Hak Ettiği Değeri Görmemiş En İyi 15 Film


60
584 Paylaşım, 60 points

Sinema sektöründe büyük umutlarla hazırlanmış ancak sinema severler tarafından beklenen ilgiyi görememiş çok sayıda film bulunmaktadır. Yapımcı ve oyuncuları hayal kırıklığına uğratan bu filmlerin birçoğu aslında muhteşem senaryolara sahiptir. Bu yazımızda Hak Ettiği Değeri Görmemiş En İyi 15 Film hakkında bilgi vereceğiz.

Bazı filmler vardır ki IMDB puanı çok yüksek olmasına rağmen izleyiciden gerekli ilgiyi göremezler. Çok büyük hayaller ile çekilen ve vizyona çıkan bu filmler, ne yazık ki istenen sayıda izleyiciye ulaşamaz. Bu tür filmler, büyük hayal kırıklıklarına neden olmaktadır.HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMEMİŞ EN İYİ 15 FİLM HANGİLERİDİR?

Hak Ettiği Değeri Görmemiş En İyi 15 Film şu şekilde sıralanır;

 • Shame
 • The Way Back
 • Der Baader Meinhof
 • K – Pax
 • Blue Valentine
 • The Counterfeiters
 • God On Trial
 • Once
 • Fall
 • In Bruges
 • Moon
 • Magnolia
 • Barfi!
 • Contratiempo
 • Tangrines

SHAME (2011) – IMDB:7,2 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Shame, başarılı yönetmen Steve McQuenn tarafından çekilmiş ve ünlü oyuncuları konuk eden bir filmdir. Muhteşem bir senaryoya sahip olan bu filmde hayatını cinsellik üzerine yaşayan bir adamın kız kardeşi ile yaşamaya başlamasının ardından gelişen olaylar konu edilmektedir.

THE WAY BACK (2010) – IMDB: 7,3 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Way Back, Oscar ödüllerine aday olmasına karşılık çok fazla bilinmeyen filmlerden birisidir. Gerçek bir hikayeden yola çıkarak hazırlanan bu filmde Sovyet esir kampından kaçan ve Sibirya’ nın soğuğu ile mücadele ettikten sonra Gobi Çölü’ nü yürüyerek geçen bir adamın başından geçen olayları anlatmaktadır.

DER BAADER MEİNHOF (2008) – IMDB: 7,4 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Der Baader Meinhof, muhteşem kurguya sahip olmasına karşılık beklenen ilgiyi göremeyen filmlerden birisidir. 70’ li yıllarda faaliyet gösteren ve Almanya’ da birçok terör eylemini gerçekleştirmiş olan RAF adlı terörist grubun yaptıkları konu edilmektedir.

K – PAX (2001) – IMDB: 7,4 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

K – Pax, fantastik komedi türünde hazırlanmış ancak beklenen ilgiyi görememiş filmlerden birisidir. Filmde Pax isimli bir gezegenden geldiğini söyleyen Prot isimli esrarengiz adamın bilim adamları ve psikologlar arasında yaşadıklarını konu edinmektedir.

BLUE VALENTİNE (2010) – IMDB: 7,4 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Blue Valentine, Oscarlı aktörlerin rol aldığı ancak adından çok söz edilmesine rağmen bir türlü ilgi görmemiş filmlerden birisidir. Filmde Derek ve Cindy isimli iki gencin büyük aşk hikayesi anlatılmaktadır. Oldukça romantik olan filmde aşk, nefret, sevgi ve özlem duyguları bir arada izleyiciye sunulmaktadır.

THE COUNTERFEİTERS (2007) – IMDB: 7,6 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Counterfieters, gerçek hikayelerden esinlenilerek hazırlanmış ancak ilgi görmemiş filmlerden birisidir. Filmde, Alman Nazi Partisi’ nin 1936 yılında gerçekleştirdiği en büyük kalpazanlık operasyonu konu edilmektedir. Muhteşem konusu be başarılı oyunculuklara rağmen film beklenen izleyici sayısına ulaşamamıştır.

GOD ON TRİAL (2008) – IMDB: 7,7 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

God on Trial, Tanrı’ nın sorgulandığı birkaç film türünden birisidir. Filmde God on Trial isimli Yahudi toplama kampında ölümü bekleyen Yahudilerin yaşadıkları işkenceleri ve acıları konu edinmektedir. Yüksek IMDB puanına sahip olan bu film, yeterli izleyici sayısına ulaşamamıştır.

ONCE (2007) – IMDB: 7,8 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Once, en iyi orijinal şarkı dalında Oscar ödülü kazanmış ancak izleyiciden ilgi görememiş bir filmdir. Filmde, gitar çalan genç bir adamla müzik aracılığı ile tanıştığı kadının hikayesi anlatılmaktadır. Birlikte müzik yapmaya başlayan bu ikilinin aynı zamanda yaşadıkları aşk hikâyesi de konu edilmektedir.

FALL (2006) – IMDB: 7,9 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Fall, Berlin Film Festivali’nde birçok ödül kazanmış ünlü yönetmen Tarsem Singh tarafından çekilmiş ve 1920’ li yılları anlatan bir filmdir. Filmde, 10 yaşındaki bir çocuk ve filmlerde dublör olarak çalışan Roy isimli adan arasında yaşananları konu edinmektedir.

IN BRUGES (1008) – IMDB: 7,9 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

In Bruges, eğlenceli bir polisiye filmi olarak çekilmiş ancak beklenen ilgiyi görememiş filmlerden birisidir. Filmde Ray ve Ken isimli iki kiralık katilin zor bir işi başarmalarının ardından patronlarından ödül alarak gittikleri tatilde yaşadıkları birbirinden karışık olayları konu edinmektedir.

MOON (2009) – IMDB: 7,9 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Moon, bilimkurgu tarzında hazırlanmış, senaryosu ve oyunculuk performansı ile şaşırtıcı ancak ilgi görememiş filmlerden birisidir. Filmde bir uzay görevi için Ay’a doğru hareket den Sam Bell isimli bir astronotun tek başına uzayda yaşadıklarını konu edinmektedir.

MAGNOLİA (1999) – IMDB: 8,0 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Magnolia, birbirinden ünlü oyuncuların yer aldığı ancak popüler olmayı başaramamış bir filmdir. Tom Cruise ve Julianne Moore’ nin başrolünde yer alındığı filmde birbirinden bağımsız 10’a yakın kişinin trajik hikayeleri anlatılmaktadır.

BARFİ! (2012) – IMDB: 8,1 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Barfi!, Bolywood sinemasının en renkli filmlerinden birisi olmasına karşılık bir türlü beklenen ilgiyi göremeyen filmlerden birisidir. Hint yapımı olan bu filmde Barfi isimli adamın duygusal yaşantısı konu edilmektedir. Barfi isim olarak çok bilinse de izleyici sayısı oldukça düşüktür.

CONTRATİEMPO (2016) – IMDB: 8,1 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Contratiempo, son yılların en iyi gerilim ve polisiye senaryosuna sahip olmasına rağmen yeterli ilgiyi görememiş bir filmdir. Filmde, kariyerinde hızla yükselen ve zengin bir adam olan Adrian Doria’ nın fotoğrafçı sevgilisini öldürmekle suçlanması ve sonrasında kendini aklamak için verdiği çaba konu edilmektedir.

TANGERİNES (2013) – IMDB: 8,2 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Tangerines, Estonya – Gürcistan ortak yapımı olarak hazırlanmış ve yüksek IMDB puanına sahip bir filmdir. Filmde Kafkasya’ da yaşanan savaşlar sırasında savaşın tam ortasında mahsur kalmış iki yaşlı adamın yaşadıkları konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
584 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir