Hangi Vitaminler Kilo Aldırır? İşte Kilo Aldıran Vitamin Listesi


81
820 Paylaşım, 81 points

Kilo vermek ne kadar zorlu bir işse bazı insanlar için kilo almak da o kadar zorludur. Kilo almak isteyenler, vitaminlerden faydalanarak işlerini kolaylaştırabilirler. Bu yazımızda Hangi Vitaminler Kilo Aldırır? İşte Kilo Aldıran Vitamin Listesi başlığının detaylarını anlatacağız.

Kilo almak bazı insanlar için oldukça sıkıntılı ve zorlu bir işlemdir. Metabolizması normalden hızlı çalışan kişiler, gün içerisinde ne kadar yerlerse yesinler kilo almazlar. Düşük kilolu olmak bazı sağlık problemlerini de beraberinde getirmektedir.HANGİ VİTAMİNLER KİLO ALDIRIR?

Kilo almakta zorlanan kişiler, vitaminlerden destek alarak bu işi daha kolay bir hale getirebilirler. Kilo almak için kullanılabilecek birçok vitamin bulunmaktadır. Bu vitaminler hem metabolizmayı düzenleme hem de sağlıklı kilo almayı kolaylaştırmaktadır.

Hangi Vitaminler Kilo Aldırır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

KİLO ALDIRAN VİTAMİN LİSTESİ NEDİR?

Kilo aldıran vitamin listesi şu şekildedir;

  • B vitamini
  • C vitamini
  • D vitamini
  • Demir
  • Çinko
  • Kreatin

B VİTAMİNİ NASIL KİLO ALDIRIR?

B vitamini kilo aldıran vitaminlerden birisidir. B vitamini grubundaki vitaminler direk olarak kilo yapmazlar. Bu tür vitaminlerin özellikleri iştah açmalarıdır. Her gün düzenli olarak B vitamini tüketmek, iştahın açılması ve kolay kilo almaya yardımcı olmaktadır. Özellikle B1 vitamini iştahı en çok açan B vitaminidir. Suda çözülebilen vitaminlerden olan B1 vitamini et, esmer pirinç ve tam tahıllı ekmeklerde bolca bulunmaktadır.

C VİTAMİNİ NASIL KİLO ALDIRIR?

C vitamini kilo aldıran vitaminlerden birisidir. Metabolizması hızlı olduğu için kilo alamayan kişiler C vitamini yönünden zengin beslenerek kilo alımlarını kolaylaştırabilmektedir. Her gün düzenli olarak C vitamini tüketimi sağlığa katkının yanı sıra kilo almayı da kolaylaştırmaktadır. C vitamini aynı zamanda sindirim sistemi hastalıklarından koruma ve vücuda direnç sağlama özelliklerine de sahiptir.

D VİTAMİNİ NASIL KİLO ALDIRIR?

D vitamini kilo aldıran vitaminlerden birisidir. Kemik sağlığı için oldukça faydalı olan D vitamini, kemik gelişimi yönünden de oldukça önemli bir vitamindir. Sporcuların sıklıkla aldıkları D vitamini kemik ve kasların kütlesinde artış sağladığı için sağlıklı kilo almayı da desteklemektedir.

DEMİR NASIL KİLO ALDIRIR?

Demir vitamini kilo aldıran vitaminlerden birisidir. Demir eksikliği, kişilerde aşırı zayıflığa neden olmaktadır. Bu nedenle demir eksikliği olan kişilerin kilo alabilmesi için mutlaka demir takviyesi yapmaları gerekmektedir. Demir eksikliği tedavisi için bir doktora başvurmak da oldukça önemlidir. Doğru tedavi ile kısa sürede kilo alımına başlamak mümkün olacaktır.

ÇİNKO NASIL KİLO ALDIRIR?

Çinko kilo aldıran vitaminlerden birisidir. Çinko eksikliği kişide iştahın kapanmasına neden olmaktadır. Böyle bir durumda kilo almak ne yazık ki mümkün değildir. Çinko eksikliğine bağlı kilo almada sıkıntı yaşayanların öncelikle çinko bakımından zengin gıdaları tüketmesi gerekmektedir. Çinko bakımından zengin gıdalar arasında deniz ürünleri, et, kuruyemiş çeşitleri, süt ve süt ürünleri sayılabilmektedir. Çinko eksikliğinin giderilmesi iştahın açılmasını ve kolayca kilo almayı sağlayacaktır.

KREATİN NASIL KİLO ALDIRIR?

Kreatin kilo aldıran vitaminlerden birisidir. Kreatin sayesinde enerji kısa sürede artmanın yanı sıra kasların da gelişmesi mümkün olacaktır. Sindirildikten sonra direkt olarak kaslara giden Kreatin kas kütlesini artırdığı için sağlıklı kilo almaya da yardımcı olmaktadır. Kreatin toz şeklinde kullanılabileceği gibi kırmızı et ya da balık gibi et türlerini tüketerek de Kreatin almak mümkün olmaktadır.

Tüm bu vitaminlere dikkat ederek kısa sürede kilo almaya başlamak mümkün olmaktadır. Vitaminlere bağlı kilo alımı vitamin desteği ile olabileceği gibi doğal yiyecekleri tüketerek de sağlanabilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
820 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
Başarısız Başarısız
102
Başarısız
Komik Komik
85
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
13
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
37
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
13
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
97
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir