Halı Yıkama Dükkanı Açmak Para Kazandırır Mı?


67
654 Paylaşım, 67 points

İnsanlar evlerinde kullandıkları halıları temizlemek için artık halı yıkama dükkanlarına veriyor. Para karşılığında halı yıkatan kişilerin her geçen gün artması, bu işi yapan kişi sayısının da her geçen gün artmasına neden oluyor. Halı yılama dükkanı açmak isteyenler, bu işten kazanç elde edip edemeyeceklerini merak ediyorlar. Bu yazımızda Halı Yıkama Dükkanı Açmak Para Kazandırır Mı? Sorusuna cevap vereceğiz.

Halı yıkama dükkanları, son yıllarda en fazla kar getiren sektörlerden birisidir. Hemen her evde kullanılan halıların sıklıkla kirlenmesi nedeniyle bu sektöre talep her an devam etmektedir. Halı yıkama dükkanlarının talep görmesi, birçok girişimciyi bu sektöre yönlendirmektedir.HALI YIKAMA DÜKKANI NASIL AÇILIR?

Halı yıkama dükkanı nasıl açılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; halı yıkama dükkanı açmaya karar vermiş olan bir girişimci, öncelikle ne gibi gereksinimleri olacağını öğrenmelidir. Halı yıkama dükkanı açmak için bazı aletlere ve makinelere sahip olmak gerekir.

Halı yıkama dükkanı açacak olan bir kişinin öncelikle yeterli büyüklükte bir dükkan bulması gerekir. Dükkan, tek seferde 100 m2 halı yıkayabilecek ve kurutabilecek kadar büyük olmak zorundadır. Yeterli büyüklükte dükkan bulduktan sonra gerekli makineleri temin etmek gerekir.

Halı yıkama dükkanında makineli yıkama yapılacak ise halı yıkamak için kullanılan makinelerden ve yanında kurutma için özel makinelerden satın almak gerekir. Böylece halılar çok kısa sürede tertemiz yıkanmış ve kurutulmuş olarak teslim edilebilir.

HALI YIKAMA DÜKKANI AÇARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Halı yıkama dükkanı açarken dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunmaktadır. Halı yıkamak için doğru büyüklükte bir dükkan ve gerekli makineleri temin etmenin yanı sıra halıları evlerden toplamak ve dağıtmak için görevlendirilecek, halı yıkama işinden anlayan çalışanlara da ihtiyaç duyulacaktır. Halı yıkama işinde başarılı olmak için öncelikle iyi bir ekibe sahip olmak gerekir.

Halı yıkamak makine ile dahi yapılsa oldukça yorucu bir işlemdir. Bu nedenle tek başına bu işin altından kalkmak mümkün olmayacaktır. İş yerinde halı yıkama ve kurutma makinelerini idare edecek kişilerle birlikte dağıtım yapacak elemanlara ve hatta evde yıkama yapılacaksa bu işlem için de elemanlara ihtiyaç duyulur. Bu nedenle halı yıkama dükkanı açmak isteyen bir kişinin yanında en az 7 kişi çalıştırması gerekmektedir.

HALI YIKAMA DÜKKANI MALİYETİ NE KADARDIR?

Halı yıkama dükkanı açmak isteyen kişilerin öncelikle belirli bir maliyeti gözden çıkarması gerekmektedir. Halı yıkama dükkanı maliyeti ne kadar sorusuna verilecek cevap şöyledir; kişi ilk etapta ortalama bir dükkan açmak istiyorsa 5 bin TL gibi bir maliyet yeterli olacaktır. Ancak geniş kapsamlı bir halı yıkama dükkanı için 100 bin TL maliyeti gözden çıkarmak gerekebilir.

Halı yıkama dükkanı açmadan önce geniş bir araştırma yapmak faydalı olacaktır. Açılacak dükkanın yeri, müşteri portföyü, kullanılacak makinelerin ne kadar performans sağlayacağı gibi birçok detay, maliyeti ve aynı zamanda kazancı doğrudan etkileyecektir. Kazançlı bir dükkan açabilmek için doğru şekilde reklam yapmaya da özen göstermek gerekir.

HALI YIKAMA DÜKKANI AÇMAK PARA KAZANDIRIR MI?

Halı yıkama dükkanı, son yıllarda para kazanmak için tercih edilen en önemli iş kollarından birisi olarak gösterilebilir. Halı yıkama dükkanının büyüklüğüne ve iş kapasitesine göre kazanç elde etmek mümkündür. Halı Yıkama Dükkanı Açmak Para Kazandırır mı sorusunun cevabı elbette ki evet şeklinde verilecektir.

Halı yıkama dükkanları bir halıda metrekare başına ücretlendirme yaparlar. Halının metrekaresi 3 TL – 7 TL arasında değişmektedir. Bir günde metrekaresi 5 TL’den 100 metrekare halı yıkayan bir halı yıkama dükkanının kazancı günlük 500 TL olacaktır. Bu durumda aylık en kötü 15 bin TL kazanç elde edilebilir. Bu ücret yıkanan halı metrekare fiyatı ve günlük yıkama sayısına göre artış gösterecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
654 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
109
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
13
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
73
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir