Hangi Kurumlar Tablet Yardımı Yapıyor, Tablet İçin Nereye Başvurmalıyız?


94
924 Paylaşım, 94 points

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim yapmak zorunda kalan öğrencilerin tablet ihtiyacını karşılamak adına Milli Eğitim Bakanlığı önderliğinde tablet yardım kampanyaları başlatıldı. Birçok kişi ve kurumun katıldığı bu kampanya kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilerin derslere katılabilmesi için ücretsiz tablet sahibi olması sağlanıyor. Bu yazımızda Hangi Kurumlar Tablet Yardımı Yapıyor, Tablet İçin Nereye Başvurmalıyız? Sorusuna cevap vereceğiz.

Corona virüs nedeniyle Uzaktan eğitim yapmak zorunda kalan milyonlarca öğrenci, elinde eğitim için gerekli bilgisayar, telefon ya da tablet gibi cihazların olmamasından dolayı eğitimlerine devam etme şansına sahip olmuyorlar. Bu sıkıntılı durumu ortadan kaldırmak için Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere birçok tablet yardım kampanyası düzenlenmeye başladı.HANGİ KURUMLAR TABLET YARDIMI YAPIYOR, TABLET İÇİN NEREYE BAŞVURMALIYIZ?

Milli eğitim Bakanlığı sık sık ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimden geri kalmaması adına ücretsiz tablet dağıtımı yapıyor. Bu dağıtımdan faydalanmak için ihtiyaç sahibi öğrencilerin başvuruda bulunması gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan ücretsiz tabletten yararlanmak için başvuruda bulunacak olan öğrencilerin evinde canlı derslere katılabilmelerini sağlayacak bir cihazlarının bulunmuyor olması ya da evde birden fazla öğrencinin olmasına karşılık hepsinin canlı derse girebileceği kadar cihaz bulunmaması gerekiyor.

Hangi Kurumlar Tablet Yardımı Yapıyor, Tablet İçin Nereye Başvurmalıyız? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Milli Eğitim Bakanlığı
 • Belediyeler
 • Milli Savunma Bakanlığı
 • Baykar
 • Türk Kızılayı

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TABLET YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı tablet yardımı başvurusunda bulunmak için bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemini gerçekleştirmek gerekmektedir. Başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilerin şartlara uygun olmaları durumunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan ücretsiz tabletlerden birisine sahip olma hakları olacaktır.

BELEDİYELERİN TABLET YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Uzaktan eğitim için ihtiyaç duyulan tabletler belediyeler tarafından da ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Birçok belediye, görev alanlarında yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilerin tablet gereksinimlerini karşılamaktadır. Tablet yardımında bulunan belediyeler şu şekilde sıralanır;

 • Esenler Belediyesi: Esenler Belediyesi, başlattığı tablet kampanyası kapsamında hizmet verdiği bölgede ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinden ihtiyacı olan ve Milli eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış EBA platformuna giremediği tespit edilen öğrencilere, birden fazla öğrencinin bulunduğu evlere tablet yardımında bulunmaktadır.
 • Sivas Belediyesi: Sivas Belediyesi, 5 bin öğrenciye 1 yıllık 30 GB internet paketi yüklü tablet hediye etmektedir. Tablete ihtiyacı olan öğrencilerin Sivas Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden hazırlanan başvuru formunu doldurması gerekmektedir.
 • Kadıköy Belediyesi: Kadıköy Belediyesi, “Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar” adıyla hazırladığı kampanya kapsamında öğrencilere belediyeye bağışlanan ikinci el ve sıfır tabletleri sunmaktadır. İhtiyaç sahibi öğrenciler 4444 55 22 numaralı telefon üzerinden ya da belediyenin internet sitesi üzerinden tablet başvurusunda bulunabilirler.
 • Tuzla Belediyesi: Tuzla Belediyesi, “Askıda Tablet” kampanyası kapsamında öğrencilere ücretsiz tablet sunmaktadır. Bağışçıların tablet hediyeleri ile öğrencilerin tablet ihtiyaçlarını karşılayan belediye, başvuruları inceledikten sonra ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet hediye etmektedir.
 • Kayseri Belediyesi: Kayseri Belediyesi, ihtiyaç sahibi 10 bin öğrencinin tablet ihtiyacını karşılamak için başlattığı kampanya kapsamında bağlı olan ilçe belediyelerinin internet siteleri üzerinden başvuruları değerlendirerek ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet vermektedir.
 • Konyaaltı Belediyesi: Konyaaltı Belediyesi, hizmet bölgesinde yaşayan ve uzaktan eğitim için tablete ihtiyacı olan öğrencilerin tablet ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 • Döşemealtı Belediyesi: Döşemealtı Belediyesi, EBA’ ya giremeyen ve eğitimden geri kaldığı belirlenen 100 bin öğrenciye ücretsiz tablet dağıtımı yapmaktadır. Başvuruda bulunan öğrenciler araştırılarak en çok ihtiyacı olan öğrencilere tablet verilmektedir.
 • Nilüfer Belediyesi: Nilüfer Belediyesi, “Eğitime Destek Olun Eksik Olmayın” kampanyası kapsamında bağışçıların getirdiği tabletleri ihtiyaç sahibi öğrencilere sunmaktadır.
 • Adana Büyükşehir Belediyesi: Adana Büyükşehir Belediyesi, “Bu Dayanışmada Gelecek Var” kampanyası kapsamında hazırlanan internet sitesi üzerinden başvuru formunu dolduran ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet yardımında bulunmaktadır.
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi: İzmir Büyükşehir Belediyesi, hazırladığı kampanya kapsamında başvuru formunu dolduran ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı yapmaktadır.
 • Yeşilyurt Belediyesi: Yeşilyurt Belediyesi, hazırladığı kampanya kapsamında başvuru formunu dolduran ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı yapmaktadır.
 • Çaldıran Belediyesi: Çaldıran Belediyesi, hazırladığı kampanya kapsamında başvuru formunu dolduran ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı yapmaktadır.
 • Arnavutköy Belediyesi: Arnavutköy Belediyesi, hazırladığı kampanya kapsamında başvuru formunu dolduran ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı yapmaktadır.
 • Bağcılar Belediyesi: Bağcılar Belediyesi, hazırladığı kampanya kapsamında başvuru formunu dolduran ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı yapmaktadır.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI TABLET YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Milli Savunma Bakanlığı tablet yardımı başvurusu sunan kurumlardan birisidir. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada tablet yardımında bulunan kurumlar şu şekildedir;

 • MKEK kurumu: 1500 tane
 • ASFAT kurumu: 1500 tane

Tablet başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemini gerçekleştirebilirler.

BAYKAR TABLET YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

BAYKAR tablet yardımı başvurusu sunan kurumlardan birisidir. Milli Eğitim bakanlığı ile koordinasyonlu olarak tablet yardımı yapan BAYKAR, ihtiyaç sahibi öğrencilerin tablet ihtiyaçlarını elinden geldiğince karşılayacak. Kurumun başvuruları nasıl alacağı henüz belirlenmiş değil.

TÜRK KIZILAYI TABLET YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türk Kızılayı tablet yardımı başvurusu sunan kurumlardan birisidir. Türk Kızılayı üzerinden tablet yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi öğrenciler, Türk Kızılayı Mobil Çağrı Merkezi 168 üzerinden ya da Türk Kızılayı resmi internet sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Tablet bağışında bulunmak isteyenler de aynı yöntem üzerinden bağışta bulunabilirler.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

94
924 Paylaşım, 94 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir