Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Mobil Uygulama


63
614 Paylaşım, 63 points

Teknoloji hayatımızın hemen her alanında etkili olmaya devam ediyor. Etki alanını her geçen gün artıran mobil uygulamalar, hayatımızı kolaylaştırma aşamasında da oldukça işe yarıyor. Bu yazımızda Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Mobil Uygulama hakkında bilgi vereceğiz.

Teknolojinin hızla gelişmesi birçok kişinin gözünü korkutsa da artık insanlar çok daha rahat bir yaşam sürüyorlar. Hemen her alanda insanların işlerini kolaylaştıracak bir uygulama bulmak mümkün. Bu uygulamalara talebin çok fazla olması, her geçen gün yeni uygulamaların da eklenmesine neden oluyor.HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK 10 MOBİL UYGULAMA NELERDİR?

Hayatımızı kolaylaştırmak için kullanabileceğimiz binlerce program bulunuyor. Bu programlar ile günlük işler çok daha kolay ve uğraş gerektirmeden yapılabiliyor. Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Mobil Uygulama şu şekilde sıralanıyor;

  • Sound Hound
  • EverNote
  • Pacer Pedometer
  • Duolingo
  • Su İçme Akvaryumu
  • Tide
  • Lastpass
  • Moovit
  • Youtube GO
  • SFit

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK SOUND HOUND UYGULAMASI NEDİR?

Hayatınızı kolaylaştıracak Sound Hound uygulaması kullanıcılarının aklına takılan şarkıları hemen bulabilmesi için hazırlanmış bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar bir müzik duyduklarında şarkının adını düşünmek zorunda kalmaz. Uygulama açıldıktan sonra şarkının dinletilmesi ya da sadece mırıldanarak söylemek bile şarkının adının bulunmasını sağlayacaktır.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK EVERNOTE UYGULAMASI NEDİR?

Hayatınızı kolaylaştıracak EverNote uygulaması, gün içinde yapılması gereken ancak sıklıkla unutulan işlerin liste halinde saklanabileceği bir uygulamadır. Bu uygulama içerisinden iyi fikir listeleri, önemli günler gibi birçok özel bilgi saklanabilir. Not tutulan bilgiler, kullanıcılara ileti olarak uyarı göndererek hatırlatılır.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK PACER PEDOMETER UYGULAMASI NEDİR?

Hayatınızı kolaylaştıracak Pacer Pedometer uygulaması, gün içerisinde hareket etmek isteyen ya da çok az hareket ettiğinden yakınan kullanıcılar için hazırlanmış bir uygulamadır. Adım sayar olarak da bilinen bu uygulama sayesinde kullanıcı günlük kaç kalori harcadığını ve kaç adım atması gerektiğini kolaylıkla hesaplayabilir. Kilo kontrolü de sağlayan uygulama, arkadaşlar ile birlikte karşılaştırmalı kullanım özelliğine de sahiptir.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK DUOLİNGO UYGULAMASI NEDİR?

Hayatınızı kolaylaştıracak Duolingo uygulaması, dil öğrenmek isteyen ancak bir kursa gidemeyen kişilere özel hazırlanmış bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanan kişiler sanki bir oyun oynuyormuş gibi kolayca dil öğrenebilir. Otuzdan fazla dil seçeneği bulunan uygulama sayesinde eğlenerek dil öğrenmek mümkün olacaktır.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK SU İÇME AKVARYUMU UYGULAMASI NEDİR?

Hayatınızı kolaylaştıracak su içme akvaryumu uygulaması, kişilerin gün içerisinde su içmeyi unutmaması için kullanılan bir uygulamadır. Gün içerisinde bolca su tüketmenin önemli olduğu göz önünde bulundurulduğu zaman uygulamanın ne kadar işe yaradığı da fark edilecektir. Uygulama sayesinde kişinin kilosuna göre ne kadar su tüketmesi gerektiği belirlenir ve gün içerisinde hatırlatmalar ile su tüketimi sağlanır.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK TİDE UYGULAMASI NEDİR?

Hayatınızı kolaylaştıracak Tide uygulaması, kişinin gününü planlamasına yardımcı olmak için hazırlanmış bir uygulamadır. Gün içerisinde çok fazla iş yapmak isteyen ancak bu işlere ne kadar vakit ayırması gerektiğini bilmeyen kişilere yönelik olarak hazırlanmış bu uygulama sayesinde kullanıcıların günlük düzenlemeleri kolaylıkla yapılır. Kişi, uygulama içerisinden hangi işi ne kadar sürede yapmak zorunda olduğunu belirler.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK LASTPASS UYGULAMASI NEDİR?

Hayatınızı kolaylaştıracak Lastpass uygulaması, birçok alanda şifre oluşturmak zorunda kalan ancak birçok şifresini unutarak sıkıntı yaşayan kişilere yönelik olarak hazırlanmış bir uygulamadır. Lastpass uygulaması sayesinde kimsenin kolayca tespit edemeyeceği şifreler bularak kullanmak mümkündür. Uygulama içerisinde şifrelerin kayıtlı tutulması sayesinde şifre unutma derdi de ortadan kalkar.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK MOOVİT UYGULAMASI NEDİR?

Hayatınızı kolaylaştıracak Moovit uygulaması,  gün içerisinde sıklıkla toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda olan kişilere yönelik hazırlanmış bir uygulamadır. Uygulama kapsamında kullanıcılar gidecekleri adresi uygulamaya girdikten sonra o güzergahta yer alan tüm toplu taşıma araçlarını, ne kadar sürede gidileceğini ve yürüme mesafesini ayrıntılı şekilde söyler. Bu sayede toplu taşıma araçlarının çalışma alanları daha kolay tespit edilir.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK YOUTUBE GO UYGULAMASI NEDİR?

Hayatınızı kolaylaştıracak Youtube GO uygulaması, Youtube üzerinden izlenen videoların cep telefonuna kaydedilmesini sağlamak amacıyla hazırlanmış bir uygulamadır. Uygulama sayesinde Youtube üzerinden bir video izlerken ani şekilde yarıda bırakmak zorunda olan ancak videoyu kaybetmek istemeyen kişiler, bu videoyu telefonlarına kaydederek istedikleri zaman kaldıkları yerden devam etmek hakkına sahip olur.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK SFİT UYGULAMASI NEDİR?

Hayatınızı kolaylaştıracak SFit uygulaması, yoğun tempo arasında spora vakit ayıramayan kullanıcılar için hazırlanmış bir uygulamadır. Uygulama sayesinde herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadan doğru şekilde egzersiz yapılabilir. 5 – 20 dakika arası egzersizler bulunan uygulama sayesinde kullanıcılar istedikleri zaman istedikleri yerde spor yapabilirler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
614 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir