Hayatı Kolaylaştıran Küçük Mutfak Eşyaları Nelerdir?


74
724 Paylaşım, 74 points

Mutfakta kullanılabilecek birçok eşya bulunmaktadır. Bu eşyalardan bazıları vardır ki, kadınların hayatlarını kolaylaştırır. Bu yazımızda Hayatı Kolaylaştıran Küçük Mutfak Eşyaları Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Mutfak kadınların en çok vakit geçirdikleri alandır. Bu alanda sürekli bir şeyler pişirmekle uğraşan kadınlar için sürekli olarak işlerini kolaylaştıracak ürünler hazırlanmaktadır. Küçük mutfak eşyaları sayesinde mutfaklarda yapılan birçok işlem çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır.HAYATI KOLAYLAŞTIRAN KÜÇÜK MUTFAK EŞYALARI NELERDİR?

Hayatı Kolaylaştıran Küçük Mutfak Eşyaları şu şekilde sıralanır;

 • Tava süzgeci
 • Silikon buzluk
 • Fondü kupası
 • Poşet çay kupası
 • Tencere süzgeci
 • Yumurta şekillendirici
 • Et kesme aparatı
 • Kuruyemiş rondosu
 • Mutfak makası
 • Elma aparatı
 • Patates doğrayıcı
 • Kuruyemiş kabı
 • Mantar kesme aleti

TAVA SÜZGECİ NEDİR?

Tava süzgeci, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir. Tavanın kullanımı sonrasında içerisindeki yapı süzmek ya da sos servisi için kullanılabilen bu aparat, tavaların yanına takılarak kullanılmaktadır.

SİLİKON BUZLUK NEDİR?

Silikon buzluk, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir. Normal buzluklardan buzu çıkarmak konusunda büyük sıkıntı yaşayanların hayatlarını kolaylaştırmak için tercih edilen bu buzluk, silikon olması nedeniyle buzların çok kolay çıkmasını sağlamaktadır.

FONDÜ KUPASI NEDİR?

Fondü Kupası, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir. Fondüyü seven ve evinde yapmak isteyenlere yönelik hazırlanmış olan pratik bu kupa sayesinde evlerde çok kolay şekilde fondü yapmak ve yemek mümkündür. Kupanın altında bulunan özel bölüme mum koyarak üst tarafta eritme işlemi yapılarak kolayca tüketilebilmektedir.

POŞET ÇAY KUPASI NEDİR?

Poşet Çay Kupası, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir.  Poşet çay içmeyi seven ancak süzme işlemini yapmak kısmında sıkıntı yaşayanlara özel olarak hazırlanmış olan bu kupa, özel tasarımı sayesinde poşet çayın çok kolay şekilde süzülmesini sağlamaktadır.

TENCERE SÜZGECİ NEDİR?

Tencere süzgeci, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir.  Tencereden su süzme işlerinde kullanılabilen bu alet, oldukça kolaylık sağlamaktadır. Özellikle makarna pişirirken suyunun kolay süzülmesini sağlayan bu süzgeç, mutfakta büyük kolaylık sunmaktadır.

YUMURTA ŞEKİLLENDİRİCİ NEDİR?

Yumurta şekillendirici, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir.  Kahvaltılarda haşlanmış yumurtayı değişik bir şekilde sunmak isteyenlere yönelik olarak hazırlanmış olan bu alet sayesinde kare şeklinde yumurtalar hazırlamak ve sunmak mümkün olmaktadır.

ET KESME APARATI NEDİR?

Et kesme aparatı, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir.  Etlerin kolay tutularak kesilmesini sağlamak için hazırlanmış olan oldukça pratik bu alet sayesinde kısa sürede et dilimlemek mümkün olmaktadır. Pençe şeklinde hazırlanmış olan bu aletle eti tutarak kesmek ve dilimlemek sağlanabilir.

KURUYEMİŞ RONDOSU NEDİR?

Kuruyemiş rondosu, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir.  Kuruyemişlerin ufalanması aşamasında oldukça iş gören bu alet, küçük ve pratik olması ile dikkat çekmektedir. Kişinin aletin üst haznesine yerleştirdiği kuruyemişleri el gücünü kullanarak ufalaması ve rahat kullanılmasını sağlamaktadır.

MUTFAK MAKASI NEDİR?

Mutfak makası, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir. Yeşilliklerin doğranması konusunda oldukça pratik olan bu alet, fazla uğraşmadan yeşilliklerin kısa sürede küçük küçük doğranmasını sağlamaktadır.

 ELMA APARATI NEDİR?

Elma aparatı, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir. Elmayı bütün olarak zedelenmeden çıkarmayı sağlayan bu alet, elmanın çok daha kolay şekil almasını sağlamaktadır. Elma aparatı sayesinde elma içi doldurmak çok daha kolay bir hale gelecektir.

PATATES DOĞRAYICI NEDİR?

Patates doğrayıcı, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir. Patatesi tek tek doğramakla uğraşmak istemeyen kişiler için kurtarıcı bir ürün olarak gösterilebilen bu alet sayesinde bütün bir patatesi kısa sürede dilimlere ayırmak mümkün olmaktadır.

KURUYEMİŞ KABI NEDİR?

Kuruyemiş kabı, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir. Kuruyemiş yemeyi seven ve çöpünü atmak için kap arayan kişilerin işini kolaylaştıran bu alet, kasenin altına yerleştirilmiş hazne sayesinde hem kuruyemişi hem de çöpünü aynı yerde muhafaza etmesi sağlamaktadır.

MANTAR KESME ALETİ NEDİR?

Mantar kesme aleti, hayatı kolaylaştıran küçük mutfak eşyalarından birisidir. Mantarların ayıklanması ve kesilmesi ile zaman harcamak istemeyenler için hazırlanmış olan bu alet sayesinde kısa sürede dilimlenmiş ve kullanıma hazır mantarlar elde etmek mümkün olmaktadır. Aletin altına mantar yerleştirildikten sonra üzerine bastırarak içerisindeki bıçaklar sayesinde kolayca dilimlemek mümkün olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir