Halk Eğitim Merkezi Çalışma Saatleri Kaçtır?


63
624 Paylaşım, 63 points

Halk Eğitim Merkezleri, eğitim yaşının zorunlu olan kısmını doldurmuş olan kişilere, farklı bir sürü alanda eğitim vermek amacı ile kurulmuş olan merkezlerdir. Türkiye genelinde yüzlerde Halk eğitim Merkezi bulunur. Bu merkezlerde milyonlarca kişi, istedikleri bir konu ile ilgili eğitim alabilirler. Halk Eğitim Merkezleri, belirlenmiş saat aralıklarında eğitim vermektedir. Bu yazımızda Halk Eğitim Merkezi çalışma saatleri kaçtır sorusuna cevap vereceğiz.

HALK EĞİTİM MERKEZİ NEDİR?

Halk eğitim merkezi, vatandaşlara bir meslek kazandırmak, okuma yazma öğretmen ve sevdikleri bir hobi alanında eğitim almak amacı ile kurslar düzenleyen merkezdir. Ülkemizde bine yakın Halk Eğitim Merkezi bulunur. Bu merkezlerde verilen kurslar tamamen ücretsizdir. Halk Eğitim Merkezleri hemen her yaştan kişiye eğitim vermeyi amaçlar.HALK EĞİTİM MERKEZİ ÇALIŞMA SAATLERİ KAÇTIR?

Halk Eğitim Merkezleri belirlenmiş olan saat dilimleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatler arasında eğitim görmek ve kursa gitmek isteyenler, bulundukları ildeki Halk Eğitim Merkezine giderek kayıt yaptırabilir. Halk Eğitim Merkezi çalışma saatleri şu şekildedir;

  • Halk Eğitim Merkezi açılış saati: 08:30
  • Halk Eğitim Merkezi öğle tatili: 12:30 – 13:30
  • Halk Eğitim merkezi kapanış saati: 17:30

HALK EĞİTİM MERKEZİ HAFTA SONU AÇIK OLUR MU?

Halk Eğitim Merkezleri haftanın 7 günü açıktır. Hafta sonu da dahil olmak sürekli olarak Halk eğitim Merkezlerinde eğitim görmek mümkündür. Ancak kayıt yaptırmak için hafta sonu kayıt bürolarına gitmek mümkün olmaz. Hafta sonu sadece kurslara devam etmek mümkün olur. Kursa kayıt olmak isteyenlerin hafta içi kayıt bürolarına gitmesi gerekir. Kayıt işlemleri hafta içi mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilebilir.

HALK EĞİTİM MERKEZLERİ BAYRAMDA AÇIK OLUR MU?

Halk Eğitim Merkezleri milli ve dini bayramların tamamında tatildir. Ramazan ve Kurban bayramlarında arife günü de dahil olmak üzere resmi tatil olarak tatil yapılır. Bunun yanı sıra milli bayramlarda da Halk Eğitim Merkezleri çalışmaz.

HALK EĞİTİM MERKEZLERİNDE NE TÜR EĞİTİMLER VERİLİR?

Halk eğitim merkezlerinde birçok farklı alanda eğitim verilir. Halk Eğitim Merkezi’nde verilen eğitimler şu şekildedir;

  • Okuma yazma kursları
  • Mesleki teknik kursları
  • Sosyal ve kültürel kurslar
  • Kurs dışı eğitsel etkinlikler

HALK EĞİTİM MERKEZİNE NASIL KAYIT YAPTIRILIR?

Halk Eğitim merkezine kayıt yaptırmak isteyen bir kişi, bulunduğu ilde kendisine en yakın olan Halk Eğitim merkezine kimliği ile giderek başvuruda bulunabilir. Başvuru sırasında bir dilekçe doldurulması gereklidir. Bunun yanı sıra posta ile başvuru da mümkündür. Ancak posta ile yapılan başvurular biraz zaman alacağı için bu yöntem çoğunlukla tercih edilmez.

HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSLARINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Halk Eğitim merkezi kurslarından 18 yaşını geçmiş hemen herkesin yararlanabilir. Bununla birlikte okul çağındaki öğrencilerin de okul saatleri dışında kurslara katılma hakkı bulunur. 18 yaş üzerindekilerin kurslara katılabilmesi için herhangi bir şart bulunmaz. Kurslara katılmak için kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması zorunlu değildir. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişiler de valilik izni ile kurslardan yararlanma hakkına sahiptir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
624 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
15
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir