Hemen Başvuru Yapana Günlük 99 TL Yardım Yapılacak!


70
689 Paylaşım, 70 points

Devletten yeni bir yardım haberi geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıklama kapsamında çalışanların ile gidemedikleri günler için günlük 99 TL ödeme yapılacak. Bu yazımızda Hemen Başvuru Yapana Günlük 99 TL Yardım Yapılacak! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Devlet, vatandaşlara yönelik devlet yardımlarına devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine yapılan ödemeler ile birlikte çalışanlar için de birçok yardım paketi oluşturuluyor. Bu kapsamda hazırlanan son yardım destek paketi, çalışanlara yönelik olarak geldi.HEMEN BAŞVURU YAPANA GÜNLÜK 99 TL YARDIM YAPILACAK!

Destek programı kapsamında çalışan ancak Corona virüs nedeniyle son aylarda işe gidemeyen çalışanlara başvuruda bulunmaları karşılığında günlük 99 TL devlet yardımı ödemesi yapılacak. Yardımdan faydalanmak isteyen çalışanların sigorta primlerinin tam olarak ödeniyor olması ise en önemli şartlar arasında yer alıyor.

Sigorta primleri tam olarak yatırılmış ancak son dönemde yaşanan salgın nedeniyle çalışamayan işçilere yönelik hazırlanmış bu devlet yardımı kapsamında işe gidemediği günlerde rapor alan vatandaşların maaşlarından yapılan kesintiler devlet tarafından tekrar ödenecek.

ÇALIŞANLARIN MAAŞLARINDAN KESİLEN RAPOR PARASINI DEVLET GERİ ÖDEYECEK

Çalışan vatandaşların rapor alarak işe gidemediği dönemler, maaşlarından kesinti olarak geri dönüyor. Düşük maaş almak zorunda kalan çalışanların maddi sıkıntı çekmemesi adına devletten önemli bir destek geldi.

Bakanlık, çalışanların alacakları rapor nedeniyle maaşlarından yapılan kesintileri ödeme kararı aldı. Bu kapsamda başvuruda bulunan çalışanların günlük 99 TL rapor parasını devlet ödeyecek. Böylece çalışanlar izin nedeniyle kesilen maaşlarını tam olarak alma şansına sahip olacak.

HEMEN BAŞVURU YAPANA GÜNLÜK 99 TL YARDIM ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

Çalışan işçilerin işe gidemedikleri süre için maaşlarından kesilen parayı devletten alabilmesi için öncelikle belirli şartlara uygun olmaları gerekiyor. Hemen Başvuru Yapana Günlük 99 TL Yardım alma şartları şu şekilde sıralanıyor;

 • İşe gidemediği için rapor alan çalışanın en az 7 günlük rapor almış olması
 • Rapor almak için geçerli bir nedene sahip olmak (Nedensiz rapor alımına ağır yaptırım uygulanır)
 • 7 günden daha uzun süre rapor alan kişinin bu durumu e – rapor sistemine işletmesi gerekir
 • 365 günlük süre içerisinden en az 90 günlük sigorta priminin yatmış olması

Devlet tarafından verilen rapor parası 1 – 6 gün arası rapor alan çalışanlar için ödenmemektedir. Bu yardımı alabilmek için en az 7 gün ve daha üstü rapor alıyor olmak gerekir. Devlet rapor parası yardımını almak için en fazla 90 gün rapor alınabilir. Rapor alarak devlet yardımından faydalanma şansına sahip olanlara günlük 99 TL rapor parası ödemesi yapılır.

HEMEN BAŞVURU YAPANA GÜNLÜK 99 TL YARDIMINI KİMLER ALABİLİR?

Her iş göremezlik ödemesi alma hakkı kazanmış olan çalışana rapor parası ödemesi yapılmaz. Devlet tarafından verilen günlük 99 TL rapor parasını alma belirli çalışanları kapsamaktadır. Hemen Başvuru Yapana Günlük 99 TL Yardımını kimler alabilir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Bir yıllık sürede en az 90 günlük sigorta prim ödemesi yapılmış olanlar
 • İş kazası geçirmiş olanlar
 • 7 gün ya da daha uzun süreli iş göremezlik raporuna sahip olanlar

HEMEN BAŞVURU YAPANA GÜNLÜK 99 TL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Hemen Başvuru Yapana Günlük 99 TL Yardım başvurusu için öncelikle çalışan kişinin 7 günden daha uzun süreli iş göremezlik raporu alması gerekir. İş göremezlik raporunun ardından bu durumun e – rapor sistemine işlenmesi mutlaka yapılmalıdır. Raporun işlenmesinin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından incelemeden geçirilen başvuru, şartlara uygunsa ödeme aşamasına kısa sürede geçilecektir.

HEMEN BAŞVURU YAPANA GÜNLÜK 99 TL YARDIMI NE KADAR ALINABİLİR?

Çalışanlar için devlet tarafından verilecek olan rapor parasının toplam tutarı, rapor gününe göre belirlenir. Çalışan kaç gün rapor aldı ise ona göre hesaplama yapılarak toplam tutar belirlenecektir. Hemen Başvuru Yapana Günlük 99 TL Yardımı ne kadar alınabilir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Raporlu Gün: 17
 • Üç aylık brüt maaş: 12.000 TL
 • Üç aylık toplam prim sayısı: 90 gün
 • 000 TL / 90 gün = 133,33 TL günlük brüt ücret
 • Raporun ilk 2 günü sayılmadığı için 17 gün -2 gün =15 gün
 • 15 gün x 133,33 TL = 1.999,95 TL
 • 999,95 TL x2 /3 = 1.333,3 TL (ayakta tedavi gören raporlu çalışan)
 • 999,95 TL / 2 = 999,975 TL (yatarak tedavi gören raporlu çalışan)

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
689 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
49
Şaşkın
Başarısız Başarısız
18
Başarısız
Komik Komik
121
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
51
Helal Olsun!
lol lol
86
lol
Aşk Aşk
73
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
50
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
13
Kazandım!
Pinar

4 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. 5çocuğum var eşim çalışmıyor yardim eli eşim kironik hastası evim kira zor durumdayım bayramda çocuklarıma bez süt alacak durumum yok yardim ben buyardimda yaralanmak istiyorum

  1. 5çocuğum var eşim çalışmıyor yardim eli uzatın eşim kironik hastası evim kira zor durumdayım çocuklarıma bez süt alacak durumum yok yardim eli uzatın eşim kironik hastası