Herkese 239 TL Her Ay Düzenli Ödeme Yapılacak


63
609 Paylaşım, 63 points

Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik çok sayıda yardım ödemesi yapılıyor. Maddi durumu geçim için yeterli olmayan vatandaşlara yönelik olarak sunulan yardımlardan birisi de her ay düzenli olarak verilen 239 TL oldu. Bu yazımızda Herkese 239 TL Her Ay Düzenli Ödeme Yapılacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahiplerine yönelik düzenli olarak yardım paketleri hazırlıyor. Maddi olarak sıkıntı yaşayan ve geçimi zor olan vatandaşlara yönelik hazırlanan bu yardımların temel amacı, biraz olsun bu sıkıntılarını gidermek.HERKESE 239 TL HER AY DÜZENLİ ÖDEME YAPILACAK

Bakanlık tarafından yapılan yeni düzenleme kapsamında ihtiyaç sahiplerine her ay düzenli 239 TL yardım ödemesi yapılmasına karar verildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan destek ödemesi, bebek sahibi olan ailelere yönelik olarak sunulacak.

Bebeği bulunan ve geçinmek için maddi desteğe ihtiyacı olan kişilere yönelik sunulan bu destek kapsamında bebeğin bez ve mama ihtiyacının karşılanması için aileye her ay 239 TL devlet desteği verilecek.

BEBEKLİ AİLELERE 239 TL DEVLET YARDIMI YAPILACAK

Bebekli ailelerin ihtiyaç duyması durumunda devlet tarafından yapılacak olan aylık 239 TL ödeme, 2 yıl boyunca gerçekleştirilecek. 24 ay ödemeli 239 TL devlet yardımının amacı, bebeğin en ihtiyaç duyduğu dönemde bez ve mama ihtiyacının sorunsuz şekilde karşılanması.

Devlet tarafından bebekli ailelere verilecek 239 TL yardım ödemesi annenin adına PTT üzerinden ödenecek. Nakdi yardımı almak için annenin kimliği ile en yakın PTT şubesine gitmesi gerekecek. İhtiyaç sahibi ailelerin bebekleri için 239 TL yardım ödemesini alması için öncelikle başvuruda bulunması gerekiyor.

BEBEKLİ AİLELERE 239 TL DEVLET YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Bebekli ailelere 239 TL devlet yardımı başvurusu için öncelikle ailelerin belirlenmiş olan şartlara uyması gerekmektedir. Şartlara uygun olmayan ailelere her ay yapılacak bez ve mama yardım ödemesi verilmez.

Bebekli ailelere 239 TL devlet yardımı başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

  • İhtiyaç sahibi ailenin en az bir bireyinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • Anne ya da babadan birisinin mavi kart sahibi olması
  • İhtiyaç sahibi ailenin 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra bebek sahibi olması
  • Ailenin sahip olduğu bebeğin sağ olması
  • İhtiyaç sahibi ailede kişi başına füzen aylık gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması
  • Anne ya da babanın üzerinde taşınmaz, gayrimenkul ya da bir mal bulunmuyor olması

Bu şartlara uygun olan tüm ailelere başvuruları sonucunda her ay bebeğin mama be bez ihtiyacının karşılanması için 239 TL yardım ödemesi gerçekleştirilir.

BEBEKLİ AİLELERE 239 TL DEVLET YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bebekli ailelere 239 TL devlet yardımını alabilmek için öncelikle ihtiyaç sahibi ailelerin başvuruda bulunması gerekir. Bebekli ailelere 239 TL devlet yardımı başvurusu için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu ya da Sosyal Yardımlaşma Vakfı üzerinden yapmak gerekir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
609 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
97
Şaşkın
Başarısız Başarısız
61
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
99
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
97
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir