Heyecanlı Ve Bol Kavgalı En Güzel 20 Dövüş Filmi


68
664 Paylaşım, 68 points

Dövüş filmleri, türünden hoşlanan sinema severler için en vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Aksiyon dolu sahneleri ile dikkat çeken bu filmler, büyük bir ilgi ve heyecan ile izlenir. Bu yazımızda Heyecanlı Ve Bol Kavgalı En Güzel 20 Dövüş Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

Dövüş filmleri, hareketli ve heyecan dolu filmlerden hoşlananlar için en doğru seçeneklerden birisidir. adrenalin dolu bu filmlerde hem mücadelenin hem de zaferin heyecanı doya doya seyredilir. Dövüş filmleri bol kavgalı sahneler nedeniyle de sıklıkla tercih edilmektedir.HEYECANLI VE BOL KAVGALI EN GÜZEL 20 DÖVÜŞ FİLMİ HANGİLERİDİR?

Heyecanlı Ve Bol Kavgalı En Güzel 20 Dövüş Filmi şu şekilde sıralanır;

 • Romeo Ölmeli (2000) – IMDB: 6,1
 • Asla Pes Etme (2011) – IMDB: 6,6
 • Ali (2001) – IMDB: 6,8
 • Kır Zincirlerini (2005) – IMDB: 7,0
 • Son Sanş (2015) – IMDB: 7,4
 • Yenilmez 3 (2010) – IMDB: 7,5
 • Onaltıncı Round (1999) – IMDB: 7,6
 • Baskın (2011) – IMDB: 7,6
 • Yip Man 2 (2010) – IMDB: 7,6
 • Creed: Efsanenin Doğuşu (2015) – IMDB: 7,6
 • Dövüşçü (2010) – IMDB: 7,8
 • Şampiyon (2008) – IMDB: 7,9
 • Yip Man (2008) – IMDB: 8,0
 • Kül Kedisi Adam (2005) – IMDB: 8,0
 • Kill Bill (2003) – IMDB: 8,1
 • Rocky (1976) – IMDB: 8,1
 • Büyük Dövüş (2011) – IMDB: 8,1
 • Milyon Dolarlık Bebek (2004) – IMDB: 8,1
 • Dangal (2016) – IMDB: 8,5
 • Dövüş Kulübü (1999) – IMDB: 8,8

ROMEO ÖLMELİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Romeo Ölmeli filmi, şehir çeteler arasında yaşanan savaşları anlatan filmlerden birisidir. Romeo ve Juliet’ in aşk öyküsünün aksiyon ile buluştuğu bu filmde ölen kardeşimim intikamını almak için yola çıkan Han Sing’in rakip çete liderinin kızına aşık olması ve sonrasında yaşananları anlatmaktadır.

ASLA PES ETME FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Asla Pes Etme filmi, son yılların en çok sevilen dövüş filmlerinden birisidir. Filmde, usta bir dövüşçü olan Jean Roqua ve onun çaylak öğrencisi Jake’ ni yaşadıkları anlatılmaktadır. Okulun en güzel kızı olan Baja tarafından partiye davet edilen ve orada Ryan isimli bir erkekle giriştiği kavgada yenildiği için herkes tarafından aşağılanan Jake’ nin sonrasında usta dövüşçüden ders alması ve yaşadığı muhteşem değişim konu edilmektedir.

ALİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ali filmi, dünyanın en büyük boksötleri arasında gösterilen ve sonradan Müslüman olan Muhammed Ali’ nin hayatını konu almaktadır. Filmde, Vietnam savaşı sırasında şampiyonluk unvanı elinden alınan ve bokstan uzaklaştırılan Ali’ ni yaşadıkları anlatılmaktadır.

KIR ZİNCİRLERİNİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kır Zincirlerini filmi, en başarılı dövüş filmleri arasında yer almaktadır. Filmde, 30 yaşına gelene kadar bir adam tarafından küçük bir depoda tutulan ve sadece kendisine verilen görevleri yerine getirmesi için odadan çıkartılan ölüm makinesi Danny’ nin patronunun öldüğünü sanmasının ardından özgürlüğünü kazandığını sanması ve sonrasında yaşanan olaylar anlatılmaktadır.

SON ŞANS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Son Şans filmi, son yılların en başarılı dövüş filmlerinden birisidir. Filmde, kariyerinin zirvesine çıkmak için çaba sarf eden başarılı bir boksör olan Billy Hope’ un hayatı anlatılmaktadır. Ailesi ile mutlu bir hayat yaşayan Hope, karısını kaybettikten sonra alkol ve uyuşturucuya alışır ve kızını kaybetmekle yüz yüze geldiği anda kızını kaybetmemek için tekrar mücadeleye başlayacaktır.

YENİLMEZ 3 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yenilmez 3 filmi, seri filmin en çok sevilen dövüş filmlerinden birisidir. Filmde cezaevinde düzenlenen dövüş turnuvasına sakatlığı nedeniyle katılamayan ve tuvaletleri temizlemek görevini üstlenen Boyka isimli karakterin hayatta kalmak ve özgürlüğüne kavuşmak için tekrar dövüş turnuvasına katılmasını anlatmaktadır.

ONALTINCI RAUND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Onaltıncı Raund filmi, en çok beğenilen dövüş filmlerinden birisidir. Filmde orta sıklet şampiyonluğa yakın olan Rubin Carter’ ın ortada hiçbir suç yokken cinayetten hapse atılması ve yaşadığı ırkçı ayrımı hazırladığı otobiyografi kitabında anlatmasının ardından kendisinin masum olduğunu ortaya çıkarmak için birkaç aktivistin yardımını alarak özgürlük mücadelesi vermesini konu edinmektedir.

