Hamilelik Sürecinde Güvenle İçilebilen Bitki Çayları Nelerdir?


82
804 Paylaşım, 82 points

Hamilelik döneminde kadınlar yediklerine ve içtiklerine çok daha fazla dikkat etmek zorundadır. Bebeğe ve hamilelik sürecine zarar vermeden tüketilebilecek birçok içecek bulunmaktadır. Bunların arasında da bitki çayları yer alır. Bu yazımızda Hamilelik Sürecinde Güvenle İçilebilen Bitki Çayları Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Hamilelik sürecinde olan anne adayları, bu dönemde yaşadıkları sorunları azaltmak için bitki çaylarından destek alabilirler. Bitki çayları, hamilelik boyunca kadınların birçok sağlık sorunundan kurtulmasını sağlamaktadır. Ancak seçim yaparken dikkatli olmak oldukça önemlidir.HAMİLELİK SÜRECİNDE GÜVENLE İÇİLEBİLEN BİTKİ ÇAYLARI NELERDİR?

Hamilelik Sürecinde Güvenle İçilebilen Bitki Çayları şu şekilde sıralanıyor;

  • Ihlamur çayı
  • Papatya çayı
  • Rezene çayı
  • Zencefil çayı
  • Kuşburnu çayı
  • Melisa çayı
  • Acerola kirazı çayı
  • Lavanta yağı çayı
  • Hurma çayı

HAMİLELİK SÜRECİNDE IHLAMUR ÇAYI NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Hamilelik sürecinde ıhlamur çayı tüketmek, güvenli şekilde bitki çayı tüketmek isteyenler için doğru seçenektir. Ihlamur çayı bağışıklık sistemini güçlendiren çayların başında gelmektedir. Hamilelik sürecinde bağışıklık sistemini güçlü tutmak, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanma riskini ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle hamilelerin sıklıkla ıhlamur çayı tüketmesi önerilmektedir.

HAMİLELİK SÜRECİNDE PAPATYA ÇAYI NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Hamilelik sürecinde papatya çayı tüketmek, güvenli şekilde bitki çayı tüketmek isteyenler için doğru seçenektir. Papatya çayı özellikle uyku problemi yaşayan anne adayları için oldukça önemlidir. Rahatlatıcı etkisi bulunan papatya çayı aynı zamanda kolay uykuya dalmayı da sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde hamileliğinde uyku problemi yaşayan kadınların papatya çayı içmesi yerinde olacaktır.

HAMİLELİK SÜRECİNDE REZENE ÇAYI NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Hamilelik sürecinde rezene çayı tüketmek, güvenli şekilde bitki çayı tüketmek isteyenler için doğru seçenektir. Rezene çayının en büyük özelliği hem hamilelikte hem de hamilelik sonrasında anneye büyük fayda sağlamasıdır. Özellikle sindirim problemleri ile mücadele konusunda etkili olan rezene çayı, doğum sonrasında anne sütünün artırılması konusunda da oldukça etkilidir. Sütü az olan annelerin doğum sonrası sık sık rezene çayı tüketmesi akıllıca olacaktır.

HAMİLELİK SÜRECİNDE ZENCEFİL ÇAYI NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Hamilelik sürecinde zencefil çayı tüketmek, güvenli şekilde bitki çayı tüketmek isteyenler için doğru seçenektir. Zencefil çayının en büyük mide sorunlarını azaltmasıdır. Hamilelik döneminde sıklıkla karşılaşılan mide sorunlarına karşı zencefil çayı tüketmek, bu tür sorunların azalmasına ve midede yaşanan şişkinliklerin yok olmasına yardımcı olmaktadır.

HAMİLELİK SÜRECİNDE KUŞBURNU ÇAYI NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Hamilelik sürecinde kuşburnu çayı tüketmek, güvenli şekilde bitki çayı tüketmek isteyenler için doğru seçenektir. Dirençli ve güçlü bir vücuda sahip olmak için sıklıkla tüketilen kuşburnu çayı, özellikle hamilelik döneminde dirençli bir vücut için oldukça önemlidir. Bununla birlikte hamilelikten kaynaklı ödemin atılması için de kuşburnu çayı sıklıkla tavsiye edilmektedir.

HAMİLELİK SÜRECİNDE MELİSA ÇAYI NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Hamilelik sürecinde melisa çayı tüketmek, güvenli şekilde bitki çayı tüketmek isteyenler için doğru seçenektir. Hamilelik döneminde hormonal değişikliğe bağlı olarak ortaya çıkan gerginliğin giderilmesi için tüketilen melisa çayı, ani değişen dengelere karşı gerilen sinirlerin gevşemesini kolaylaştırmaktadır. Uykuya dalmakta zorlanan hamilelerin de rahat bir uyku süreci yaşaması için melisa çayı tüketmesi akıllıca olacaktır.

HAMİLELİK SÜRECİNDE ACEROLA KİRAZI ÇAYI NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Hamilelik sürecinde acerola kirazı çayı tüketmek, güvenli şekilde bitki çayı tüketmek isteyenler için doğru seçenektir. Hamilelerin tükettiği nadir çaylardan olan acerola kirazı çayı, içerdiği yüksek orandaki C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamaktadır. Acerola kirazı çayı sayesinde özellikle viral hastalıklara yakalanma oranı oldukça düşmektedir. Böylece anne adaylarının karşılaşabileceği düşük riski de ortadan kaldırılacaktır. Acerola kirazı çayı aynı zamanda rahim kaslarının gelişmesi, güçlenmesi ve doğumun kolaylaşması konularında oldukça faydalıdır.

HAMİLELİK SÜRECİNDE LAVANTA YAĞI ÇAYI NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Hamilelik sürecinde lavanta yağı çayı tüketmek, güvenli şekilde bitki çayı tüketmek isteyenler için doğru seçenektir. Hamilelik sürecinde bebek büyüdükçe kadınların kasık bölgeleri başta olmak üzere karın çevrelerinde genişlemeye bağlı ağrılar meydana gelmektedir. Bu ağrılardan kurtulmak için lavanta yağı çayı kullanılabilir. Lavanta çayı yağı için bir kap içerisine su ve az miktarda lavanta yağı eklenmelidir. Bu karışım temiz bir havlu yardımı ile ağrıyan bölgelere uygulanarak bu sorundan kurtulmak mümkün olmaktadır.

HAMİLELİK SÜRECİNDE HURMA ÇAYI NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Hamilelik sürecinde hurma çayı tüketmek, güvenli şekilde bitki çayı tüketmek isteyenler için doğru seçenektir. Hurma çayı özellikle hamilelik döneminde kansızlık sorunu yaşayan kadınlar için oldukça önemli bir bitki çayıdır. Bununla birlikte vücuttaki folik asit miktarını da artıran hurma çayı, bu tür problemlerin giderilmesi konusunda oldukça etkili olmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
804 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir