Hiç Evi Olmayana Devlet Eli Kampanyası ile 300.000 TL Hibe


75
728 Paylaşım, 75 points

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni destek paketi kısa süre önce duyuruldu. İhtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak hazırlanan ilan kapsamında hiç evi olmayana devletten 300 bin TL hibe desteği sunulacak. Bu yazımızda Hiç Evi Olmayana Devlet Eli Kampanyası ile 300.000 TL Hibe başlığının detaylarını anlatacağız.

Bir ev sahibi olmak isteyen ancak bu hayaline bir türlü kavuşamamış olan ailelerin yüzünü güldürecek bir haber geldi. Hazırlanan hibe desteği programı kapsamında hiç evi olmayan ailelere devletten 300 bin TL hibe desteği verileceği açıklandı.HİÇ EVİ OLMAYANA DEVLET ELİ KAMPANYASI NEDİR?

Hiç Evi Olmayana Devlet Eli Kampanyası, daha önce bir ev sahibi olamamış ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen bir yardım ödemesi kampanyasıdır. Kampanya kapsamında evi olmayan vatandaşlara devlet tarafından 300 bin TL destek verilmektedir.

Hiç Evi Olmayana Devlet Eli Kampanyasından faydalanan ailelere e devlet sistemi üzerinden yapılacak başvurular karşılığında nakdi hibe desteği sunulmaktadır. Destek ödemeleri 81 il genelinde tüm uygun ailelere verilecektir.

HİÇ EVİ OLMAYANA DEVLET ELİ KAMPANYASI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Hiç Evi Olmayana Devlet Eli Kampanyası başvurusunda bulunmak için öncelikle bakanlık tarafından belirlenen şartlara uygun olmak gerekmektedir. Hiç Evi Olmayana Devlet Eli Kampanyası başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Oturulmayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız bir evde ikamet ediyor olmak
  • Yardım alacak ailede kişi başına düşen gelirin en fazla asgari ücretin 3’ te 1’ i kadar olması
  • Ev yapılacak olan arsanın tam hisseli tapusunun başvuruda bulunan kişiye ait olması
  • Ayriyeten yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi şartlara uygun olması

HİÇ EVİ OLMAYANA DEVLET ELİ KAMPANYASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Hiç Evi Olmayana Devlet Eli Kampanyası başvurusunda bulunmak için e devlet sistemini kullanmak gerekmektedir. Hiç Evi Olmayana Devlet Eli Kampanyası e devlet başvurusu için e devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmak gerekmektedir.

Sisteme giriş sonrasında Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfası üzerinden Hiç Evi Olmayana Devlet Eli Kampanyası sayfasına girmek ve hazırlanmış olan başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurmak gerekmektedir.

HİÇ EVİ OLMAYANA DEVLET ELİ KAMPANYASI ÖDEMESİ NE KADAR YAPILACAK?

Hiç Evi Olmayana Devlet Eli Kampanyası ödemesi başvuruda bulunan kişinin yapacağı evin durumuna göre belirlenmektedir. Ödeme miktarı 35 bin TL ve 300 bin TL arasında belirlenmektedir. Hiç Evi Olmayana Devlet Eli Kampanyası ödemesi ne kadar? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Var olan evinin onarımı için başvuruda bulunanlara: 35 bin TL – 100 bin TL arasında yardım ödemesi
  • Prefabrik ev yapımı için başvuruda bulunanlara: 200 bin TL yardım ödemesi
  • Betonarme ev yapımı için başvuruda bulunanlara: 300 bin TL yardım ödemesi

Hiç Evi Olmayana Devlet Eli Kampanyasından faydalanan ve kullanabileceği eşyası bulunmayan ailelere bu yardıma ek olarak eşya desteği de verilmektedir. Bu yardımlardan faydalanmak için öncelikle belirlenen şartlara uygun olmak gerekmektedir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
728 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir