Her Defasında Güldüren 13 Eski Türk Filmi


59
574 Paylaşım, 59 points

Eski Türk filmleri, ne kadar izlense de insanların sıkılmadığı eserlerdir. Özellikle komik Türk filmlerini izlemek çok daha eğlenceli vakit geçirmeyi sağlamaktadır. Bu yazımızda Her Defasında Güldüren 13 Eski Türk Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

Eski Türk filmleri, konuları ve insanı sımsıkı saran konuları ile dikkat çekmektedir. Başrollerinde Kemal Sunal, Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Halit Akçatepe gibi ünlü isimlerin oynadığı komedi Türk filmleri, ne kadar izlenirse izlesin güldürmeyi başarmaktadır.HER DEFASINDA GÜLDÜREN 13 ESKİ TÜRK FİLMİ HANGİLERİDİR?

Her Defasında Güldüren 13 Eski Türk Filmi şu şekilde sıralanır;

 • Mavi Boncuk – IMDB: 7,9
 • Sakar Şakir – IMDB: 8,1
 • Şekerpare – IMDB: 8,1
 • Çiçek Abbas – IMDB: 8,2
 • Köyden İndim Şehre – IMDB: 8,4
 • Kibar Feyzo – IMDB: 8,7
 • Gülen Gözler – IMDB: 8,6
 • Neşeli Günler – IMDB: 8,8
 • Züğürt Aga – IMDB: 8,8
 • Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı – IMDB: 9,0
 • Süt Kardeşler – IMDB: 9,0
 • Tosun Paşa – IMDB: 9,1
 • Hababam Sınıfı – IMDB: 9,4

MAVİBONCUK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mavi Boncuk filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde Emel Sayın’ ı izlemeye giden ve hesabı ödeyemediği için dayak yiyen arkadaşların gazino sahibinden intikam almak için Emel Sayın’ ı kaçırması ve ardından yaşadıkları birbirinden komik olaylar anlatılmaktadır. Başrollerde Emel Sayın, Münir Özkul, Tarık Akan, Kemal Sunal, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Halit Akçatepe ve Adile Naşit yer almaktadır.

SAKAR ŞAKİR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sakar Şakir filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde İstanbul’ daki amcasından kalan miras için köyünden çıkarak İstanbul’ a gitmesinin ardından mirasın kendilerine kalmamasına bozulan akrabalarının mirasa konmak için Şakir’ i ortadan kaldırma planı yapmaları ve ardından yaşanan komik olaylar anlatılmaktadır. Başroller Kemal Sunal yer almaktadır.

ŞEKERPARE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Şekerpake filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde, yardımcısı ile birlikte tüm Galata’ yı haraca bağlamış olan bir baş komserin yanına görevli gönderilen ve dürüstlüğü ile bilinen Cumali isimli bekçi ile yaşadıkları komik olaylar anlatılmaktadır. Başrolde Şener Şen ve İlyas Salman yer almaktadır.

ÇİÇEK ABBAS FİLMİNİN KONUSUNEDİR?

Çiçek Abbas filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde, yanında çalıştığı sahtekar minibüs şoförü Şakir’ in yaptıklarından artık bıkan ve ona dişli bir rakip olan Abbas’ ın birbirlerine rakip olmaları sonrasında yaşanan komik olaylar anlatılmaktadır. Başrollerde Şener Şen ve İlyas Salman yer almaktadır.

KÖYDEN İNDİRM ŞEHRE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Köyden İndim Şehre filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde, babalarından kalma bir harita bulan ve hazineyi bulmak için köylerinden İstanbul’ a babalarının arkadaşının yanına gelen dört kardeşin yaşadıkları komik olaylar anlatılmaktadır. Başrollerde Kemal Sunal, Metin Akpınar, Zeki Alasya ve Halit Akçatepe yer almaktadır.

KİBAR FEYZO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kibar Feyzo filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde askerden döndükten sonra sevdiği kız olan Gülo’ yu babasından isteyen ancak başlık parasını toplamak için İstanbul’ a gitmek zorunda kalan Feyzo’ nun burada öğrendiklerini köydekilere anlatması ve köyün ağasına karşı verdiği komik mücadele anlatılmaktadır. Başrollerde Kemal Sunal, Şener Şen ve Müjde Ar yer almaktadır.

GÜLEN GÖZLER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gülen Gözler filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde, erkek çocuk istemelerine rağmen 5 tane kızları olan ve evlilik çağına gelmiş olan kızların sevdikleri ile evlenebilmeleri için anneleri ile birlik olup babalarını kandırmaları komik ve eğlenceli bir şekilde anlatılmaktadır. Başrollerde Münir Özkul, Adile Naşit, Müjde Ar, Şener Şen, Ayşe Gruda, gibi usta isimler yer almaktadır.

NEŞELİ GÜNLER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Neşeli Günler filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde, 6 çocuk sahibi olan bir çiftin turşu suyu yüzünden kavga ettikten sonra çocuklarını eşit paylaşarak ayrılmaları ve yıllar sonra bir araya gelen kardeşlerin anne ve babalarını bir araya getirmek için verdikleri komik mücadele anlatılmaktadır. Başrollerde Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Ayşen Gruda ve Oya Aydoğan gibi isimler yer almaktadır.

ZÜĞÜRT AGA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Züğürt Aga filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde, babasının ölümünün ardından köyde ağalık yapmayı bir türlü beceremeyen ve tüm varını satarak İstanbul’ a gelen ağanın büyük şehirde de işlerinin bir türlü yolunda gitmemesi ve tüm ailesi tarafından terk edilmesi komik bir dille anlatılmaktadır. Başrollerde Şener Şen yer almaktadır.

HABABAM SINIFI SINIFTA KALDI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde, yaşları oldukça ileri olmasına rağmen liseden bir türlü mezun olamamış ünlü Hababam Sınıfı üyelerinden Yakışıklı Ferit’ in baba olması ve bebeğini mecburen okula getirmesinin ardından yaşanan komik olaylar anlatılmaktadır. Başrollerde Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal, Tarık Akan ve Halit Akçatepe yer almaktadır.

SÜT KARDEŞLER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Süt Kardeşler filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde, Osmanlı Döneminde Bahriye olarak görev yapan Şaban ve Ramazan’ ın komutanlarının evine gitmeleri ve bu evde isimlerini farklı tanıtmalarının ardından ortalığın karışması komik bir şekilde anlatılmaktadır. Başrollerde Şener Şen, Adile Naşit, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Ayşen Gruda yer almaktadır.

TOSUN PAŞA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Tosun Paşa filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde, Yeşil Vadi için sürekli birbirine giren Seferoğuları ve Tellioğulları arasında yaşanan mücadele sırasında evlerinde uşak olarak çalışan ve Şaban’ ı Tosun Paşa gibi tanıtarak Yeşil Vadi’ nin sahibi olmak için verdikleri komik mücadele konu edilmektedir. Başrollerde Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit gibi usta isimler yer almaktadır.

HABABAM SINIFI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hababam Sınıfı filmi, Yeşilçam’ ın en güldüren filmlerinden birisidir. Filmde, Özel Çamlıca Lisesi’nde yatılı olarak okuyan ve askerlik çağına geldikleri halde bir türlü mezun olmayı başaramamış haylaz öğrencilerden oluşan Hababam Sınıfı’ nın yaşadığı komik olaylar anlatılmaktadır. Başrollerde Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal, Tarık Akan, Halit Akçatepe rol almaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir