Hayal Dünyanızı Gerçekleştirecek Gelmiş Geçmiş En İyi Fantastik Filmler


94
924 Paylaşım, 94 points

Sinema filmleri arasında en çok ilgi gören ve izlenmek için aranan film türlerinden birisi fantastik filmlerdir. Farklı içerikleri ve ilgi çekici konuları ile ilgi gören fantastik filmler, yüksek IMDB puanları ile de dikkat çekmektedir. Bu yazımızda Hayal Dünyanızı Gerçekleştirecek Gelmiş Geçmiş En İyi Fantastik Filmler hakkında bilgi vereceğiz.

İzleyicileri bambaşka bir hayal dünyasına götüren fantastik filmler, sinema severlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Sinema dünyasında çok sayıda yüksek puanlı fantastik film bulunmaktadır. Bu filmler, genel olarak izleyiciden tam not almayı başarmışlardır.HAYAL DÜNYANIZI GERÇEKLEŞTİRECEK GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ FANTASTİK FİLMLER HANGİLERİDİR?

Hayal Dünyanızı Gerçekleştirecek Gelmiş Geçmiş En İyi Fantastik Filmler şu şekilde sıralanır;

 • Doctor Sleep (2019) – IMDB: 7,4
 • The Lighthouse (2019) – IMDB: 7,6
 • Jumanji: The Next Level (2019) – IMDB: 6,8
 • The Shape Of Water (2017) – IMDB: 7,3
 • Wonder Woman (2017) – IMDB: 7,4
 • Nobosy (2009) – IMDB: 7,8
 • Solo: A Star Wars Story ( 2018) – IMDB: 7,0
 • Maleficent (2014) – IMDB: 7,0
 • Constantine (2005) – IMDB: 7,0
 • Jumanji (1995) – IMDB: 7,0
 • Enchanted (2007) – IMDB: 7,0
 • Güzel Ve Çirkin (2017) – IMDB: 7,2
 • Harry Potter And The Chamber Of Secrets (2002) – IMDB: 7,4
 • A Monster Calls (2016) – IMDB: 7,5
 • Doctor Strange (2016) – IMSB: 7,5
 • Stardust (2007) – IMSB: 7,6
 • 300 Sparta (2006) – IMDB: 7,7
 • Midnight İn Paris (2011) – IMDB: 7,7
 • Avatar (2009) – IMDB: 7,8
 • The Curious Case Of Benjamin Button (2008) – IMDB: 7,8
 • The Hobbit: An Unexpected Journey (2017) – IMDB: 7,8
 • Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000) – IMDB: 7,8
 • Pi’ Nin Yaşamı (2012) – IMDB: 7,9
 • Thor: Ragnarok (2017) – IMDB: 7,9
 • Makas Eller (1990) – IMDB: 7,9
 • The Fall (2006) – IMDB: 7,9
 • Pirates Of The Caribbean: The Curse Of The Black Pearl – IMDB: 6,6
 • Büyük Balık (2003) – IMDB: 8,0
 • Avengers: Sonsuzlık Savaşı (2018) – IMDB: 8,5
 • Yeşil Yol (1999) – IMDB: 8,6
 • The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring (2001) – IMDB: 8,8

DOCTOR SLEEP FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Docrot Sleep filmi, gerilim türünde fantastik filmlerden birisidir. Filmde çocukluğunda sadece bir kere gittiği Overlock Oteli’ nde yaşadığı şeylerin korkusunda kurtulamayan ve yıllar içerisinde şehir şehir dolaşan Doctor Sleep’ in gittiği bir kasabada fantastik güçlerini kullanarak ölmek üzere olan kişilerin son anlarını rahat geçirmelerini sağlaması ve bu arada tanıştığı küçük kızın hayatını kurtarmaya çalışması konu edilmektedir.

THE LİGHTHOUSE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Lighthouse filmi, son yılların en sevilen fantastik filmlerinden birisidir. Filmde Maine’ de yaşayan ve deniz feneri bekçiliği yapan iki bekçinin zaman içerisinde akıl sağlıklarını kaybetmeye başlamaları ve en derin korkuları ile yüzleşmelerini konu edinmektedir.

JUMANJİ: THE NEXT LEVEL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Jumanji: The Next Level filmi, aksiyon dolu fantastik filmlerden birisidir. Filmde her biri özel güçlere sahip olan avatarlara dönüşmüş dört arkadaşın mahsur kaldıkları Jumanji adasından kurtulmaya çalışma çabaları anlatılmaktadır.

THE SHAPE OF WATER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Shape of Water filmi, kesinlikle izlenmesi gereken fantastik filmlerden birisidir. Filmde çalıştığı gizli ve yüksek güvenlikli laboratuvarda sessiz bir yaşam süren Elisa isimli karakterin iş arkadaşı Zelda ile keşfettiği bir deney sonrasında yaşadıkları konu edilmektedir.

WONDER WOMAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Wonder Woman filmi, son yılların en çok izlenen fantastik filmlerinden birisidir. Filmde, Amazon’ un prensesi olan Diana’ nın yeni keşifler yapmak için yaşam alanını terk etmesi ve süper zekası sayesinde Cennet Adası’ nın medeniyete açılan kapısı olması konu edilmektedir.

MR. NOBODY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mr. Nobody filmi, zeki insanların mutlaka izlemesi gereken fantastik filmlerden birisidir. Filmde, 117 yaşına gelmiş ve hayatını tamamlamak üzere olan Nemo’ nun hayatı konu edilmektedir. Nemo’ nun hayatı boyunca yaşadıklarından aklında kalan tek şey bir tren istasyonunda annesi ya da babası ile gitmeye karar vermek zorunda kalışıdır.

SOLO: A STAR WARS STORY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Solo: a Star Wars Story filmi, farklı konusu ile dikkat çeken fantastik filmlerden birisidir. Filmde, Millennium Falcon uşağında bulunan ve uzak bir galaksiden geldiği bilinen, çevresi tarafından alçak olarak tanınan kahramanın yaşadığı maceralar konu edilmektedir.

MALEFİCENT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Maleficent filmi, etkileyici fantastik filmlerden birisidir. Filmde, yarı insan yarı fantastik bir karakter olan Malefiz’ in aşık olduğu insan tarafından aldatılması ve ardından intikam almak için yaptıkları konu edilmektedir.

CONSTANTİNE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Constantine filmi, son yılların başarılı fantastik filmlerinden birisidir. Filmde, Los Angelas’ ın karanlık sokaklarında yaşanan fantastik ve bir o kadar harika maceralar konu edilmektedir. Tüm zamanların en iyi fantastik filmlerinden birisidir.

JUMANJİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Jumanji filmi, başarılı fantastik filmlerden birisidir. Filmde, 26 yıl boyunca bir oyunun içerisinde hapis kalan Allan Parrish’ in iki çocuğun oyunu başlatması ile hayata geri dönmesi ve ardından yaşanan macera dolu olayları konu edinmektedir.

ENCHANTED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Enchanted filmi, peri masallarını günümüze taşıyan etkileyici fantastik filmlerden birisidir. Filmde, dünyanın en mutlu insanı olarak yaşayan Prenses Giselle’ nin oldukça kötü ruha sahip bir kraliçenin gazabına uğraması ve ardından mutluluğu bir türlü yakalayamamasını anlatmaktadır.

GÜZEL VE ÇİRKİN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Güzel ve Çirkin filmi, popüler animasyon fantastik filmlerden birisidir. Filmde, Belle isimli karakterin ormanda kaybolan ve canavarlar tarafından tutsak edilen babasını kurtarmak için hayatını takas etmesi ve ardından elinde tutsak kaldığı canavara aşık olmasını anlatmaktadır.

HARRY POTTER AND THE CHANBER OF SECRETS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Harry Potter And The Chanber Of Secret filmi, en iyi fantastik film serilerinden birisinin parçasıdır. Filmde, Harry Potter isimli karakterin anne ve babasını kaybettikten sonra büyücülük okuluna davet edilmesi ve bu davetten sonra bambaşka bir hale dönüşen hayatı anlatılmaktadır.

A MONSTER CALLS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

A Monster Calls filmi, farkı fantastik filmlerden birisidir. Filmde, henüz 13 yaşındayken hayatının en zor dönemlerini geçirmek zorunda kalan Conor O’ Malley isimli karakterin annesinin kanser olması ve arkadaşlarının kendisini sürekli aşağılaması sonrasında ağaç insan şeklinde bir canavar ile tanışması ve hayatının değişmesini konu edinmektedir.

DOCTOR STRANGE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Doctor Strange filmi, mutlaka izlenmesi gereken fantastik filmlerden birisidir. Filmde, mesleğinde çok başarılı olan ve kibirli yapısı ile dikkat çeken Stephen Strange isimli karakterin kaza geçirdikten sonra kendisini iyileştirmesi için Himalaya’ lara gitmeye çalışmasının macera dolu hikayesi konu edilmektedir.

STARDUST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Stardust filmi, aşk ve fantastik filmleri bir araya getirmiş etkileyici bir filmdir. Filmde, sevdiği kadının aşkını kazanabilmek için birçok sınavdan geçen bir erkeğin sevdiği kız için kayan bir yıldızı yakalama sözü vermesi ve yaşadığı fantastik olayları anlatmaktadır.

300 SPARTA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

300 Sparta filmi, tarihin en büyük savaşlarından birisini anlatan fantastik filmlerden birisidir. Filmde, sadece 300 kişiden oluşan Sparta askerlerinin sayısı tahmin bile edilemeyecek kadar fazla olan Pers ordusuna karşı verdiği zorlu ve amansız mücadeleyi anlatmaktadır.

MİDNİGHT İN PARİS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Midnight in Paris filmi, tüm zamanların en iyi fantastik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, iş için Sonbahar’ da Fransa’ ya gelen bir nişanlı iki gencin tüm ailesinin hayatını değiştirecek hayat hikayeleri konu edilmektedir.

AVATAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Avatar filmi, izlenme rekorları kıran fantastik filmlerden birisidir. Filmde, Pandora isimli bir uygu gezegende yaşamlarını devam ettiren mavi renkli yaratıklarını gezegeninin değerli madenler bulunduğu için insanoğlu tarafından işgal edilmesi ve gezegenlerini kurtarmak için verdikleri çaba konu edilmektedir.

THE CURİOUS CASE OF BENJAMİN BUTTON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Curious Case Of Benjamin Button filmi, ilgi çekici fantastik filmlerden birisidir. Filmde, sıra dışı bir yaşam öyküsüne sahip olan Benjamin Button’ un hayata gelmesinden itibaren geriye doğru yaşaması ve yaşlılıktan bebekliğe doğru ilerlemesi anlatılmaktadır.

THE HOBBİT: AN UNEXPECTED JOURNEY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Hobbit: An Unexpected Journey filmi, en çok izlenen seri filmlerden birisidir. Filmde, Bilbo Baggins karakterinin Ejderha Smaug tarafından ele geçirilmiş olan Cüce Erebor Krallığı’ nı tekrar ele geçirmek için birçok farklı kahraman ile birlikte çıktığı zorlu yoldaki mücadelesini anlatmaktadır.

CROUCHİNG TİGER, HİDDEN DRAGON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Croughing Tiger, Hidden Dragon filmi, savaş dolu bir konusu bulunan fantastik filmlerden birisidir. Filmde, Çin’ de belirsiz bir zaman diliminde çalışan bir kılıcın peşinde mücadele veren iki savaşçının yaşadıkları anlatılmaktadır.

Pİ’ NİN YAŞAMI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Pi’ nin Yaşamı filmi, en başarılı fantastik filmlerden birisidir. Filmde, denizde yaşadığı felaketten kurtulan genç bir adamın hayatta kalmak için verdiği zorlu mücadele ve bu mücadele sırasında bir Bengal Kaplanı ile kurduğu bağ konu edilmektedir.

THOR: RAGNAROK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Thor: Ragnarok filmi, savaş tarzında bir fantastik film olarak hazırlanmıştır. Filmde, son derece güçlü ve kudretli bir karakteri bulunan Thor isimli karakterin Asgard medeniyetinin yıkılmasını engellemek için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

MAKAS ELLER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Makas Eller filmi, ilgi çekici fantastik filmlerden birisidir. Filmde, tüm parmaklarında makaslar olan ve herkesin ilgisini çeken bir adam ile banliyöde yaşayan bir ev hanımının arasındaki imkansız ilişki konu edilmektedir.

THE FALL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Fall filmi, son yılların en iyi fantastik filmlerinden birisidir. Filmde, sakat bir adam ve küçük bir kız çocuğunun hastanede tanışması ve aralarında uydurdukları beş kahramanın etkileyici mücadelesinin anlatıldığı masalları gerçek gibi izleyiciye sunulması konu edilmektedir.

PİRATES OF THE CARİBBEAN: THE CURSE OF THE BLACK PEARL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Pirates Of The Caribbean: The Curse Of The Black Pearl filmi, en iyi fantastik seri filmlerden birisidir. Filmde dünyanın en iyi ve önemli korsanlarının bir korsan gemisini ele geçirmek için verdikleri zorlu ve fantastik mücadele konu edilmektedir.

BÜYÜK BALIK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Büyük Balık filmi, tüm zamanların en iyi fantastik filmleri arasında gösterilmektedir. Filmde, izleyici adeta bir masal dünyasına götürülmektedir. Soluksuz izlenecek bu filmde önemli oyuncular da rol almaktadır.

AVERGERS: SONSUZLUK SAVAŞI FİLMİNİN KONUSUNEDİR?

Avengers: Sonsuzluk Savaşı filmi, Marvel hayranları tarafından oldukça beğenilen fantastik filmlerden birisidir. Filmde, dünyayı ele geöirmek için harekete geçen Thanos isimli karakteri durdurmak için bir araya gelen Avengers ekibinin verdiği heyecanlı macera dolu olaylar konu edilmektedir.

YEŞİL YOL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yeşil Yol filmi, günümüzde bile en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, idam mahkumlarının olduğu koğuşta görev alan gardiyan ve idam mahkumu olan ve doğa üstü güçlere sahip olan masum bir adamın yaşadığı duygusal olaylar konu edilmektedir.

THE LORD OF THE RİNGS: THE FELLOWSHİP OF THE RİNG FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring filmi, gelmiş geçmiş en iyi fantastik seri filmlerden birisidir. Filmde, orta dünyanın kurtulması için micadele eden birkaç Hobbit ve kralların verdiği zorlu ve amansız mücadele konu edilmektedir.

 

Konu Başlıkları


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

94
924 Paylaşım, 94 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir