Heyecan Verici Konuları ile En İyi Mahkûmiyet ve Firar Konulu 15 Dizi


86
844 Paylaşım, 86 points

Hapishanelerde geçen ve mahkumların firar etmelerini anlatan diziler her zaman izleyicinin dikkatini çekmektedir. Bu tür dizlerin izleyici kitlesinin çok fazla olması, yenilerinin de çekilmesini sağlamaktadır. Bu yazımızda Heyecan Verici Konuları ile En İyi Mahkûmiyet ve Firar Konulu 15 Dizi hakkında bilgi vereceğiz.

Hapishane dizilerinde dünyanın en iyi korunan hapishanelerinde mahkumların yaşadıkları, hayatta kalma çabaları ve nasıl firar ettikleri gibi konular işlenmektedir. Bu tür konular izleyicinin heyecanla diziyi takip etmesini sağlamaktadır.HEYECAN VERİCİ KONULARI İLE EN İYİ MAHKUMİYET VE FİRAR KONULU 15 DİZİ NELERDİR?

Heyecan Verici Konuları ile En İyi Mahkumiyet ve Firar Konulu 15 Dizisi şu şekilde sıralanıyor;

 • For Life (2020) – IMDB: 7,6
 • Happy Jail (2019) – IMDB: 7,0
 • El Recluso (2018) – IMDB: 7,0
 • Escape At Dannemora (2018) – IMDB: 8,0
 • Girls Incarcerated: Young And Locked Up (2018) – IMDB: 7,3
 • Prison Playbook (2017) – IMDB: 8,4
 • The Night Of (2016) – IMDB: 8,5
 • 60 Days In (2016) – IMDB: 7,7
 • Making A Murderer (2015) – IMDB: 8,6
 • Beyond Scared Straight (2011) – IMDB: 7,3
 • Breakout Kings (2011) – IMDB: 7,3
 • Alcatraz (2012) – IMDB: 7,0
 • Jailbirds (2019) – IMDB: 7,1
 • Unite 9 (2012) – IMDB: 7,7
 • Prison Break (2005) – IMDB: 8,3

FOR LİTE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

For Lite dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, işlemediği bir suçtan dolayı ceza alarak hapse girmiş olan bir adamın masumiyetini ispatlamak için mahkumken avukat olması ve kendisini savunarak özgürlüğüne kavuşma çabası konu edilmektedir.

HAPPY JAİL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Happy Jail dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, filipinler’ de yer alan ve en tehlikeli hapishanelerden birisinde mahkum olan ve sonrasında hapishane müdürlüğüne getirilen bir adamın bu hapishanede başlattığı büyük dönüşüm konu edilmektedir.

EL RECLUSO DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

El Recluso dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, ABD’ li bir yargıcın kızının büyük bir suç çetesi tarafından kaçırılması sonrasında genç kıza ulaşmak için çetenin arasına girmek zorunda kalan ve bu nedenle cezaevine giren eski bir deniz piyadesinin yaşadıkları konu edilmektedir.

ESCAPE AT DANNEMORA DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Escape at Dannemora dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, hapishaneden kaçmak için plan yapan Richard isimli bir adamın arkadaşı ile birlikte giriştikleri bu plana bir cezaevi personelini de dahil etmesi sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

GİRLS INCARCERATED: YOUNG AND LOCKED UP DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Girls Incarcerated: Young and Locked Up dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, iki ıslah evibde zorlu şartlara rağmen hayatta kalma mücadelesi veren genç kızların hayat hikayeleri reality Show tarzında anlatılmaktadır.

PRİSON PLAYBOOK DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Prison Playbook dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, beyzbol oyunculuğu yapan ve kariyerinin en tepesinde olduğu bir dönemde kendisini bir anda hapishanede bulan genç bir adamın burada hayatta kalmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

THE NİGHT OF DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Night Of dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, New York’ ta işlenen bir cinayet sonrasında göz altına alınan bir adamın mahkemeye çıkacağı dönemde bir avukatla tanışması ve sonrasında gelişen olaylar konu edilmektedir.

60 DAYS IN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

60 Day In dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, bir proje kapsamında cezaevindeki insanların hayatlarını değiştirmek için 60 günlüğüne cezaevine giren 7 sıradan insanın burada yaşadıkları konu edilmektedir.

MAKİNG A MURDERER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Making a Murderer dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, babasının hurdalığında abisi ile birlikte çalışan Steven isimli gencin sahilde tecavüze uğrayan ve darp edilen bir kadınla ilgili bir suçun üzerine atılması sonrasında tam 18 yıl suçsuz olarak hapiste kalması ve gerçeğin ortaya çıkması sonrasında Steven hakkında farklı bir dava açılması ile yaşanan olaylar konu edilmektedir.

BEYOND SCARED STRAİGHT DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Beyond Scared Straight dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, çocuk suçlularla mücadele kapsamında hapishanelerde çocuk suçluların yaşadıkları ve hayatta kalma mücadeleleri belgesel tarzında anlatılmaktadır.

BREAKOUT KİNGS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Breakout Kings dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, ABD’ de buluna bir hapishaneden bazı mahkumların kaçması sonrasında hapiste kalan mahkumlara kaçanların isimlerini söylemeleri karşılığında serbest kalma sözü verilmesi ile birlikte polis ve mahkumlar arasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

ALCATRAZ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Alcatraz dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, tarihin en korunaklı hapishanesi olarak bilinen Alcatraz hapishanesinden 1963 yılında kaçmayı başaran 302 mahkumun 48 yıl sonra ortaya çıkması, kaçışları ve sonrasında neler yaşadıkları konu edilmektedir.

JAİLBİRDS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Jailbirds dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, hapishanede olan kadın mahkumların bu hayatı daha kolay geçirebilmek için illegal yollardan erkek mahkumlarla bağlantı kurmaları, yaşadıkları aşklar, anlaşmazlıklar, dostluklar ve kavgaları konu edilmektedir.

UNİTE 9 DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Unite 9 dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, babası ile yaşadığı bir tartışma sırasında kaza sonucu babasının ölümüne neden olan Quebecois isimli kadının hapiste geçirdiği 7 yıl boyunca yaşadıkları konu edilmektedir.

PRİSON BİREAK DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Prison Break dizisi, heyecan verici konuları ile en iyi mahkumiyet ve firar konulu 15 diziden birisidir. Dizide, tuzağa çekilerek bir cinayetin üzerine yıkılması sonrasında hapse giren ve idam cezası alan Lincoln Burrows isimli adamın kardeşi olan Michael Scofield’ ın yasal yollarla abisini kurtaramaması sonucunda muhteşem bir kaçış planı hazırlayarak cezaevine abisinin yanına girmesi sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

86
844 Paylaşım, 86 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir