Herkesten Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur?


38
844 Paylaşım, 38 points

Whatsapp kullanıcıları geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile gönderdiği yanlış mesajları herkesten silme özeliğini kullanmaya başladı. Bu özellik sayesinde gönderilen yanlış bir mesaj anında kaldırılabiliyor. Ancak bu özelliğin gelmesi ile birlikte bu sefer de kullanıcılarda ‘Acaba ne yazmıştı?’ merakı oluşmaya başladı. Merakını gidermek isteyenlerin ilk iş ise silinen mesajların nasıl görüntüleneceğini araştırmak oldu. Bu yazımızda Whatsapp ’ ın meraklı kullanıcılarının silinen mesajları nasıl görebileceğini anlatacağız.

Whatsapp Herkesten Sil Özelliği Nasıl kullanılır?

Whatsapp kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen Herkesten Sil özelliği, aslında oldukça kolay kullanılıyor. Bir Whatsapp kullanıcısı yanlışlıkla bir mesaj göndermesi halinde şu adımları izleyerek mesajı silebilir; • Gönderilen yanlış mesajın üzerine tıklanır
 • Mesajın işaretlenmesi ile üst menüde çöp kutusu resmi görülür
 • Çöp kutusu resmine tıklanır
 • Ekrana mesajı sil – benden sil – herkesten sil şeklinde üç seçenek çıkar
 • Herkesten sil seçeneğine tıklanır
 • Mesaj hem sizden hem karşı taraftan silinir
 • Karşı tarafa ‘Bu mesaj silindi’ şeklinde bir uyarı gider

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajları Görmek Mümkün mü?

Whatsapp üzerinden kullanılan ‘Herkesten Sil’ özelliği ile silinen mesajları görmek elbette mümkün. Bu işlem için öncelikle telefona bir uygulama indirmek gerekiyor. Uygulama sayesinde Whatsapp üzerinden silinen mesajlar hemen görülebiliyor.

Herkesten Silinen Mesajları Geri Getirme Uygulamaları Nelerdir?

Herkesten silinen mesajları geri getirme uygulamaları, telefonların mobil uygulama mağazalarından indirilebilmektedir. Whatsapp silinen mesajları geri getirme uygulamaları sayesinde herkesten silinmiş bir mesajı geri getirmek mümkün olacaktır.

Notification LOG Uygulaması Nasıl İndirilir?

Whatsapp herkesten silinen mesajları geri getirme uygulaması olarak bilinen Notification LOG, Whatsapp konuşmalarını sisteme kaydederek istenildiği zaman görülmesini sağlamaktadır. Bu uygulama üzerinden silinmiş mesajlara da ulaşmak mümkündür.

Notification LOG Uygulamasını Nasıl Kullanırım?

Herkesten silinen mesajları gösteren Notification LOG uygulaması, öncelikle mağaza üzerinden indirilmelidir. İndirilen bu uygulama içerisinde Whatsapp konuşmaları yedeklenmeye başlar. Bu yedekleme sayesinde karşı tarafı gönderdiği mesajı silse bile sizin görme şansını bulunmaktadır. Bunun için uygulamayı açmak ve içerisinde silinen mesajın bulunduğu konuşmayı bulmak yeterli olacaktır. Notification LOG uygulaması telefonun her yeniden başlatılması ile içerdiği bildirim günlüğünü sıfırlamaktadır.  Bunun için önemli bir mesaj saklanıyor ise telefonun yeniden başlatılmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Bununla birlikte uygulama üzerinden mesajlaşmanın sadece ilk 100 karakteri görüntülenecektir.

Unseen – No Last Seen Uygulamaları Nasıl İndirilir?

Whatsapp herkesten silinen mesajları görmek için mobil uygulama mağazaları üzerinden üçüncü parti uygulamalar da indirilerek kullanılabilmektedir. Bu uygulamaları telefona indirdikten sonra uygulama içerisinden ne için indirildiğinin seçilmesi gerekmektedir. Uygulama açıldıktan sonra içinden Whatsapp uygulaması seçilir ve ardından Whatsapp mesajları kaydedilmeye başlar. Mesajların kaydedilmesi işlemi silinen mesajlar için de geçerlidir. Unseen – No Last Seen uygulamaları üzerinden herkesten silinmiş Whatsapp mesajları görüntülenecektir.

Uygulamalar ile Herkesten Silinmiş eski Mesajlar Görüntülenebilir mi?

Whatsapp herkesten silinen mesajların görüntülenebilmesi için uygulamanın telefonda yüklü olması gerekmektedir. Uygulama yüklendikten sonra silinen mesajlar görüntülenecektir. Uygulama öncesinde herkesten silinmiş olan mesajların görüntülenmesi mümkün olmaz.

Whatsapp Herkesten Sil Özelliğini Kapatabilir miyim?

Whatsapp herkesten sil özelliğini aktif ya da pasif hale getirmek mümkündür. Whatsapp herkesten sil özelliğinin kapatılması için GBWhatsapp uygulamasının indirilmesi gerekmektedir. GBWhatsapp uygulaması sayesinde Whatsapp herkesten sil özelliği pasif hale getirilebilmektedir. Whatsapp herkesten sil özelliğini kapatma yöntemi şu şekildedir;

 • Mobil uygulama mağazasından GBWhatsapp uygulamasını indirin
 • Uygulamayı açın
 • Sağ üst köşede yer alan menüden Gizlilik (Privacy) yazan seçeneğe tıklayın
 • Açılan sayfada yer alan Disable Anti Revoke seçeneğini aktif hale getirin
 • Bu işlemin ardından Whatsapp herkesten silme özelliği pasif hale geçecektir.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

38
844 Paylaşım, 38 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
69
Şaşkın
Başarısız Başarısız
200
Başarısız
Komik Komik
139
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
74
Helal Olsun!
lol lol
93
lol
Aşk Aşk
110
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
59
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
144
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

11 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir