Hepsi Birbirinden İlginç; Geçmişte Kullanılan En Garip 10 İcat


82
804 Paylaşım, 82 points

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte insanlar farklı icatlar yapmaya devam ediyorlar. Ancak bazen öyle şeyler icat ediliyor ki duyan gören herkes hayrete düşüyor. Bu yazımızda Hepsi Birbirinden İlginç; Geçmişte Kullanılan En Garip 10 İcat hakkında bilgi vereceğiz.

Geçmişten günümüze kadar birçok farklı konuda icatlar yapıldı. Bu icatlardan bazıları günümüze kadar gelmeyi başarırken bazıları ise ilginç olması ile yıllarca konuşulabiliyor. Bazı icatlar ise gereksizlikleri ve saçmalıkları ile icat edildiği dönemde bile etki yaratamıyor.GEÇMİŞTE KULLANILAN EN GARİP 10 İCAT HANGİLERİDİR?

Geçmişte Kullanılan En Garip 10 İcat şu şekilde sıralanır;

  • Aynı anda hem saç tarayan hem kafa parlatan fırça
  • Radyolu şapka
  • Çift kişilik pipo
  • Hem karada hem denizde gidebilen bisiklet
  • Çevirmeli harita
  • Askılı bebek kafesi
  • Tek tekerlekli motosiklet
  • Gaz korumalı bebek arabası
  • Çift kişilik bebek askısı
  • Yüz koruyucu

AYNI ANDA HEM SAÇ TARAYAN HEM KAFA PARLATAN FIRNA NASIL KULLANILIR?

Aynı anda hem saç tarayan hem kafa parlatan fırça, en garip icatlardan birisidir. Kullanıcıların saçlarını tararken aynı anda kafalarını parlatmalarını da sağlamayı amaçlayan bu icadın bir kel mucit tarafından icat edildiği düşünülmektedir. Hiç kullanışlı bir ürün olmadığı için büyük bir etki yaratmamıştır.

RADYOLU ŞAPKA NASIL KULLANILIR?

Radyolu şapka, en garip icatlardan birisidir. Üzerinde bulunan ekipman sayesinde şapka takarken aynı anda radyodan müzik de dinlemek mümkündür. Müziği çok seven ve her koşulda müzik dinlemek isteyenlere yönelik hazırlanmış olan bu icat hiç ilgi görmediği için ilerleme kaydedememiştir.

ÇİFT KİŞİLİK PİPO NASIL KULLANILIR?

Çift kişilik pipo, en garip icatlardan birisidir. tek bir piponun iki ucundan da içim alanına sahip olan bu pipo, aynı anda iki kişinin de pipo kullanmasını sağlamaktadır. Ürün icat edildiği dönemde ilgi görmesine rağmen iyi bir reklam yapılamadığı için sönmeye mahkum olmuştur.

HEM KARADA HEM DENİZDE GİDEBİLEN BİSİKLET NASIL KULLANILIR?

Hem karada hem denizde gidebilen bisiklet, en garip icatlardan birisidir. Farklı tarzdaki tekerleri sayesinde denizde de batmadan kullanılabilen bu bisiklet, insanlara hem karada hem de denizde kullanım kolaylığı sunmuş gibi olsa da denizde ıslanma problemi yaşandığı için kullanışlı olarak görülmemiştir.

ÇEVİRMELİ HARİTA NASIL KULLANILIR?

Çevirmeli Harita, en garip icatlardan birisidir. Onlarca sayfa haritaya bakmaktan bıkanlar için özel olarak hazırlanmış olan bu icatta kolu çevirdikçe otomatik olarak yeni haritaya geçilmektedir. Ancak kolun geri sarma özelliği bulunmaması ve eski haritaları görememe özelliği nedeniyle icat ilgi görmemiştir.

ASKILI BEBEK KAFESİ NASIL KULLANILIR?

Askılı bebek kafesi, en garip icatlardan birisidir. Camın dışına monte edilerek bebeklerin hava alması amacıyla icat edilmiş olan bu kafes, bebeklerin can güvenliğini tehlikeye atması nedeniyle ilgi görmemiş ve kısa sürede unutulan icatlar arasında yerini almıştır.

TEK TEKERLEKLİ MOTOSİKLET NASIL KULLANILIR?

Tek tekerlekli motosiklet, en garip icatlardan birisidir. Kocaman bir tekerin içerisine monte edilmiş motosiklet, zor bir kullanım sunduğu için iki tekerli motosikletlerin yerini asla alamamıştır. İnsanlara garip gelen bu icat, kısa sürede yok olmuştur.

GAZ KORUMALI BEBEK ARABASI NASIL KULLANILIR?

Gaz korumalı bebek arabası, en garip icatlardan birisidir. İcat edildiği dönemde bebekleri korumak amacıyla yapılmış olan bu icat önceleri büyük ilgi görse de kısa sürede ilgi yitirilmiş ve unutulan icatlardan birisi haline gelmiştir.

ÇİFT KİŞİLİK BEBEK ASKISI NASIL KULLANILIR?

Çift kişilik bebek askısı, en garip icatlardan birisidir. Bir ucu annenin boynuna bir ucu babanın boynuna takılarak kullanılan bu bebek askısı, çok kullanışlı bir gereç olmaması nedeniyle kısa sürede popülerliğini kaybetmiştir.

YÜZ KORUYUCU NASIL KULLANILIR?

Yüz koruyucu, en garip icatlardan birisidir. İnsanların kar, yağmur gibi durumlarda yüzü korumak amacıyla hazırlanmış olan bu icat, garip görüntüsü ve kullanışsızlığı nedeniyle kısa sürede ilgisini kaybetmiştir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
804 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir