Hoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur, Hoşlandığın Kızla Tanışma Önerileri


97
944 Paylaşım, 97 points

İnsanlar hayatlarının belirli dönemlerinde karşı cinsten bir kişiden hoşlanırlar. Özellikle gençlik döneminde sıkça karşılaşılan bu durumda bir kızdan hoşlanan erkek, hoşlandığı kızla nasıl konuşması gerektiğini bir türlü bilemez. Bu yazımızda hoşlanılan kızla nasıl konuşulur, hoşlandığın kızla tanışma önerileri nelerdir sorularına cevap vereceğiz.

Gençlik, insanların en güzel zamanlarıdır. Sorumlulukların çok az olduğu bu dönemde karşılıklı ilişkiler de en güzel dönemindedir. Genç erkekler, hoşlandıkları kızla konuşmak için biraz çekingen davranabilirler. Böyle durumlarda hoşlanılan kızla konuşmak ve hatta tanışmak için bazı önerileri dikkate almak akıllıca olacaktır.HOŞLANILAN KIZLA NASIL KONUŞULUR?

Hoşlanılan kızla nasıl konuşulur sorusunun cevabı sanıldığından çok daha kolaydır. Hoşlandığın kızla tanışma önerileri şu şekilde sıralanabilir;

İLGİLENDİĞİ KONULARDA BİLGİ SAHİBİ OLMAK

Bir erkeğin hoşlandığı kızla konuşabilmesi için öncelikle onun ilgi alanları hakkında bilgi sahibi olması gerekir. İki tarafın ilgi alanları birbirine uymuyorsa, ortak konuşacak konuları olmayacaktır. Hoşlanılan kızın ilgi duyduğu konular araştırılarak bu konu hakkında bilgi sahibi olunarak kolayca iletişim kurulabilir. Örneğin; kızın sevdiği müzik tarzı, çaldığı enstrümanlar, sevdiği müzik grupları gibi konular başlangıç için oldukça doğru olacaktır.

SESLİ KONUŞMA PROVASI YAPMAK

Hoşlandığı kızla konuşma hazırlığı yapan bir erkek, bu eyleminden önce sık sık sesli konuşma provası yapmalıdır. Kişi evde tek başına olduğu zamanlarda herhangi bir konu hakkında uzun süre sesli konuşma provası yapmalıdır. Bu prova, hoşlandığı kızla karşılıklı konuşmaya başladığı zaman sesinin çok daha net ve yüksek çıkmasını sağlayacaktır.

KIZLARLA DAHA FAZLA KONUŞMAK

Hoşlandığı kızla konuşmaya çekinen bir erkeğin öncelikle çevresinde bulunan diğer kız arkadaşları ile daha çok iletişime girmesi gerekir. Kızlarla işte, okulda, kulüpte ya da başka bir yerde karşılaşıldığında sık sık sohbet edilmesi, kızlara karşı çekingenliğin atılmasını sağlayacaktır.

TEMİZLİĞE VE BAKIMA ÖZEN GÖSTERMEK

Kızların erkeklerde en fazla dikkat ettiği noktalardan birisi temiz ve bakımlı olmalarıdır. Düzenli duş alan, yüz temizliğine özen gösteren, dişlerini fırçalayan, saçları bakımlı olan erkekler, kızların daha fazla ilgisini çekecektir. Bir erkek hoşlandığı kız ile konuşmak istiyorsa öz bakımına özen göstermelidir. Şık giyime, bakımlı saçlara ve mis gibi bir parfüm kokusuna sahip olan erkeklerin hoşlandığı kıza göre şansı daha yüksek olacaktır.

HOŞLANILAN KIZA HER FIRSATTA YAKLAŞMAK

Bir erkek hoşlandığı kızla konuşmak için her fırsatı değerlendirmelidir. “Seviyorsan git konuş” taktiğini uygulayacak olan kişi, her seferinde bir bahane göstererek hoşlandığı kızla sohbet etmenin bir yolunu bulmalıdır. Böylece kısa sürede aralarında bir bağ oluşacak ve belki de bu durum ilişkiye dönecektir.

HOŞLANDIĞI KIZA KARŞI SAMİMİ OLMAK

Bir erkek hoşlandığı kızla sohbet ederken her zaman samimi olmalıdır. Kızlar samimiyete çok önem verir. Kişinin öz güveninin yerinde olması, samimiyetle sohbet etmesi kızlar üzerinde oldukça etkili olacaktır.

 POZİTİF OLMAK

Erkekler hoşlandıkları kızla sohbet ederken her zaman pozitif olmalıdır. Pozitif olmak, karşıdaki kişinin de pozitif davranmasına ve düşünmesine neden olacaktır. Üzücü ve can sıkıcı konulardan konuşmak yerine pozitif ve mutluluk verici konulardan konuşmak, kızlar konusunda çok daha etkili olacaktır.

KONUYA İLK GİREN OLMAK

Erkekler hoşlandıkları kızla sohbet ederken her zaman ilk adımı atan olmalıdır. Sohbet sırasında oluşan kısa süreli sessizlik durumunda sohbet konusu bulma işi erkeğin görevidir. Erkek, hoşlandığı kızla sohbet etmek için hoşuna giden konularda sohbet konusu açmak doğru olacaktır.

HOŞLANDIĞI KIZIN TELEFON NUMARASINI İSTEMEK

Kişi, hoşlandığı kızla sohbeti ilerlettikten sonra bir kez daha bir araya gelip sohbet edebilmek için telefon numarasını isteyebilir. Cep telefonu numarası istemek için aceleci olmamak gerekir. Çok kısa sürede telefon numarası istemek, yanlış anlamalara sebep olabilecektir.

AYRILIRKEN GÜLER YÜZLÜ OLMAK

Erkek hoşlandığı kızla konuştuktan sonra ayrılma aşamasında da güler yüzlü olmak zorundadır. Erkek ayrılırken el sallayarak ve gülümseyerek gitmelidir. Her iş yolunda gittiği takdirde en geç 1 – 2 hafta içerisinde hoşlanılan kızla bir araya gelmek mümkün olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

97
944 Paylaşım, 97 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
39
Şaşkın
Başarısız Başarısız
129
Başarısız
Komik Komik
111
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
38
Helal Olsun!
lol lol
76
lol
Aşk Aşk
67
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
123
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir