredi yapılandırmasıyla bu kişilere kredi vermesi mümkün olabilmektedir.

Şu şekilde anlatacak olursak; işinden olan birinin kredi borçlarını ödeyememesi sebebiyle icralık duruma gelmesi gayet normaldir. Bu kişinin icra takibine düştükten sonra tekrar işe girmesi durumunda ödemelerini yeniden düzenli bir biçimde gerçekleştirmesi beklenir. Banka, kişinin özel durumunu göz önüne alarak kredi borçlarının yapılandırılmasını uygun görebilir.  Aşağıda yoğun olarak icralık olan kişilere kredi veren bankalar listelenmiştir.İcralık Durumda Olan Kişilerin Yapması Gerekenler

Bilinçsiz kredi kartı harcamaları ve borç kapatmak için üst üste çekilen krediler ve bu kredilerin zamanında ödenmemesi durumunda kişiler icralık duruma düşer. Farklı banka borçlarını tek bankaya taşımak isteyen kişiler tek bankadan kredi çekerek borçlarını bir noktaya taşıyarak ödemelerini kolaylaştırabilirler. İcralık durumda olan kişilere kredi veren bankalardan kredi çekebilirsiniz. Bu bankalar kredi verirken sizden kefil ve ipotek talebinde bulunur. Avukatlık durumuna düşmüşseniz icralık olmuşsanız 100.000 lira borca kadar borcunuzu ödemek için kredi çekebilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası

Bankalardan çekmiş olduğu kredileri ödemekte güçlük çekmesi nedeniyle bankalar tarafından icralık olanlara kredi veren bankalardan birisi Türk Ekonomi Bankası‘dır. Ancak TEB üzerinden icralık durumdayken kredi almak isteyenler hali hazırda bir işte çalışması gerekmektedir. Herhangi bir yerde çalışmıyorlarsa bile düzenli bir gelire sahip olduğuna dair kanıtları bankaya iletmelidir. Sizler de icralı durumdayken kredi almak istiyorsanız TEB şubeleri veya TEB’in müşteri hizmetleri üzerinden müşteri temsilcisi ile görüşerek konu ile alakalı daha detaylı bilgi alıp başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

İcralık olana kredi veren bankalar arasında belki de en esnek davranan bankanın Yapı Kredi olduğunu söyleyebiliriz. Yapı Kredi, kişilerin sicil bilgisine veya icra takip durumuna bakmaksızın kredi çekme imkanı sunmaktadır. Başvuru sırasında kişilerin maaş ve SSK’lı olup olmadığına dair veriler gözden geçirilip sonuca kavuşturulmakta. Yapı Kredi üzerinden icralı durumdayken kredi başvurunuzu yapmak için bizzat Yapı Kredi şubelerine gidebilir veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası

Çekmiş olduğu kredilerin ödemesini yapmakta zorlanan ve sonucunda icra takibine düşen kişilerin uğrak noktalarından birisi de Ziraat Bankası. Ziraat Bankası, kişilerin icra durumuna bakmaksızın kredi vermektedir ancak, başvuruda bulunan kişiler kesinlikle SSK’lı ve sabit bir aylık gelire sahip olmalıdır. İcralık olan kişilere kredi veren Ziraat Bankası’na bu konuda başvuru yapmak için bizzat bankanın herhangi bir şubesine gidip görüşme yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında talebiniz incelemeye alınarak sonucu tarafınıza birkaç iş günü içerisinde bildirilecektir.

Garanti Bankası

Çeşitli sebeplerden dolayı icralık duruma gelen kişilere uygun kredi veren bankalardan birisi de Garanti Bankası’dır. Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda miktarlar hesaplanarak özel bir ödeme planı ve kredi miktarı hesaplaması yapılmakta. Bu yüzden de kişilerin bizzat Garanti Bankası şubelerine giderek başvuruda bulunmaları gerekiyor.

İcralık olana kredi veren bankalar yukarıda listelenmiştir, Bu 4 bankanın dışında farklı bankalardan da kredi çekebilirsiniz. Kredi çekebilmek için sicil notunuzun yüksek olması gerekmiyor. Düzenli bir gelire sahip olmak ve sigortalı olmak yeterlidir. İcralık olanlar kredi çekerken dikkatli olmalı bankaların faiz oranlarını iyi araştırmalıdır. Borçları tek bir noktada toplayayım derken sahip olduğu borç miktarını arttırmamaya dikkat etmelidir. Ancak konu hakkında herhangi bir bilgi veya tecrübeniz varsa yorum alanından bizlerle paylaşabilir, diğer kişilere yardımcı olabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
626 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
49
Şaşkın
Başarısız Başarısız
18
Başarısız
Komik Komik
123
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
50
Helal Olsun!
lol lol
86
lol
Aşk Aşk
73
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
49
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

10 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bundan 3 sene önce bankadan icraliktim şuan bankaya falan borcum kredim yok şuan kredi cekebilrmym yardmcı olurmusunz

  2. Borç bitmiş olmasına rağmen olumsuz sicil kaydı sebebiyle 4yıl önceki durumum sebebiyle bende aynı durumdayım. Nasıl düzeltilebilir..şuan hiçbir banka ürünü kullanamıyorum?

  3. Brn bu konuda çokadım kredi kartından dolayi icralik oldum hiçbir banka bana kredi vermiyo buna konuya başka icralik borçlarda daHilmi birde eşya almıştım odeyemedim icralik oldum bukonuda yardimci olursaniz sevinirim borclarimi bitirip sadece krediye kesilmesini istiyorum beni aydinlatormisiniz lütfen rica edoyorum

  4. Benim bankalara borcum yok ama telefon fatura borcum var icra lik oldum ve borclarimi ödemek için kredi cekemiyorum

  5. Merhaba ben iş bankasından icralık oldum banka filan yardım ediyormuş öyle bir durum varmı

  6. şu 43000 vakıfbankta borçum var makemelik olduk maaşşıma haciz konmuş ama maaşın 4birine el koydu şu 3250 alıyom ama 15000 para lazım o para bana veren banka ya her ay 400yada 500 veririm dedi ki:

    13000tl ödedim kalan 30000tl borcum kalmış ona gore bana kredi veren yokmu tşk ederim