BASKIN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Baskın filmi, özellikle dövüş sahnelerinin bolluğu ile dikkatleri çeken filmlerden birisidir. Filmde, özel yapıda kurulan bir operasyon ekibinin kimsenin girmeye cesaret edemediği bir binaya girip temizleme emri alması sonrasında katillerle dolu bu binada verdikleri zorlu mücadeleyi anlatmaktadır.

YİP MAN 2 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yip Man 2 filmi, seri filmin ikincisi olarak hazırlanmıştır. Filmde usta Wing Tsun’ ın dövüş sanatlarındaki başarıları anlatılmaya devam etmektedir. Dövüş ustasının hayatını merak eden dövüş filmi tutkunları, bu filmi mutlaka izlemelidir.

CREED: EFSANENİN DOĞUŞU FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Creed: Efsanenin Doğuşu filmi, unutulmaz dövüş filmlerinden birisidir. Filmde, yetimhanede yaşayan ve sürekli kavga eden Jordan isimli çocuğun bir gün üvey annesi olduğunu söyleyen bir kadın tarafından yetimhaneden alınması ve ardından babası gibi ünlü bir boksör olmak için babasının en büyük rakibinden yardım alması anlatılmaktadır.

DÖVÜŞÇÜ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dövüşçü filmi, Oscar adaylı dövüş filmlerinden birisidir. Filmde gerçek bir hayat hikayesi konu edilmektedir. Dram yüklü olan bu filmde, iki kardeşin her sıkıntıya rağmen bir araya gelebilmek için verdikleri zorlu çaba anlatılmaktadır.

ŞAMPİYON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Şampiyon filmi, son zamanların en güzel dövüş filmlerinden birisidir. Filmde, genç yaşta dövüşmeye başlayan ve kazandığı para ile geçinen Randy Robinson’ ı bir gün ringde kalp krizi geçirmesi sonrasında dövüşü tamamen bırakmak zorunda olması ve ardından kötü olan aile ilişkilerini düzeltme çabaları konu edilmektedir.

YİP MAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yip Man filmi, serinin ilk dövüş filmidir. Filmde, dövüş dünyasının yenilmez adamı olarak bilinen Bruce Lee’ nin ustası olan Yip Man’ in hayatı konu edilmektedir. 4 filmden oluşan serinin ilk filmi olarak karşımıza çıkan bu film mutlaka izlenmesi gereken dövüş filmlerinden birisidir.

KÜL KEDİSİ ADAM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kül Kedisi Adam filmi, tüm zamanların en çok izlenen dövüş filmlerinden birisidir. Filmde, Braddock ve ailesinin ABD’ de yaşanan büyük ekonomik kriz yıllarında yaşamış oldukları zorlu mücadele konu edilmektedir. Filmde Braddock’ un zorlu mücadele sonrasında Dünya Ağır Sıklet Boks seviyesine çıkmasının muhteşem hikayesi anlatılmaktadır.

KİLL BİLL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kill Bill filmi, büyük beğeni toplayan seri dövüş filmlerinden birisidir. Filmde, suikast çetesinin bir üyesi olan ve çete lideri Bill’ den hamile olduğunu öğrendikten sonra bu işten ayrılarak evlenmeye karar veren ancak düğün gününde çetenin diğer üyeleri tarafından saldırıya uğrayan genç bir kadının hayata tutunması ve intikam alması konu edilmektedir.

ROCKY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Rocky filmi, en önemli dövüş seri filmlerden birisidir. Filmde, çok ünlü bir boksör olan Rocky Balboa isimli karakterin dişli rakipleri ile verdiği amansız dövüş turnuvaları anlatılmaktadır. Tüm zamanların en iyi dövüş filmlerinin başında gelen bu filmin 4 seri filmi daha bulunmaktadır.

BÜYÜK DÖVÜŞ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Büyük Dövüş filmi, son yılların en başarı filmlerinden birisidir. Filmde birbirinden muhteşem ve heyecan verici dövüş sahneleri bulunmaktadır. Ünlü oyuncuların da yer aldığı film, yüksek IMDB filmi ile de dikkatleri çekmeyi başarıyor.

MİLYON DOLARLIK BEBEK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Milyon Dolarlık Bebek filmi, en iyi dövüş filmleri arasında gösterilmektedir. Filmde, diğer dövüş filmlerinin aksine bir kadın dövüşçünün hayatı anlatılmaktadır. Genç ve başarılı bir boksör olan kadın karakterin verdiği zorlu ve amansız mücadele konu edilmektedir.

DANGAL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dangal filmi, Hindistan’ nı en çok beğeni toplayan dövüş filmlerinin başında gelmektedir. Gerçek hayat hikâyesinin anlatıldığı filmde sahip olduğu iki kızını da güreşçi olarak yetiştirmeye çalışan ve onları Olimpiyat Oyunları’na hazırlayan bir baba ve dünya şampiyonu yapmayı başardığı kızlarının yaşadıkları zorlu mücadele konu edilmektedir.

DÖVÜŞ KULÜBÜ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dövüş Kulübü filmi, gelmiş geçmiş en güzel dövüş filmlerinden birisidir. Filmde ölümüne dövüşlerin yapıldığı ve hakkında konuşmanın tamamen yasak olduğu bir dövüş kulübünde yaşanan birbirinden acımasız dövüşler, yenilgiler ve galibiyetler konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

68
664 Paylaşım, 68 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir