HGS Dökümü Nereden Nasıl Öğrenilir?


55
534 Paylaşım, 55 points

HGS, otoyol ve köprülerde geçiş yaparken sürücülerden alınan ücretin kesildiği etikettir. Hızlı geçiş sistemi olarak da bilinen bu sistem, sürücülerin bakiye yüklemesi ile çalışmaya devam eder. Her geçişte HGS kartı içerisinde ne kadar para olduğunu öğrenmek mümkün olacaktır. HGS kullanıcıları, kartlarının içinde ne kadar para olduğunu ya da ne kadar HGS borçları olduğunu öğrenmek için HGS dökümünü öğrenebilirler.  Bu yazımızda HGS dökümü nereden nasıl alınır sorusuna cevap vereceğiz.

HGS sistemi ile ilgili yapılan bütün işlemler sonucunda sistemde ne kadar bakiye kaldığını, ne kadar harcama yapıldığını ve bunun gibi birçok bilgiyi HGS dökümü üzerinden görmek mümkündür.HGS DÖKÜMÜNDEN HANGİ BİLGİLERE ULAŞILABİLİR?

HGS dökümünü öğrenmek için HGS sistemine ait resmi internet sitesine gitmek gerekir. Siteden HGS dökümünden hangi bilgilere ulaşılabilir sorusunun cevabı şu şekildedir;

 • Geçiş ihlali sorgulanabilir
 • Müşteri hizmetleriyle iletişime geçilebilir
 • HGS ile ilgili sorular ve yanıtları görüntülenebilir
 • Ağır araçlara özel HGS bilgileri görülebilir
 • HGS etiketinin araca nasıl bağlandığı görülebilir
 • HGS abone bilgilerine ulaşılabilir

HGS DÖKÜMÜ NEREDEN ALINIR?

HGS dökümünü almak isteyen bir sürücü, HGS resmi internet sitesine gitmek zorundadır. Bu site üzerinden üyelik girişi ile istenilen döküm bilgilerine ulaşmak mümkün olacaktır.

HGS İNTERNET SİTESİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

HGS DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?

HGS dökümü almak için bazı adımları takip etmek gerekir. HGS dökümü nasıl alınır sorusunun cevabı şu şekildedir;

 • Birinci Adım

HGS resmi internet sitesine giriş yapılır.

 • İkinci Adım

HGS dökümü alabilmek için “Müşteri hizmetleri giriş” kısmına tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Panele giriş yapmak için e – devlet sistemi ile giriş yapmak mümkündür. İsteyen HGS müşteri kimliği ile de giriş yapılabilir.

 • Dördüncü Adım

Üyeliği olmayan kişiler sitede yer alan “Üye olun” bölümünden üyelik işlemlerini tamamlayabilir. Üye olmak için sürücülerin T.C. kimlik numarası, vergi numarası, e – posta adresi ve şifre bilgileri girmesi gerekir.

 • Beşinci Adım

Bilgilerin sisteme girilmesinin ardından ekrana gelecek olan “Ben robot değilim” seçeneği işaretlenir.

 • Altıncı Adım

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra mail adresine gelen doğrulama kodu gönderilir. Bu koda tıkladıktan sonra sistem üyeliği tamamlanacaktır. Sisteme üye olan sürücüler, HGS dökümünü istedikleri zaman görüntüleyebilir.

HGS dökümü üzerinden sistemle ilgili gerçekleştirilen tüm işlemleri detaylı olarak görmek mümkündür. HGS dökümünü görüntüleyen bir sürücü, HGS kartında kalan bakiyesini görüntüleyebileceği gibi bugüne kadar ne kadar harcama yaptığını da görüntüleyebilir. HGS dökümü sayesinde sürücünün farkında olmadan aldığı bir cezayı da görmek mümkün olacaktır. Böylece sürücü vakit kaybetmeden cezasını ödeyerek sıkıntılı duruma düşmekten kurtulabilir.

Teknolojinin nimetlerinden yararlanmayı bilen HGS sistemine PTT üzerinden, internet sitesi üzerinden hatta mobil uygulama üzerinden ulaşmak mümkündür. Hangi şekilde olursa olsun, HGS dökümü almak oldukça kolay olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
534 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir