Hepsiburada Mağaza Nasıl Açılır?


51
494 Paylaşım, 51 points

E ticaret yapmak isteyenlerin satış için en çok tercih ettikleri sitelerden birisi de Hepsiburada sitesidir. Son yılların en popüler alışveriş sitelerinden birisi olan Hepsiburada üzerinden mağaza açmak için doğru adımları takip etmek gerekmektedir. Bu yazımızda Hepsiburada Mağaza Nasıl Açılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Hepsiburada 2001 yılından beri ülkemizde hizmet veren online alışveriş sitelerinden birisidir. İlk kurulduğu günden bu yana oldukça popüler sitelerden birisi haline gelen Hepsiburada sitesinin müşteri sayısının artışı kadar mağaza satışında da artış bulunmaktadır.HEPSİBURADA NASIL ÇALIŞIR?

Hepsiburada nasıl çalışır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Hepsiburada sitesi sanal Pazar yeri konsepti ile faaliyet göstermektedir. Bu sitenin çatısı altında çok sayıda mağaza ürünlerini satma fırsatına sahip olmaktadır.

İnternet üzerinden satış yapmak isteyen kişiler, siteden açacakları mağaza üzerinden ürünlerini yükleyerek kolay bir şekilde müşterilerine ulaşabilmektedir. Hepsiburada sitesinde mağaza açmak için öncelikle belirlenmiş şartlara uygun olmak gerekmektedir.

HEPSİBURADA MAĞAZA NASIL AÇILIR?

Hepsiburada sitesinde mağaza açmak için öncelikle doğru adımları takip etmek gerekmektedir. Hepsiburada Mağaza Nasıl Açılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Birinci Adım

Hepsiburada sitesinde en altta yer alan “Kurumsal” başlığına girilir. Bu başlık altında “Hepsiburada’ da Satıcı Ol” seçeneğine tıklanır.

 • İkinci Adım

Açılan sayfada mağaza açmak ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak mümkündür. Sayfanın en üst kısmında yer alan “Satıcı Ol” butonuna basılarak bir sonraki aşamaya geçilebilmektedir.

 • Üçüncü Adım

Hepsiburada sitesi üzerinden işletmelere üç farklı format üzerinden mağaza açma fırsatı sunulmaktadır. Bu formatlar Standart, Kadın girişimci ve HepsiTürkiye olarak söylenebilir. Standart mağaza seçeneğinde e ticaret yapmak isteyen tüm işletmelere şans verilmektedir. Kadın Girişimciler mağaza seçeneğinde %51 hissesi kadına ait olan şirketlere mağaza açma hakkı verilmektedir. HepsiTürkiye mağaza seçeneğinde ise yöresel ürünleri satmak isteyen işletmelere hak verilmektedir.

 • Dördüncü Adım

İşletme sahibi kendisine uygun olan mağaza formatını seçtikten sonra mağazasına bir isim bulmak ve siteye giriş yapmak için bir şifre belirlemek zorundadır.

 • Beşinci Adım

Mağaza adı ve şifre belirledikten sonra şirket yetkilisi kişisel ve iletişim bilgilerini gireceği panele yönlendirilir. Bu panele şirket ile ilgili bilgiler girilir. Şirketin fatura bilgileri ve fatura bilgileri mutlaka girilmelidir.

 • Altıncı Adım

İşletmeci gerekli tüm bilgileri sisteme girdikten sonra mağaza açma adımına geçebilir. Bu adımda mağaza satışlarından elde edilen gelirin yatırılacağı banka bilgilerinin girilmesi gerekir. Bilgilerin doğru girilmesi, paranın doğru transferi için önemlidir.

 • Yedinci Adım

Banka bilgilerinin de girilmesi sonrasında Hepsiburada mağaza açma işlemi tamamlanmış olacaktır. Bu aşamada işletme sahibinin gönderdiği bazı evraklar incelemeden geçer. İnceleme sonucunda bazı evrakların reddedilmesi mümkündür. Bu durumda işletmeyle iletişime geçilerek gerekli düzeltmeler yapılmaktadır.

 • Sekizinci Adım

Hepsiburada mağazasının açılması sonrasında işletmeler açmış oldukları mağazaya ürünleri yükleyerek satış yapmaya başlayabileceklerdir. Hepsiburada sitesinde mağaza açma işlemi ortalama bir hafta sürmektedir. Bu sürenin sonunda Hepsiburada satış yapmak için ürün yüklemeye izin vermektedir.

HEPSİBURADA MAĞAZA AÇMANIN AVANTAJLARI NEDİR?

Hepsiburada mağaza açmanın avantajları şu şekilde sıralanıyor;

 • Hepsiburada çok yüksek kullanıcı sayısına sahip bir sitedir. Bu nedenle sitede açılan mağazalarda satış oranları da yüksek olmaktadır.
 • Hepsiburada sitesinde mutlaka her sektör ile ilgili müşteri potansiyeli bulmak mümkündür. Bu nedenle satış yapılacak mağaza hangi ürün türünü seçerse seçsin mutlaka müşteri bulabilecektir.
 • Hepsiburada sitesinin uzun yıllardır oluşturduğu bir güven eğilimine sahiptir. Bu sayede sitede bulunan tüm mağazalardan güvenli alışveriş yapılmaktadır.
 • Hepsiburada sitesi diğer online alışveriş sitelerine kıyasla çok daha uygun kargo ücretleri sunmaktadır. Uygun kargo ücretleri sayesinde müşterilerin satın alma oranları da yüksek olmaktadır.
 • Hepsiburada mağaza açan tüm işletmelere e ticaret eğitimleri vermektedir. Bu eğitimlerde daha fazla satış yapmak ile ilgili bilgilere ulaşılmaktadır.
 • Ideasoft kullanıcılarının Hepsiburada üzerinden açacakları mağazaya tüm ürünleri kolayca aktarma hakkı bulunmaktadır.
 • Hepsiburada üzerinden taksitli ve kredili satış yapmak mümkündür. Bu sayede müşteriler çok daha rahat bir şekilde alışverişlerini yapabilir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

51
494 Paylaşım, 51 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir